ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Plany i rozkłady

Drukuj
W menu "Plany i rozkłady" dostępne są nowe rozkłady zajęć obowiązujące od 6 lutego 2012 r.
 

Zebrania z rodzicami

Drukuj

Dnia 9 lutego o godz. 17.00

odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami
oraz konsultacje nauczycieli w godz. 17.30 - 18.30.

Przydział sal na zebrania z rodzicami w dniu 9 lutego 2012 r.

 

Sukcesy biologiczne

Drukuj
Schowek0mikolaj1

XX Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Emilia Natalia Kondraciuk z klasy III D zajęła II miejsce w etapie rejonowym.

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST

Wyróżnienia otrzymały Paulina Pietraszko i Marta Chwiećko z klasy III A.

 

Materiały na Radę Pedagogiczną

Drukuj

 

>>  TU  <<

 

 

Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

Drukuj
DSC01059

 

Na przełomie listopada i grudnia odbył się w Bibliotece szkolnej konkurs na najciekawszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę bożonarodzeniową. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 

Moje środowisko wolne od dymu nikotynowego

Drukuj
DSC01029

Sukces uczniów i nauczycieli w konkursie

„Moje środowisko wolne od dymu nikotynowego”

  Nasza szkoła zajęła I miejsce w konkursie, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Białymstoku, dzięki ciekawej akcji antynikotynowej, która objęła swym zasięgiem nie tylko młodzież, ale również rodziców uczniów PG nr 18.

 

Więcej…
   

II Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Drukuj

W dniu 19 grudnia 2011 r. z inicjatywy katechetów religii prawosławnej ks. Mariusza Romańczuka oraz Iwony Romańczuk w harcówce szkolnej odbył się II Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców. Celem festiwalu jest ukazywanie ciągle aktualnych walorów kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych pochodzących z różnych czasów i kultur, jak również umożliwienie młodym artystom zaprezentowania się przed wymagającą szkolną  publicznością. W tegorocznym festiwalu udział wzięło ponad 50 uczniów klas I-III Publicznego Gimnazjum nr 18.

Więcej…
 

Konkurs biblijny

Drukuj

Z błogosławieństwa arcybiskupa Jakuba w Diecezji Białostocko-Gdańskiej został zorganizowany II Miejski Konkurs Biblijny. Tematy tegorocznej edycji konkursu zaczerpnięte zostały z Ewangelii św. Marka.

14 grudnia w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku kilkudziesięciu gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązania testu ze znajomości Ewangelii św. Marka. Test składał się z 10 zadań otwartych i zamkniętych. Znalazły się w nim zadania wyboru, przyporządkowania, z luką, utrwalające chronologię oraz sprawdzające znajomość geografii Nowego Testamentu.

Więcej…
   

Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat…

Drukuj

DSC01006

W dniach 21.11 – 5.12.2011 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli obejrzeć w świetlicy szkolnej wystawę "Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat… Pomoc ludności żydowskiej pod okupacją niemiecką w województwie białostockim (1941-1944)", udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. 

Wystawa przedstawiała opór społeczeństwa i duchownych wobec nazistowskiego programu eksterminacji Żydów, a także fakty ratowania i pomocy niesionej ludności żydowskiej przez poszczególnych obywateli.


Więcej…
 

SUKCES EKOLOGICZNY NASZYCH UCZNIÓW

Drukuj

DSC00995mSabina Smolska kl. III a została laureatką, a Gabriela Trojan kl. III a i Grzegorz Antoniuk kl. II b uzyskali tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie  „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”.

Troje naszych uczniów 17 listopada 2011 roku wystartowało w Białowieży w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w finale Wojewódzkiego Konkursu „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”. Była to już II edycja konkursu.

Wszyscy uczestnicy finału musieli napisać test konkursowy dotyczący tematyki ekologicznej i ochrony przyrody oraz przygotować pracę praktyczną (prezentację multimedialną) na wybrany przez siebie temat.

Nasze gratulacje! 

Nauczyciele biologii:
Bożena Sobolewska i Barbara Szymańska

 

Szlachetna Paczka

Drukuj

0047

 

Nasza szkoła przygotowała Szlachetną Paczkę

Przez cały tydzień od 5 do 9 grudnia wspólnymi siłami, motywowani przez wolontariuszy z naszej szkoły, przygotowywaliśmy Szlachetną Paczkę dla  ośmioosobowej rodziny. I udało się. W piątek wieczorem odstawiliśmy do magazynu w II LO sześć wielkich paczek zawierających rzeczy z tzw. listy potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W niedzielę, 10 grudnia, rodzina otrzymała paczki.

Widok najmłodszego dziecka skaczącego przy paczkach i łzy szczęścia matki - bezcenne.

 

Więcej…
 

Dzień Szkocki (Scottish Day) w PG 18

Drukuj

DSC00009

Dzień Szkocki (Scottish Day) w PG 18


Dnia 30 listopada 2011 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ SZKOCKI (Scottish Day). Tego dnia Szkoci czczą pamięć św. Apostoła Andrzeja. Była to doskonała okazja przybliżenia szkockiej historii i kultury oraz doskonalenia języka angielskiego.

W tym dniu obowiązywała szkocka krata. Od kolorowych kraciastych deseni aż mieniło się w oczach!

Więcej…
     


Strona 43 z 52

wyszukiwarka

logo akademia rodziny

 

ksz zaw

 

ksz og

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos


Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.