99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

frontSAVE 20171113 130247„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski/

Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa był gospodarzem uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Patriotycznym Śpiewaniu oraz oklaskiwali koncert chórów: Szkoły Podstawowej nr 47, Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi i III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz montaż słowny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Technicznych pt. „Droga do Niepodległej”. Następnie odbyła się musztra wojskowa w wykonaniu przedstawicieli Fundacji Inicjatyw Historycznych „Korona” ph.: „Wojskowe drogi do niepodległości”, a także rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Historyczno - Literackiego „Przecież tylko Polsce służę… – życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935)”.

Uroczystości Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Białegostoku – Pan Tadeusz Truskolaski. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Związek Sybiraków Oddział w Białymstoku.   foto1foto2  |  foto3