ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wiktoria Wojciulik i Dawid Podbielski docenieni w Międzynarodowym konkursie

Wiktoria Wojciulik i Dawid Podbielski docenieni w Międzynarodowym konkursie

Drukuj

 front konk plastDwoje uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku, Wiktoria Wojciulik i Dawid Podbielski brali udział w konkursie "NIEPODLEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ". Oto list który otrzymała nasza szkoła.

"Szanowni Państwo, Bardzo serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku przy współpracy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” pod patronatem Kuratorium Oświaty. Spłynęło do nas wiele niezwykłych prac, które reprezentowały różne wizje odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno różne interpretacje wizerunku Marszałka, dzieła abstrakcyjne, te ukazujące smutek i trudy wojny, jak i te ukazujące radość ze świadomości życia w niepodległym państwie. Prace ekspresyjne i te niezwykle szczegółowe, prace stanowiące ukłon w stronę kobiet walczących o niepodległość, niosące nadzieję, że kolejne pokolenia, bez względu na swoje miejsce zamieszkania, będą krzewić myśl polską i z dumą wspominać dzieje swoich przodków.

Do naszego Ośrodka spłynęło wiele prac z Polski, Armenii, Estonii, Białorusi i Ukrainy. Każda z nich była wyjątkowa i za każdą gorąco dziękujemy. Wybór prac nagrodzonych nie należał do najłatwiejszych ze względu na ich ilość, niezwykłą jakość oraz zróżnicowany wiek uczestników. Po długich naradach zebrana komisja postanowiła wyłonić zwycięzców. Wszystkich z nich oraz każdą chętną osobę, serdecznie zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 8 października 2018 roku o godzinie 11:00 w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej na ul. Podleśnej 2.

A teraz chwila, na którą wszyscy czekali… Wyniki! Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby: I MIEJSCE zajęła praca Aleksandry Snarskiej, II MIEJSCE praca Wiktorii Wojciulik, III MIEJSCE należy do Aleksandry Wołosik,

Ponadto postanowiono wyróżnić jeszcze następujące osoby, którymi są: Weronika Formajster, Anna Iwaniuk, Magdalena Grygoruk, Włodzimierz Maciejczyk, Natalia Kutniewska, Dawid Podbielski, Marta Valodzkina, Katarzyna Zaborowska

Powyższe prace mogą Państwo obejrzeć w formie cyfrowej na naszej stronie: http://rodm-bialystok.pl/index.php/41-informacje-z-regionu/591-wyniki-konkursu-plastycznego.

Ponadto osoby nagrodzone i wyróżnione nie są jedynymi, które chcielibyśmy w szczególny sposób uhonorować. Również od 8 października będą mogli Państwo oglądać wystawę, na której znajdą się te zwycięskie, ale także pozostałe prace, nieobjęte nagrodą, jednakże uznane za jury za wyjątkowe. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, która znajdzie się pod budynkiem Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki, i odnalezienie być może swojej własnej pracy. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gorąco dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia 8 października na gali lub na Rynku Kościuszki."


<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>
oraz zaproszenie <zapr_str1> <zapr_str2> <zapr_str3>