Święto Wody - 2018

front woda

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Założeniem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 3 – 6 lat i ich rodziców na temat konieczności regularnego picia wody i jej znaczenia dla organizmu. Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W ramach programu "Mamo, Tato wolę wodę" dzieci w grup ,,Biedroneczki”, ,,Pszczółki” i ,,Sówki” dnia 18.04.2018r. wraz z paniami zorganizowały Święto Wody i Zdrojka. Dzieci miały okazję podczas tych zajęć poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu oraz jak dbać o naszą planetę – Ziemię.

<<<GALERIA>>>