ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat…

Drukuj

DSC01006

W dniach 21.11 – 5.12.2011 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli obejrzeć w świetlicy szkolnej wystawę "Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat… Pomoc ludności żydowskiej pod okupacją niemiecką w województwie białostockim (1941-1944)", udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. 

Wystawa przedstawiała opór społeczeństwa i duchownych wobec nazistowskiego programu eksterminacji Żydów, a także fakty ratowania i pomocy niesionej ludności żydowskiej przez poszczególnych obywateli.


Więcej…
 

SUKCES EKOLOGICZNY NASZYCH UCZNIÓW

Drukuj

DSC00995mSabina Smolska kl. III a została laureatką, a Gabriela Trojan kl. III a i Grzegorz Antoniuk kl. II b uzyskali tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie  „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”.

Troje naszych uczniów 17 listopada 2011 roku wystartowało w Białowieży w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w finale Wojewódzkiego Konkursu „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”. Była to już II edycja konkursu.

Wszyscy uczestnicy finału musieli napisać test konkursowy dotyczący tematyki ekologicznej i ochrony przyrody oraz przygotować pracę praktyczną (prezentację multimedialną) na wybrany przez siebie temat.

Nasze gratulacje! 

Nauczyciele biologii:
Bożena Sobolewska i Barbara Szymańska

 

Szlachetna Paczka

Drukuj

0047

 

Nasza szkoła przygotowała Szlachetną Paczkę

Przez cały tydzień od 5 do 9 grudnia wspólnymi siłami, motywowani przez wolontariuszy z naszej szkoły, przygotowywaliśmy Szlachetną Paczkę dla  ośmioosobowej rodziny. I udało się. W piątek wieczorem odstawiliśmy do magazynu w II LO sześć wielkich paczek zawierających rzeczy z tzw. listy potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W niedzielę, 10 grudnia, rodzina otrzymała paczki.

Widok najmłodszego dziecka skaczącego przy paczkach i łzy szczęścia matki - bezcenne.

 

Więcej…
 

Dzień Szkocki (Scottish Day) w PG 18

Drukuj

DSC00009

Dzień Szkocki (Scottish Day) w PG 18


Dnia 30 listopada 2011 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ SZKOCKI (Scottish Day). Tego dnia Szkoci czczą pamięć św. Apostoła Andrzeja. Była to doskonała okazja przybliżenia szkockiej historii i kultury oraz doskonalenia języka angielskiego.

W tym dniu obowiązywała szkocka krata. Od kolorowych kraciastych deseni aż mieniło się w oczach!

Więcej…
     

MY DLA INNYCH - Andrzejki 2011

Drukuj

andrzejki06

22 listopada 2011, wzorem roku ubiegłego, razem ze stowarzyszeniem MY DLA INNYCH, zorganizowaliśmy Andrzejki dla  podopiecznych stowarzyszenia. Poniżej przytaczam artykuł z Kuriera Porannego z 26 listopada 2011.
60 osób wzięło udział w andrzejkowym balu. Przyjechali do nas z Moniek i Sokółki.
W harcówce Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Andrzejek. Wzięło w nim udział ponad 60 osób. Bal zintegrował społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Mońkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce, podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia My dla Innych oraz wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku.


Więcej…
 

Ogólnopolskie spotkanie kapituły klubów ośmiu młodzieżowego wolontariatu

Drukuj

DSCN1175

 

W dniach 18- 19 listopada 2011 w Białymstoku odbyło się ogólnopolskie spotkanie kapituły klubów ośmiu młodzieżowego wolontariatu. Oczywiście uczestniczyliśmy w wydarzeniu. Zaplanowaliśmy pracę na kolejne miesiące, aż do następnej kapituły. Obrady odwiedził prezydent miasta Białegostoku pan Tadeusz Truskolaski.

>> Galeria zdjęć <<

 

Plany Samorządu na grudzień

Drukuj

ggrosza

 

Góra Grosza

– akcja zbierania groszy będzie trwała przez cały grudzień. Przynoście grosiaki do wychowawców, a my przed Świętami sprawdzimy, ile udało się ich zebrać w naszej szkole. Pamiętajcie, każdy grosz jest na wagę złota.


