ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Sukces Laury Szczebiot

Drukuj

front lauraKONKURS „KOMIKS INSPIROWANY LEKTURĄ – Z POSTACIAMI LITERACKIMI PRZEZ EPOKI. EDYCJA 1. ANTYK”

Sukces Laury Szczebiot z klasy 4a. Uczennica wzięła udział w konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim pt. „Komiks inspirowany lekturą – z postaciami literackimi przez epoki. Edycja 1. Antyk”, w którym zajęła zaszczytne II miejsce. Nagrodę i dyplom odebrała 12 czerwca 2019r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Życzymy dalszych sukcesów.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4

http://www.cen.bialystok.pl/bibservis/?id/532/wyniki-konkursu-komiks-inspirowany-lektura-z-postaciami-literackimi-przez-epoki-edycja-1-antyk

Barbara Szymańska i Alina Wardowicz

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019

Drukuj

front czytam

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - 7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 po raz kolejny przyłączyliśmy do akcji czytelniczej, służącej biciu Rekordu Guinnessa. Dzieci z SP 48 (z klas 1-2, 4 i 5) oraz młodzież z PG 18 (klasy 3 - po raz ostatni- szkoda) zebrała się przed szkołą gdzie czytała książki i jednocześnie pozowała do wspólnych zdjęć. W sumie w akcji wzięło udział 191 osób.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  

Link do mapy i sprawozdania: https://czytamy.org/sprawozdanie/2019/11667/Zespol-Szkolno-Przedszkolny-nr-5

Nauczyciele bibliotekarze

 

8. BIAŁOSTOCKI TYGODZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Drukuj

front czytW dniach 3 – 7. 06. 2019 r. w szkole miały miejsce imprezy związane z 8. Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom. Tegoroczną lekturą akcji był „Poradnik Młodego Ekologa” Uczniom klas pierwszych i drugich czytały uczennice klas trzecich naszego gimnazjum. W szkolnej bibliotece miała też miejsce wystawa związana z ochroną środowiska pt: „Formy ochrony przyrody w Polsce”, z którą zapoznawali się nasi uczniowie. Tegorocznej akcji towarzyszył również konkurs plastyczny pt. „Portret Ekoludka”, w którym nagrodzono dziewięcioro dzieci.

Mieliśmy również gościa specjalnego p. Magdalenę Kraszewską pracownika Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, która czytała naszym uczniom ciekawą książkę "Jak tata się z nami bawił."

<<< GALERIA >>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Szkolne Koło Wolontariatu 2019

Drukuj

wol front10 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Nie było to zwykłe spotkanie, bo to także ostatnie spotkanie wolontariuszy w historii gimnazjum!!! Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy przez ostatnie lata działali w ramach wolontariatu, przychodzili na spotkania, zgłaszali swoje pomysły i poświęcali swój czas. To była wielka przyjemność z Wami pracować.

Dziękuje także p.Katarzynie Paszko za współprowadzenie SKW w bieżącym roku.
Życzę wszystkim naszym wolontariuszom powodzenia w nowych szkołach i nieustającej wrażliwości na losy innych. A młodych przyszłych adeptów zapraszam już we wrześniu.

<<powiększ foto>>

Opiekun SKW- Marta Twarowska

 

Stypendia szkolne od 01.08.2019 w MOPR

Drukuj

Informujemy, że od 01.08.2019 r. na podstawie uchwały Rady Miasta
Białystok stypendia szkolne będą realizowane przez Miejski Ośrodek
Pomocy Rodzinie w Białymstoku. <pismo UM>

 

