ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konkurs Poezji Religijnej w naszej szkole - 2018

Konkurs Poezji Religijnej w naszej szkole - 2018

Drukuj

front kon poez"Dorastają znienacka przez miłość i potem

tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują

w wielkim tłumie..."

Jan Paweł II

W dniach 23 i 25 października 2018 r. już po raz osiemnasty odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48, Publicznego Gimnazjum nr 18 oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 87. W ten sposób, jak co roku, chcieliśmy włączyć się w obchody Dni Papieskich. Okazja tym bardziej szczególna, że to już 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Późna popołudniowa pora ani jesienna aura nie zniechęciły uczestników konkursu do wzięcia udziału w imprezie. Odświętnie ubrani uczniowie stawili się punktualnie i ostatnie chwile poświęcili na powtarzanie tekstów. front prze

Na początku zaprezentowali się uczniowie klas I-V. Mówili najczęściej wiersze księdza Jana Twardowskiego, ale mieliśmy również przyjemność wysłuchać recytację utworu Cypriana Norwida. Spośród dziesięciorga uczestników postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

I miejsce- Marlena Pajko z klasy IIb

II miejsce- Julian Daniłowicz z klasy IIa

III miejsce- Kamil Nowicki z klasy IIc

wyróżnienie- Gabriela Bożyk z klasy IIc

Nagrodami były piękne książki, drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że udział w tym konkursie rozwinie ich zainteresowania związane z poezją, nie tylko religijną.

Po występie uczniów szkoły podstawowej nadszedł czas na gimnazjalistów. Piękne wiersze przygotowało ośmioro uczestników. Mieliśmy przyjemność wysłuchać utwory autorstwa Karola Wojtyły i innych poetów. Tematyka tych wierszy była już poważniejsza, skłaniała do refleksji. Na szczególne uznanie zasłużyły występy następujących uczniów:

I miejsce- Klaudia Makowska kl. IIIa

II miejsce- Michał Niewiński kl. IIIl

III miejsce- Kornelia Wróbel kl. IIIk

wyróżnienia: Agnieszka Jadwiszczak i Adam Rogowski- oboje z klasy IIIa.

Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim gimnazjalistom biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

W czwartek 25 października odbyła się druga część konkursu, w której występowały przedszkolaki. W obecności rodziców, nauczycieli i pani dyrektor Agnieszki Szarało piękne wierszyki mówili najmłodsi. Szesnaścioro maluchów recytowało z ogromną powagą i przejęciem. Nikogo nie zjadła trema. Były to głównie krótkie utwory księdza Jana Twardowskiego.

Występy dzieci dostarczyły nam wiele emocji i wzruszeń. Doceniamy wysiłek najmłodszych oraz nauczycieli i rodziców, którzy ich przygotowywali.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego konkursu.

| <<GALERIA PRZEDSZKOLAKI>> |<<GALERIA DZIECI STARSZE>> |

Organizatorzy: Maria Lompart, Elżbieta Borek, Piotr Harasimowicz