Więcej…
 

STYPENDIUM MEN

Drukuj

P1140194

24 listopada 2011 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów 130 stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz 17 stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Dyplomy wręczali Wicewojewoda Podlaski Pan Wojciech Dzierzgowski i Podlaski Kurator Oświaty Pan Jerzy Kiszkiel. W gronie stypendystów MEN znalazł się uczeń naszej szkoły Mariusz Białasz. Gratulujemy Mariuszowi i Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

>> Zdjęcia z uroczystości <<

 

Wyróżnienie dla Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum!

Drukuj
DSC09984 
Z przyjemnością informujemy, że Samorząd Uczniowski PG 18 został wyróżniony (zajmując IV miejsce) za działalność w roku szkolnym 2010/2011 w czasie XI Wojewódzkiego Forum Samorządów Szkolnych, które odbyło się 24 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Bł. ks. M. Sopoćki w Białymstoku.

Imprezę – pod patronatem Prezydenta Białegostoku – zorganizowali: ZSO nr 10 i MODM (Miejski Ośrodek Doskonalenia Metodycznego). Tegoroczne Forum nosiło tytuł: „Samorząd szkolny dla społeczności lokalnej” i jego myślą przewodnią było: „"wyjście" samorządności szkolnej poza mury placówki”.


Więcej…
 

DNI OTWARTE NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

Drukuj

PB180143

 

W dniu 18 listopada 2011 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Białostockiego Oddziału NBP. W ramach Dni Otwartych przywitał nas, wirtualnie, Prezes NBP Pan Profesor Marek Belka i zachęcał do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez pracowników.

 


Więcej…
 

Scottish Day - Dzień szkocki - 30 listopada 2011 r.

Drukuj

szkocja

 

Scottish Day Dzień szkocki - 30 listopada 2011 r. (środa)

Celem imprezy jest popularyzowanie wiedzy o historii i kulturze Szkocji oraz doskonalenie umiejętności językowych.

>> Czytaj więcej (doc) <<

 

Spotkanie z pisarką…

Drukuj

PA270128

Dnia 27.10.2011 w Publicznym Gimnazjum nr 20 w Białymstoku odbyło się spotkanie z pisarką Anną Onichimowską, w którym uczestniczyły cztery uczennice klasy I B Patrycja Turkowska, Izabela Szarkowska, Paulina Pińczuk, Gabriela Tyniecka wraz z opiekunem panią Iwoną Kwiecińską.

Anna Onichimowska jest autorką ponad czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży, sztuk teatralnych i telewizyjnych oraz słuchowisk radiowych.

Na początku spotkania pani Anna Onichimowska opowiadała o swoim życiu, o pasji pisania, o bohaterach swoich książek. Pisarka przeczytała też fragment swojego opowiadania „Dziesięć stron świata”. Ciekawie odpowiadała na wiele zadawanych pytań.


Więcej…
 

Przyjaciele Samorządu Uczniowskiego

Drukuj

DSC09424

Przyjaciele Samorządu Uczniowskiego

 Z okazji Święta Edukacji Narodowej przyznane zostały nagrody Przyjaciela Samorządu Uczniowskiego PG 18. Otrzymały je osoby, bez wsparcia których, nasz Samorząd nie funkcjonowałby tak dobrze.

Laureatami nagrody zostali: Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok – Pan Jerzy Cywoniuk, oraz Panie z obsługi naszej szkoły – Pani Joanna Stankiewicz i Pani Walentyna Strapczuk.

Gratulujemy i dziękujemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć!

>> Galeria zdjęć << 

SU

 

Podsumowanie akcji SU - idealny nauczyciel

Drukuj

DSC09352

 

Podsumowanie akcji SU - „Wpisz cechy idealnego nauczyciela”

Z okazji Święta Edukacji Narodowej, poprosiliśmy uczniów o wpisanie cech, które według nich, powinien posiadać nauczyciel idealny.

Na arkuszach szarego papieru umieszczonego na kolumnach w holu szkoły, każda klasa mogła wpisać cechy takiego właśnie pedagoga. W niektórych przypadkach na planszach pojawiły się, oprócz zalet, również nazwiska konkretnych nauczycieli (gratulujemy! Śmiech)

 

Więcej…
 


Strona 43 z 51