"Czas bohatera" - nasi programiści na konkursie Bialjam 2019

Drukuj

400 bialW dniach 7-9 czerwca dwoje uczniów naszej szkoły (Adam Rogowski - programista i Dawid Podbielski - grafik) miało przyjemność brać udział w V edycji białostokiegi konkursu tworzenia gier komputerowych Bialjam 2019, który odbył się na oddziale Architektury Politechniki Białostockiej. Po rejestracji, został wylosowany temat - "Czas bohatera". Był to temat szeroki, każdy mógł go interpretować w dowolny sposób. Część konkursowa (tworzenie gier) trwało 48 godzin. W trakcie konkursu zostało podane dodatkowe hasło-temat: "Va banque". W niedzielę po prezentacji gier miały zostać wybrane i nagrodzone trzy drużyny, których dzieła było najlepsze, jak również te które były najlepsze w wybranych przez organizatorów kategoriach. W tym roku taka kategoria była tylko jedna - realizacja hasła "Va banque". Naszym uczestnikom udało się stworzyć funkcjonalną grę, spotykającą się z pozytywnym odbiorem wśród graczy, jednak nie zajęli oni żadnego miejsca. Nasi uczestnicy otrzymali koszulki, długopisy, smycze i naklejki z logami sponsorów i konkursu. Było to bardzo interesujące doświadczenie i z przyjemnością, nasi "developerzy" już jako absolwenci wezmą udział w przyszłym roku w tym konkursie .

<<powiększ foto>>

 

Olimpijka Szkolna 2019

Drukuj

frontDSC 5212frontDSC 5236

frontDSC 5097frontDSC 5195

W dniu 04.06. 2019r. w ramach Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się „Olimpijka Szkolna" kl. I i II. Głównymi celami imprezy było: promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej, wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci, wyzwalanie ducha rywalizacji, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

Konkurencje były dopasowane do możliwości ruchowych i umiejętności dzieci. Podczas zawodów panowała niezwykle spontaniczna i gorąca atmosfera. Temperatura w sali gimnastycznej rosła wraz z każdą konkurencją. Okrzyki, oklaski dodawały otuchy i wsparcia zawodnikom.

Dzieciaki były wspaniałe, walczyły do końca. Na zakończenie wspólnej zabawy zawodnicy – reprezentanci klas otrzymali pamiątkowe PUCHARY i MEDALE.

Po Olimpijce wszyscy bawili się świetnie na świeżym powietrzu zjeżdżając na DMUCHAŃCACH – ZJEŻDŻAŃCACH.

<<<<galeria 1>>>> |  <<<<galeria 2>>>>

Gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy

 

Turniej Wiedzy o Zdrowiu 2019

Drukuj

frontDSC 049530 maja uczennice klasy III s uczestniczyły w II etapie Turnieju Wiedzy o Zdrowiu. Odbywał się on w Parku Linowym w Fastach. Dziewczęta musiały wykonać dziewięć różnych konkurencji sportowych, które wymagały dużej sprawności, celności, siły, koordynacji i utrzymywania równowagi. Pomimo ogromnego zaangażowania i starań do podium zabrakło jednego punktu, jednak był to przyjemny i dobrze spędzony czas. Dziękuję dziewczętom za starania i włożony wysiłek w rywalizacji sportowej!

<G A L E R I A>

Hanna Szymańska

 

Drukowanie świadectw 2019

Drukuj

Uwaga wychowawcy!

Każdy wychowawca wypełnia świadectwa i arkusze ocen w dzienniku elektronicznym.

Więcej…
 

Wizyta w Wiosce Indiańskiej - 2019

Drukuj

front wioskaKażdemu kto chce poznać zwyczaje Indian, klasy II SP48 z przyjemnością mogą polecić wizytę w  Wiosce Indiańskiej w Puszczykówce koło Suchowoli. Uczniowie klas drugich mieli tą przyjemność podczas wycieczki, która odbyła się 17 maja 2019. Każdy z nas mógł zostać poszukiwaczem złota, łowcą dzikich zwierząt, wędkarzem, wyborowym strzelcem z łuku i wiatrówki,a nawet zasmakować jeździectwa. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w grach zręcznościowych. Zwieńczeniem całej wycieczki był posiłek z kiełbaską przy ognisku. Czas minął szybko, przyjemnie i wszyscy pełni pozytywnych emocji i wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Białegostoku. 

