ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Piękny jest ten świat...

Drukuj

frontZapraszam do obejrzenia fotografii uczniów klas pierwszych. Prace zostały wykonane i przyniesione na zajęcia techniczne. Spośród blisko 800 zdjęć wybrałem 272 fotografie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Uczniowie wykonywali zdjęcia nocne, obiekt w ruchu, portret (tych zdjęć z wizerunkiem osób, nie zamieszczałem), zdjęcia w trybie makro, krajobraz czy fotografie z głębią ostrości. Wszystkim gratuluję i zachęcam do dalszego fotografowania.

Krzysztof Klem

foto

 

Ewelina Bonifatiuk laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj

frontUczennica naszej szkoły Ewelina Bonifatiuk z klasy III L została laureatką XVI białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Serdecznie gratulujemy!!!

Do konkursu zaproszono aktywnych wolontariuszy. Ewelina, wraz z koleżankami, założyła w naszej szkole Klub Ośmiu. W wolontariacie działa już od 4 klasy szkoły podstawowej, współpracuje ze stowarzyszeniem „My dla innych”, fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, wolontariatem w SP 44. W tym roku szkolnym zorganizowała m. in.: Andrzejki w stowarzyszeniu, Szlachetną Paczkę, Dzień Uśmiechu, dyskotekę. Życzymy jej dalszych sukcesów i spełnienia w swoich działaniach!

Więcej…
 

U seniorów...

Drukuj

IMG_7294Po zaprezentowaniu   inscenizacji Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji  szkolnych w kościele, i  chcąc zapewnić  wielkie przeżycia duchowe również  ludziom starszym, uczniowie naszego gimnazjum wyjechali  do Domu Opieki Społecznej przy ulicy Świerkowej. Dnia 08.04.2011 r. jak już wielokrotnie bywało, przyjęto  nas bardzo serdecznie. Wielkie wzruszenie widzów, brawa i poczęstunek dla  aktorów  były nagrodą dla grających. Satysfakcja była nagrodą dodatkową. Tak ciepłe przyjęcia  już od lat dziewięćdziesiątych zachęcają  naszych uczniów  do  szczególnie starannego  przygotowywania  spektakli dla ludzi starszych, do których jeszcze wrócimy.

Więcej…
 

Terminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

Drukuj
zapisyTerminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

m. Białegostoku na rok szkolny 2011/2012

 

 
Więcej…
 

Egzamin 2011 - Galeria

Drukuj

front

 

 

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

 

 

Mega galeria - Trzymaj Formę 2011

Drukuj


AAA1

 


 

Najlepsi z najlepszych

Drukuj

Uroczystość wręcznia dyplomów
Laureatom Wojewódzkich Konkusów Przedmiotowych
za rok szkolny 2010/2011

front2

lista laureatów oraz ich opiekunów z Naszej szkoły zobacz
napispaper

 

Rekolekcje WIELKOPOSTNE 2011

Drukuj
front
Więcej…
 

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II

Drukuj
jan_pawel_ii

W  tym roku obchody 6 rocznicy śmierci papieża Polaka nabierają szczególnego charakteru. Jan Paweł II wyniesiony zostanie w poczet błogosławionych. Będzie to tylko oficjalne potwierdzenie tego, o czym przeświadczone są miliony osób na całym świecie.

Każdy z nas ma wyryte w sercu jakieś szczególne chwile, słowa, niezapomniane gesty związane z osobą Jana Pawła II. Stanowią one dla nas nie tylko wielką skarbnicę mądrości ale są przede wszystkim znakami wielkiej, niezłomnej wiary człowieka, który swoim codziennym życiem ukazywał nam duchowy sens naszej ludzkiej egzystencji. W przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II mamy jeszcze większą świadomość tego, że obcowaliśmy z osobą, która emanowała blaskiem świętości.

Więcej…
 

Dzień Irlandzki - Podsumowanie

Drukuj

logo1Dnia 17 marca 2011 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ IRLANDZKI (Irish Day). Właśnie ten dzień jest tradycyjnie obchodzony przez Irlandczyków oraz ich sympatyków na całym świecie jako Dzień św. Patryka – misjonarza i patrona Irlandii. Była to też doskonała okazja przybliżenia irlandzkiej historii, kultury, sztuki, życia codziennego, doskonalenia języka angielskiego oraz poznania rodzimego języka Irlandii – języka gaelickiego.

 W tym dniu obowiązywał zielony kolor ubrania. Był to „szczęśliwy” kolorek. Osoby ubrane na zielono były zwolnione z odpytania lub pisania niezapowiedzianej kartkówki. A było dużo „zielonych”! Prawdziwy rekord pobiła klasa 2A. Mamy nadzieję, że dotyczyło to tylko koloru stroju… ;-) Do głów tego dnia nie zaglądałyśmy Śmiech. Nauczyciele również postanowili uczcić ten dzień nosząc na ubraniu jaskrawozielone koniczynki.

Więcej…
 

Wycieczka do WARSZAWY - Centrum KOPERNIK 2011

Drukuj

logo1

Na początku byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy 3 godziny, poznaliśmy wiele doświadczeń ze świata przyrody. Następnie zwiedzialiśmy Park w Łazienkach. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do KFC. W wycieczce uczestniczyli uczniowe z klas 2a,1a, 2s i 2d. Jako opiekunowie pojechały Panie: Maria Śliżewska, Mirosława Kalina, Katarzyna Chyża i Bogusława Turowska-Kuzyka.

Tekst i zdjęcia Marta Chwiećko

 

napispaper2

   

Dzień Irlandzki

Drukuj
irlandia_zielen

Irish Day

17 marca (czwartek)

 Celem imprezy jest zapoznanie uczniów z Irlandią, jej historią, kulturą, zabytkami, życiem codziennym oraz doskonalenie umiejętności językowych.
Więcej…
 

Co samorząd planuje w marcu 2011?

Drukuj
serce8marca
 
 

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 2011

Drukuj
matmma
 
Lista laureatów - kliknij

 Lista finalistów - kliknij

Prace konkursowe można będzie obejrzeć w sali 206
Publicznego Gimnazjum nr 18
im. króla Stefana Batorego w Białymstoku
2 marca 2010 r. o godz. 16.30
3 marca 2011 r. w godz. 16.00 - 17.00
 

Obóz narciarski w Zakopanem 2011

Drukuj

Obraz 04323.01.2011 r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Zakopanego na obóz narciarski. Celem wyjazdu był aktywny wypoczynek, połączony z nauką jazdy na nartach oraz ze zwiedzaniem. Pierwsze nieporadne kroki z deskami na stoku pod Nosalem stawialiśmy już drugiego dnia pobytu. Z minuty, na minutę coraz śmielej i lepiej i w końcu demony szybkości.

Więcej…
 


Strona 47 z 51