WŁOCHY – podróż do źródeł historii 2017

front italia

W dniach od 2 do 7 czerwca 2017r. uczniowie klas IIIA, IIA, IIIL i IID uczestniczyli w Warsztatach Językowych we Włoszech, zorganizowanych we współpracy z Biurem Turystyki i Wypoczynku ATAS. Była to wspaniała okazja do poznania pełnego obrazu kultury i tradycji europejskiej na przestrzeni 3000 lat. Odwiedziliśmy najsłynniejsze włoskie miasta: Florencję – stolicę Toskanii, miasto Leonarda da Vinci i Michała Anioła, słynne m.in. z Mostu Złotników i Galerii Uffizi; Rzym – Wieczne Miasto, w którym spotykają się style architektoniczne i bogactwa kultury od starożytności do współczesności; romantyczną Wenecję czyli unikalny zespół urbanistyczny kanałów i mostów, jedną z najcenniejszych pozycji na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj na Placu Św. Marka zrobiliśmy niespodziankę naszemu koledze Patrykowi – zaśpiewaliśmy ‘Happy Birthday’ z okazji 16-tych urodzin. Oczywiście było też lokalne ciasto urodzinowe.  W Stolicy Apostolskiej – siedzibie papieża zwiedziliśmy Bazylikę Św. Piotra, słynną Kaplicę Sykstyńską oraz Muzea Watykańskie, które należą do najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Byliśmy również na audiencji podczas Modlitwy Anioł Pański. Największym przeżyciem było to, że mogliśmy zobaczyć papieża Franciszka z bliskiej odległości podczas jego przejazdu w papa mobile po Placu Św. Piotra.  Podczas tej magicznej i niezapomnianej podróży w czasie podszkoliliśmy swój angielski, a nawet – co jest bardzo ciekawe – w pewnym stopniu nauczyliśmy się włoskiego. Zeszyty ćwiczeń w języku angielskim, które uzupełnialiśmy w czasie podróży i po jej zakończeniu pomogły nam w utrwaleniu wiedzy o atrakcjach. Każdy z nas miał szansę spróbować prawdziwej pizzy i pysznych lodów włoskich i co jest równie ważne – był czas na integrację i relaks. Ten wyjazd zostanie na bardzo długo w naszej pamięci.

Dziękujemy bardzo p. Reginie Siemionczyk za zorganizowanie tak cudownej wycieczki oraz p. Bożenie Sobolewskiej i p. Lucynie Dobrzyńskiej za troskliwą opiekę. <<<GALERIA>>>

Eliza Gaińska, IIIA