ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Publiczne Gimnazjum nr 18 uzyskało Certyfikat

Drukuj

front1Dzięki pracy i zaangażowaniu nauczycielek matematyki:
Grażyny Brzostowskiej, Danuty Janik, Ewy Janczarskiej, Bogusławy Turowskiej-Kuzyki i Moniki Lisowskiej, które przystąpiły do realizacji gólnopolskiego Projektu „Grupa Szkół Rozwijających się”

Publiczne Gimnazjum nr 18 uzyskało Certyfikat
„Szkoły Rozwijającej się”.


Certyfikat odebrał pan dyrektor Dariusz Mierzyński dnia 26 maja 2011 roku podczas uroczystego podsumowania projektu.

Znaleźliśmy się w grupie szkół zrzeszających placówki, które w sposób szczególny dbają o systematyczny rozwój i podnoszenie jakości pracy, z myślą o dobru każdego ucznia.

GALERIA FOTO

 

Wzór zestawienia ocen i motywacji ocen na radę klasyfikacyjną

Drukuj

Uzupełnione zestawienia oraz motywacje ocen niedostatecznych i nagannych proszę wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 15.06.2011 r., wg dostępnego tu wzoru. <kliknij>

Tabelę wypełniamy czcionką Times New Roman, rozmiar 11, motywacje Times New Roman, rozmiar 12.

 

Fotograficy na "medal" z PG nr 18

Drukuj
frontW II edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Podlasie - najpiękniejsze zakątki, uczennica naszej szkoły Monika Iwaszczuk z klasy IB zdobyła pierwsze miejsce za nastepująca fotografię foto. Czterech innych uczniów dostało wyróżnienia, w kategorii wiekowej 14-16 lat, są nimi: Aleksandra Prymaka IB foto, Wojciech Górski IA foto, Bartosz Klem IA foto1 foto2 oraz Paweł Karny z klasy IP foto.
Pozostałych 13 uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie dostało pamiątkowe dyplomy. Gratuluję.
Krzysztof Klem
foto
 

Ogólnopolski Konkurs Misyjny

Drukuj

frontII MIEJSCE MARIUSZA BIAŁASZA – UCZNIA KLASY 2 A

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MISYJNYM

„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

21 maja 2011 roku w Tylmanowej odbyła się uroczystość finałowa jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji". Wzięło w niej udział ponad 300 osób, tzn. laureaci konkursu wraz ze swoimi szkolnymi kolegami i opiekunami. Wśród nich znalazł się również uczeń naszego gimnazjum – Mariusz Białasz z klasy 2 A, który zajął II miejsce w kategorii literackiej. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów ks. bp Krzysztof Białasik z diecezji Oruro w Boliwii, który przybył ze swoimi gośćmi: z ks. bp. Marco Antonio Cortezem z diecezji Tacna-Moquegua w Peru, wikariuszem generalnym tejże diecezji ks. Jesus Amaya Leonem.

images

Więcej…
 

Krakowiacy i Górale

Drukuj
front

W dniach 9,10,11 maja 2011 uczniowie naszej szkoły wyjechali na 3 dniową wycieczkę w góry.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wieliczkę i poznaliśmy historię tego miejsca.

„Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która kształtowała się w świadomości Polaków przez stulecia.”

Więcej…
 

„Wizyta” Prezydenta USA w PG 18!

Drukuj
front

W dniach 27-28 maja 2011 r. gościliśmy w naszym kraju Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, dostojny gość pojawił się także w Publicznym Gimnazjum nr 18! Śmiech W celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa, jego wizyta owiana była ścisłą tajemnicą. Prezydentowi towarzyszyli agenci Tajnej Służby (Secret Service). Najbardziej odważni pozowali do zdjęcia wraz z Prezydentem, chociaż ochrona czuwała, no prawie cały czas ;-).

W holu szkoły można było obejrzeć także galerię rysunków przedstawiających prezydentów USA oraz symbole amerykańskie. Rysunki wykonali uczniowie klasy I c. W dekorowaniu holu, pomogły uczennice klasy III k, a wizytę fotografowała Joanna Sieczko z klasy II a. Za pomoc dziękujemy także p. Dorocie Artysiewicz. Śmiech

Prezydentowi Obamie, życzymy wygrania drugiej kadencji i prawdziwej wizyty w naszej szkole! Zdziwienie

Organizatorzy: Joanna Sołowianowicz Grażyna Nieścior

 

 

Wizyta arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego

Drukuj
front

24 maja 2011 roku gościliśmy w naszej szkole Metropolitę Białostokiego,
arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.

