OGŁOSZENIA >>> Przygotowanie zestawienia na radę i dane do dziennika papierowego

Przygotowanie zestawienia na radę i dane do dziennika papierowego

Informacje dla nauczycieli i wychowawców.

Wstawianie ocen klasyfikacyjnych

Zakładam, że oceny klasyfikacyjne są już wstawione, jeżeli nie to ... (po zalogowaniu- Dziennik- dziennik oddziału – wybieramy klasę- w danych dziennika wybieramy oceny roczne i śródroczne- wybieramy przedmiot menu rozwijane- (można wybrać pokaż oceny bieżące) oraz klikamy zmień oceny roczne śródroczne – wstawiamy oceny w kolumnie przewidywana ocena oraz ocena klasyfikacyjna- koniecznie zapisujemy wstawione oceny!!!

Zestawienie FREKWENCJI miesiącami

Zestawienie frekwencji-miesiącami (zakładam że frekwencja jest uzupełniona) po zalogowaniu wybieramy zakładkę wydruki i zestawienia -> ikona PDF wydruki-> w drzewie danych rozwijamy dziennik (klikając na plusik)->klikamy zestawienie frekwencji->w oknie głównym pod drukuj wybieramy rok szk. oraz oddział oraz wszystkich uczniów-> klikamy na drukuj i z prawej strony okna zostanie utworzony PDF z frekwencją podaną miesiącami dla każdego ucznia do przepisania do dziennika papierowego.

Zestawienie ocen klasyfikacyjnych i frekwencji ilościowo.

Tabela gotowiec :) - zestawienie dla całej klasy.

Po zalogowaniu Dziennik- (zakładka na samej górze) Wydruki i zestawienia – klikamy na ikonę PDF wydruki – z rozwiniętej gałęzi dziennik wybieramy zestawienie ocen za okres klasyfikacyjny- w oknie głównym wybieramy rok, oddział, uczniów i semestr- klikamy drukuj- z prawej strony okna zostanie wygenerowany plik pdf – Drukowanie raportu zestawienie ocen klas…itd. Klikamy na strzałeczką (pobieranie) lub kartkę (otworzenie) i mamy plik pdf z ocenami w tabeli do przepisania do dziennika.

W zestawieniu mamy wszystko do przepisania do dziennika (oceny, ilości ocen z przedmiotu i dla ucznia, obecności usprawiedliwione i nie, spóźnienia). Proszę zobaczyć wszystkie strony wygenerowanego dokumentu.!!!!

Średnie ocen

Tabela gotowiec – jaka jest średnia klasy i jaką ma średnią uczeń na koniec sem.

Po zalogowaniu Dziennik- (zakładka na samej górze) Wydruki i zestawienia – ikona zestawienie wychowawcy – rozwijamy gałąź oceny (plusik jak jest minus tzn. że rozwinięta jest) klikamy na Średnie, rozkłady i liczby ocen klasyfikacyjnych uczniów – zaznaczamy pokaż liczby wpisów i klikamy pobierz PDF. W tabeli mamy dla ucznia informacje ile ma jakich ocen i jaką średnią. Średnia klasy na końcu tabeli.

Średnia frekwencja dla klasy

Po zalogowaniu Dziennik- (zakładka na samej górze) Wydruki i zestawienia – ikona zestawienie wychowawcy – rozwijamy gałąź frekwencja (plusik jak jest minus tzn. że rozwinięta jest) klikamy na Frekwencja na lekcjach przedmiotów – zaznaczamy badany okres klasa powinna być zaznaczona, nie można zaznaczyć Pokaż w rozbiciu na uczniów, wszystkie przedmioty zaznaczone i typy frekwencji też – klikamy pobierz PDF – w pliku wygenerowany z prawej strony okna odczytujemy liczbę na samym końcu dokumentu w tabeli wszystkie wpisy w polu %frekwencji.

K.Klem