Ekoprzedszkolak 2017

front ekoDSC 0132

11.10.2017r. odbył się dzień ,,Ekoprzedszkolaka''. Głównym celem uroczystości było odnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Pomogła w tym projekcja bajki edukacyjnej pt. ,,W kontakcie z naturą''. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji segregowania śmieci oraz zabawach muzyczno-ruchowych, w których wykorzystały ekoinstrumenty, zrobione przez nie wcześniej na zajęciach.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz mody ekologicznej. Dzieci odważnie i z wielką radością zaprezentowały stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody – naszym rodzicom!