 

Jego Ekscelencja spotkał się z Dyrekcją oraz przedstawicielami Rady Pedagogicznej i młodzieży.
Dyrektor, pan Dariusz Mierzyński zapoznał dostojnego gościa z zasadami funkcjonowania naszej placówki.
Jego Ekscelencja szczególną uwagę zwrócił na problemy współczesnej młodzieży, a przede wszystkim na wpływ mediów na kształtowanie się osobowości młodego człowieka.
galeriaczerw
 

Stypendia 2011 - dokumenty

Drukuj

Stypendium Marszałka Stypendium artystyczne Prezydenta Stypenium naukowe Prezydenta Stypendium WIDOK Stypendia w ramach projektu Stypendium
Ministra Edukacji
dokument 1 dokument 1
dokument 1
dokument 1
"Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2011"
dokument 2
dokument 2
dokument 2
dokument 2
<kliknij> <kliknij>
dokument 3
dokument 3
dokument 3
dokument 3
dokument 4
dokument 4
wniosek
wniosek
dokument 4
wniosek
stypendia
 

Centrum Kultury Prawosławnej - Konkurs Biblijny

Drukuj
  • ckp27.05.2011 roku w białostockim Centrum Kultury Prawosławnej odbyła się pierwsza edycja Konkursu Biblijnego. Dzieci i młodzież musiały się wykazać znajomością Ewangelii wg św. Mateusza.

    Jak podkreślają organizatorzy celami konkursu było kształtowanie umiejętności posługiwania się Pismem Świętym, zapoznanie uczniów z zasadami i wartościami chrześcijańskimi oraz popularyzacja czytania Pisma Świętego wśród dzieci i młodzieży.
Więcej…
 

Egzamin karta motorowerowa

Drukuj
motorowery
„Wojewódzki egzamin na kartę motorowerową 2011r”.
Więcej…
   

Piękny jest ten świat...

Drukuj

frontZapraszam do obejrzenia fotografii uczniów klas pierwszych. Prace zostały wykonane i przyniesione na zajęcia techniczne. Spośród blisko 800 zdjęć wybrałem 272 fotografie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Uczniowie wykonywali zdjęcia nocne, obiekt w ruchu, portret (tych zdjęć z wizerunkiem osób, nie zamieszczałem), zdjęcia w trybie makro, krajobraz czy fotografie z głębią ostrości. Wszystkim gratuluję i zachęcam do dalszego fotografowania.

Krzysztof Klem

foto

 

Ewelina Bonifatiuk laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj

frontUczennica naszej szkoły Ewelina Bonifatiuk z klasy III L została laureatką XVI białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Serdecznie gratulujemy!!!

Do konkursu zaproszono aktywnych wolontariuszy. Ewelina, wraz z koleżankami, założyła w naszej szkole Klub Ośmiu. W wolontariacie działa już od 4 klasy szkoły podstawowej, współpracuje ze stowarzyszeniem „My dla innych”, fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, wolontariatem w SP 44. W tym roku szkolnym zorganizowała m. in.: Andrzejki w stowarzyszeniu, Szlachetną Paczkę, Dzień Uśmiechu, dyskotekę. Życzymy jej dalszych sukcesów i spełnienia w swoich działaniach!

Więcej…
 

U seniorów...

Drukuj

IMG_7294Po zaprezentowaniu   inscenizacji Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji  szkolnych w kościele, i  chcąc zapewnić  wielkie przeżycia duchowe również  ludziom starszym, uczniowie naszego gimnazjum wyjechali  do Domu Opieki Społecznej przy ulicy Świerkowej. Dnia 08.04.2011 r. jak już wielokrotnie bywało, przyjęto  nas bardzo serdecznie. Wielkie wzruszenie widzów, brawa i poczęstunek dla  aktorów  były nagrodą dla grających. Satysfakcja była nagrodą dodatkową. Tak ciepłe przyjęcia  już od lat dziewięćdziesiątych zachęcają  naszych uczniów  do  szczególnie starannego  przygotowywania  spektakli dla ludzi starszych, do których jeszcze wrócimy.

Więcej…
 

Terminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

Drukuj
zapisyTerminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

m. Białegostoku na rok szkolny 2011/2012

 

 
Więcej…
 

Egzamin 2011 - Galeria

Drukuj

front

 

 

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

 

 


Strona 54 z 59

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.