Konkurs Poezji Religijnej 2017

"Dorastają znienacka przez miłość i potem
tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują
w wielkim tłumie..."

front poezja

30 października 2017r. odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

To już siedemnasta edycja tej imprezy, ale jakże inna od wszystkich! W konkursowe szranki stanęli bowiem ci najmłodsi (przedszkolaki i uczniowie klas I i IV) oraz ci najstarsi (gimnazjaliści).

Na początku wystąpiły przedszkolaki: Pola Michałowska i Damian Kromer (z grupy „Biedroneczki”), Izabela Szymańska i Dominik Sidz („Jagódki) oraz Lena Szachowicz („Jeżyki”). Dzieci mówiły krótkie wierszyki, ale wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem powagi i zaangażowania maluchów. Nikogo nie zjadła trema. Nikt nie zapomniał tekstu. Pełen profesjonalizm! Przedszkolaki dostały dyplomy i upominki.

Następnie wystąpili uczniowie z klas IB oraz IVA. Tu już była rywalizacja o miejsca i nagrody. Wszyscy uczniowie SP48 recytowali teksty poetyckie bezbłędnie, dlatego konkursowe jury miało trudny orzech do zgryzienia. Postanowiliśmy wyróżnić następujących uczestników:

I m.- Marlena Pajko

II m.- Tomasz Rodziewicz

III m.- Olaf Roszkowski

Teraz przyszedł czas na najstarszych. To uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 18. Przygotowali wiersze m. in. Karola Wojtyły. Tematyka tych utworów była już poważniejsza, skłaniała do refleksji, zmuszała do chwili zadumy nad sobą, Bogiem i światem.

Komisja konkursowa postanowiła uhonorować i nagrodzić następujące osoby:

I m.- Magdalena Bebko (kl. IIA)

II m.- Gabriela Baczyńska (kl. IIIc)

III m.- Magdalena Kazimierczuk (kl. IIa)

Wyróżnienia:

Małgorzata Niewińska (kl. IIIc)

Monika Kuźmierowska (kl. IIa)

Filip Smółko (kl. IIa)

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. Pragniemy również serdecznie podziękować rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowali najmłodszych uczestników konkursu i wspierali ich podczas występów. Cieszymy się, że nikogo nie zniechęciły do przybycia szalejący wiatr i jesienna szaruga. Do zobaczenia za rok. <<<galeria>>>

Organizatorzy: Maria Lompart i Piotr Harasimowicz