MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

Nauczyciele bibliotekarze