Rozstrzygnięcie konkursu „Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef” 2018

frontDSC 3245mm 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef”. Wpłynęły 124 prace uczniów klas IV- VI szkół podstawowych oraz klas VII SP i gimnazjalnych. Prace wykonane różnorodnymi technikami przedstawiały m.in. Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Józefa Bema, Poniatowskiego, Becka, Chełmońskiego Kraszewskiego i innych. Jury przyznało łącznie 19 nagród i wyróżnień w dwóch kategoriach:

Uczniowie klas IV- VI białostockich szkół podstawowych:

I miejsce – Patryk Popławski z SP nr 43, II miejsce – Dominika Radziszewska z SP nr 26 i Marta Brzosko z SP nr 2, III miejsce – Joanna Białasz z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej i Izabela Roszkowska z SP nr 49. Wyróżnienia: Milena Lenczewska z SP nr 29, Kacper Lenard z SP nr 29, Aleksandra Iwanowicz z SP nr 2, Julia Omelianczuk z SP nr 2.

Uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych:

I miejsce - Julia Bohdanowicz z SP nr 10, II miejsce – Gabriela Dąbrowska z SP nr 48 i Sandra Polińska z SP nr 21, III miejsce – Natalia Zielenkiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Joanna Mazur z SP nr 49. Wyróżnienia: Zuzanna Łempicka z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej, Julia Szypluk z SP nr 33, Anna Klimczuk z PG nr 14, Gabriela Boska i Wiktoria Wojciulik z SP nr 48.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok i Urzędu Miejskiego w Białymstoku, fundatorów cennych nagród oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którego kartki z postacią Marszałka otrzymali wszyscy finaliści konkursu i ich opiekunowie.

Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie stało się istotną częścią składową działań, mających uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

<<<obejrzyj galerię 1>>> | <<<obejrzyj galerię 2>>>