ŚWIETLICA >>> Andrzejkowe wróżby 2018

Andrzejkowe wróżby 2018

frontDSC 170929 listopada w ramach zajęć w świetlicy odbyły się Andrzejki. Sala lustrzana zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. rzucając czarodziejskie patyczki, losując wróżbę ukrytą pod kubkami czy też w sercu ukryte imię przyszłego męża czy żony.

Oczywiście uczniowie wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Wychowawcy świetlicy

gal11 1