<<<<GALERIA>>>
 

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Drukuj
PRZYPOMINAMY I INFORMUJEMY

Wszelkie informacje o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie miasta pod adresem:
 

IX Konkurs Biblijny- uczniowie ks. Mariusza Romańczuka na podium

Drukuj

front bDSC00653Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego w Diecezji Białostocko-Gdańskiej został zorganizowany IX Konkurs Biblijny. Tematy tegorocznej edycji konkursu zostały zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. Uczniowie kl. VII, VIII i gimnazjaliści rozwiązywali test z wiedzy biblijnej.

17 maja w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań wszystkim uczestnikom konkursu.

Na uroczystości byli obecni: ks. Jan Fiedorczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Białostocko-Gdańskiej, ks. Mirosław Filimoniuk – wizytator diecezjalny, ks. Roman Płoński – wizytator diecezjalny, Adam Musiuk – zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Stefan Nikiciuk – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Joanna Misiuk – przewodnicząca komisji edukacji, Ksenia Juchimowicz – wiceprzewodnicząca komisji kultury, Barbara Uścinowicz – konsultant CEN w Białymstoku oraz Mirosława Pietkiewicz – doradca metodyczny MODM w Białymstoku.

Ojciec Jan Fiedorczuk w imieniu Władyki i organizatorów pogratulował uczniom uczestnictwa w konkursie, wskazując na Biblię jako księgę, która stanowi źródło właściwych wzorców postępowania dla każdego chrześcijanina. Zastępca Prezydenta Adam Musiuk podkreślił aspekt dydaktyczny i wychowawczy konkursu, którego celem jest popularyzacja czytania i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4> <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>  <foto10>  <foto11>

Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

Więcej…
 

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE!

Drukuj

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE!

       Informujemy, że z dniem 27 kwietnia 2019 r. od godziny 06.00 strajk pracowników oświaty w ZSP nr 5 zostaje zawieszony.

Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 29, 30 kwietnia 2019 r. oraz 2 maja 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Pierwsze zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w poniedziałek 6 maja 2019 r.

       Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie okazane nam w trakcie prowadzonej akcji protestacyjnej.

                                                                                     Dyrekcja i nauczyciele ZSP nr 5 w Białymstoku

 

Stypendia szkolne za okres I-IV.2019

Drukuj

Informujemy, że można zgłaszać się po odbiór stypendiów szkolnych za okres I-IV.2019.

Więcej…
 

Komunikaty

Drukuj

 

Od dnia 17 kwietnia PS87 zawiesza akcję protestacyjną.

 


Od jutra (10.04.2019) zaczynają się egzaminy gimnazjalne od godziny 9.00.


Nie doszło do porozumienia między ZNP i rządem.
W poniedziałek (08.04.2019) rozpoczyna się zaplanowana przez związki akcja strajkowa.

Nauczyciele i dyrekcja ZSP5 w Białymstoku dziękują rodzicom za wyrozumiałość.

 

Ogłoszenie - strajk - 08.0.4.2019

Drukuj

UWAGA!!!

Informuję, że w dniu 8 kwietnia 2019r. (poniedziałek) rozpoczyna się akcja strajkowa.

W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 zostają odwołane. Planowana akcja strajkowa będzie trwała do odwołania. Zwracam się z prośbą o zapewnienie opieki nad dziećmi w domu w okresie strajku.

W zakresie egzaminu gimnazjalnego podjęte zostaną wszelkie możliwe starania w celu przeprowadzenia go zgodnie z obowiązującymi procedurami. W przypadku zmiany decyzji dotyczącej strajku zostaniecie Państwo poinformowani poprzez ogłoszenia na terenie szkoły i przedszkola oraz na stronie internetowej zespołu.

W dniu 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 17.00 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące strajku.

            Rodzice wychowanków oddziałów przedszkolnych i uczniów do lat 8 w związku z koniecznością sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem z powodu nieprzewidzianego zamknięcia szkoły na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2014 poz. 1632) uprzedzają pracodawcę o nieobecności i jej przyczynach oraz planowanym okresie trwania – szczegółowa INFORMACJA znajduje się poniżej.

<<<Informacja kliknij >>>>

Dyrekcja ZSP 5 w Białymstoku

 


Strona 6 z 58

wyszukiwarka

logo akademia rodziny

 

ksz zaw

 

ksz og

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos


Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.