Absolwentka Nicole Timoszuk z klasy III D - LAUREATKĄ konkursu

foto front1Z błogosławieństwa i pod patronatem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba,  Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego oraz pod patronatem Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej, Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku, Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym” Celem konkursu było upamiętnienie cerkwi zburzonych w latach 1918-1939 na terenie Polski. Uczniowie przygotowali pracę plastyczną przedstawiającą historyczną świątynię, znaną obecnie wyłącznie ze starych fotografii, archiwalnych pocztówek, bądź zupełnie zapomnianą. W skład Komisji przyznającej miejsca i wyróżnienia uczestnikom konkursu wchodzili: Ks. mitrat Jan Fiedorczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego, proboszcz parafii katedralnej p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy, Pan dr Adam Musiuk – prodziekan ds. Nauki Wydziału Architektury PB, Pani Anna Muskała – dyrektor Niepublicznego Przedszkola św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce, oraz PaniNatalia Mosiej - ikonograf.

Na konkurs napłynęło blisko 150 prac. Komisja oceniała prace w czterech kategoriach:Klasy I –III szkoły podstawowe, Klasy IV –VI szkoły podstawowej, Klasy VII oraz gimnazjum, Klasy szkół ponadgimnazjalnych.

6 października 2018 r. w cerkwi p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatką I miejsca w swojej kategorii została nasza absolwentka Nicole Timoszuk z klasy III D. Uczennicę do konkursu przygotował katecheta religii prawosławnej ks. Mariusz Romańczuk. Nicoli gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

<<foto1>> <<foto2>>