ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konkurs dla klas VI - Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku najlepsza!

Konkurs dla klas VI - Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku najlepsza!

Drukuj

frontDSC0784317.03.2016r w Dniu Otwartym naszego gimnazjum po raz siódmy odbył się Interdyscyplinarny Konkurs dla uczniów klas VI ze szkół podstawowych z Białegostoku i terenu Powiatu Białostockiego.

Dzieci w trzyosobowych zespołach miały za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu języka polskiego, historii, przyrody, a także wykonać jedno ćwiczenie sprawnościowe.

W tym roku konkurencje wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 21, trzecie Szkoła Podstawowa nr 44. Wyróżnienia trafiły do Szkół Podstawowych nr 49 i nr 7. Gratulujemy. Fundatorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczny Stok” w Białymstoku, UM w Białymstoku oraz Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 18 w Białymstoku.

 

napisgoogle2

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.