„ZaWODY dla AFRYKI” 2018

frontDSC00266W drugim semestrze nasza placówka – po raz pierwszy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF – „ZaWODY dla Afryki”. Uczniowie klasy IB oraz IVA uczestniczyli w specjalnych lekcjach poświęconych znaczeniu wody w życiu człowieka. Lekcje miały na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że w pewnych regionach świata dostęp do wody jest bardzo ograniczony a jej zdobycie wiąże się z wielkimi wyrzeczeniami, zaś za dostarczenie wody potrzebnej do życia dla całych rodzin odpowiedzialne są dzieci. Ważnym celem zajęć poświęconych wodzie było też kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody, a uczniowie klasy IV wykonali własne filtry do oczyszczania wody.

<<<GALERIA>>>