„Mistrz ze Stratfordu” 2016

frontDSC05040W bieżącym roku obchodzona jest 400 rocznica śmierci Williama Szekspira, najwybitniejszego dramaturga świata. Chociaż od jego śmierci minęły już cztery wieki, to treści zawarte w jego sztukach i poezji są ponadczasowe i towarzyszą nam na co dzień.

PG 18 również postanowiło upamiętnić tę rocznicę. Z tej okazji klasy 3B i 3L obejrzały współczesną wersję „Romea i Julii” z Leonardo di Caprio i Claire Danes w rolach głównych. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym na portret Williama Szekspira „Mistrz ze Stratfordu”. Uczniowie wykonali też okolicznościowe plakaty o jego życiu i twórczości.

Wyniki konkursu: 1 miejsce ex-aequo: Natalia Dembko i Sylwia Gontar z klasy 3B, 2 miejsce ex-aequo: Jakub Charyton z 1K oraz Paulina Sawoniuk z PG 20, 3 miejsce ex-aequo: Martyna Puchacz z 1K oraz Paulina Piechowska z 1C. Przyznano także cztery wyróżnienia (Monice Dziełak z 2a, Krzysztofowi Andrukowi z 3B, Sebastianowi Tarachoniowi z 3L oraz Gabrieli Mikołajuk z 1C). Gratulujemy!

Projekcja filmu oraz konkurs plastyczny odbyły się w ramach „Dni Krajów Anglojęzycznych” organizowanych w naszej szkole od kilku lat. Dziękujemy p. Dorocie Artysiewicz za przyłączenie się do obchodów rocznicy i zachęcenie uczniów do podjęcia próby naszkicowania portretu Mistrza.

<<<galeria>>>

Organizatorzy akcji: Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior