Jesienny Bal Witaminki 2017

front bal witamin

Jesienny Bal Witaminki to bardzo ważna uroczystość w naszym przedszkolu- obchodziliśmy ją już po raz drugi. Wszyscy długo jej wyczekiwaliśmy. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały stroje aby wyglądać wyjątkowo. Było to coś naprawdę niezwykłego, bo przedszkolaki na jeden dzień zmieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce oraz warzywa. Wyglądały niesamowicie, niektórych trudno było rozpoznać. Rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością za co bardzo im dziękujemy.

Tego dnia rozrywek nam nie brakowało. Wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Bal rozpoczęliśmy od prezentacji strojów i odgadywania jaki to owoc lub warzywo. W tym roku dominowały stroje dyni i truskawek ale nie brakowało też winogron, marchewek i groszku. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek, takich jak: „ Ogórek, ogórek”, „ Witaminki, witaminki”, „ Urodziny marchewki” itp.

Na bal przybył również gość specjalny- Pani Katarzyna Cimek- mama Igora, dietetyk, która opowiedziała o wartościach odżywczych warzyw i owoców, tym samym zachęciła do ich spożywania.

Urozmaiceniem naszej zabawy było obejrzenie krótkiego teatrzyku o warzywach i owocach w wykonaniu nauczycielek. <<galeria>>