Medale „Diligentiae – za pilność”

um medal mTrzeciego września w Białymstoku uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/19. W trakcie uroczystości 180 osób – uczniów i nauczycieli – otrzymało medale „Diligentiae – za pilność”.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Dojlidy Górne. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele towarzyszący młodzieży na drodze rozwoju. Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymało 90 uczniów i 90 nauczycieli a wśród nich uczeń naszej szkoły Adam Rogowski oraz nauczyczyciel Krzysztof Klem.

– Medal, który dziś otrzymują najlepsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Mam nadzieję, że codzienną pracą i postawą w szkole będziecie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce – mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas uroczystej inauguracji. – To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla uczniów, są dla nich szczególnym autorytetem.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>