Tabliczka mnożenia - 2018

front tabliczka28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięli udział: uczniowie gimnazjum i klas 4 oraz 5, nauczyciele wraz z pozostałymi pracownikami szkoły, a nawet osoby spoza placówki (głównie z pobliskich sklepów i apteki).

Z osób egzaminowanych najlepiej poradzili sobie pracownicy szkoły oraz panie z pobliskiej apteki, natomiast najsłabiej poszło gimnazjalistom. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zabawie polegającej na tym, że osoba biorąca w niej udział musiała odpowiedzieć na 6 pytań, które dotyczyły tabliczki mnożenia. Jeśli uczestnik matematycznych zmagań udzielił poprawnej odpowiedzi, to miał za zadanie kopnąć piłkę do bramki, natomiast jeżeli udzielił błędnej odpowiedzi, otrzymywał kolejne pytanie. Jednak mógł strzelić już tylko z większej odległości.

Uczniowie byli przygotowywani do tego szczególnego dnia już od poniedziałku, kiedy to 5 osób z klas 3 gimnazjum odpytywało wszystkich uczniów z tzw. „hasła” i „odzewu”, czyli z dwóch działań matematycznych. Każdego dnia były one inne. Koordynatorami akcji były: p. Bogusława Turowska-Kuzyka oraz p. Ewa Janczarska. Egzaminatorami byli: Monika Kuźmierowska, Sandra Szczebiot, Magdalena Sztok i Mateusz Wyłuda z klasy 3a oraz Barbara Gudalewska z klasy 3s. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że warto powtórzyć ją w przyszłości.

Magdalena Sztok

<<<galeria>>>