I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

frontDSC 03826 listopada w naszej szkole odbył się I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez wychowawców świetlicy. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy obchody 100- lecia rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Przygotowując się do tej uroczystości dzieci podczas zajęć w świetlicy wykonały piękne flagi narodowe oraz ćwiczyły pieśni, które wykonywały podczas konkursu.

Rozpoczynając uroczystość uczniowie wraz z wychowawcami wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pan Dyrektor przeprowadził krótką lekcję historii na której dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami historycznymi dotyczącymi tego święta. Następnie wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane pieśni. Komisji konkursowej trudno było wyłonić zwycięzców ponieważ wszyscy byli doskonale przygotowani. Niektórzy wykorzystali instrumenty perkusyjne w swojej interpretacji muzycznej inni śpiewając maszerowali jak prawdziwi żołnierze. Wysłuchaliśmy wiele pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Wśród nich między innymi: „My, Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Przybyli Ułani”, „ Wojenko, wojenko”, „Piechota”. Ostateczne komisja przyznała:

I miejsce – klasa IIA, II miejsce – klasa IIB, III miejsce – klasa IIC, wyróżnienia klasy IA, IB, IC. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim wychowawcom za pomoc w przygotowaniu swoich uczniów.

Wychowawcy świetlicy
galer bial czerw 200