ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Marcelina Niewińska - kolejny raz na podium

Drukuj

front dyr marcelinaNasza uczennica kl 2 B, Marcelina Niewińska kolejny raz na podium. Marcelinka zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo- Plastycznym „Ilustracja do dowolnego wiersza dla dzieci”. W konkursie uczestniczyło ponad 50 szkół. Zwycięskie prace wezmą udział w miejskiej wystawie w Bibliotece Publicznej w Czeladzi.

Marcelinko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ilustracja do wiersza „Ptasie radio”

<foto1>  <foto2>  <foto3

 

,,Bezpieczne wakacje" 2021

Drukuj
frontDSC 0531Dnia 10 czerwca 2021 roku, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili pogadankę dla klas I-III.   Tematem spotkania były ,,Bezpieczne wakacje". Uczniowie chętnie wypowiadali się na zadane pytania przez Panią funkcjonariusz policji Joannę Gustek.  Ponadto klasa VIIa uczestniczyła w ,,Biegu o zdrowie". Najlepszy czas na 800 m wśród dziewcząt uzyskał Karolina Dziejma, natomiast wśród chłopców Andrzej Lebejko. Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie dziękujemy i zachęcamy w następnym roku do kolejnej rywalizacji sportowej.
 
Uczennicy VIIa, Julii Koronieckiej serdecznie dziękujemy za pomoc i oprawę fotograficzną.
 
<<<GALERIA>>>
 
 
 

Czwórbój Lekkoatletyczny

Drukuj
sport forum
 
We wtorek 08 czerwca na stadionie MOSiR odbyły się Mistrzostwa Województwa i Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Nasze dziewczyny spisały się na medal w przenośni i dosłownie, bo zajęły III miejsce w mieście, a Ola Szymiel była najlepsza w Białymstoku.
 
Brawo dziewczyny, gratuluję i dziękuję.
 
<foto1>  <foto2>
Trener Jacek Klimaszewski
 

Dąb przedszkolnej radości

Drukuj
front20210601 110515W maju 2021 r. w samym sercu placu zabaw Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku posadzono dąb, który został podarowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem w placówce został ogłoszony konkurs na imię dla tego wyjątkowego drzewa. Na konkurs wpłynęło 30 propozycji. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Dariusz Mierzyński, Agnieszka Szarało i Urszula Szerge, dokonała wyboru zwycięskiego imienia, które zgłosiła Wiktoria Suchowierska z rodzicami, wychowanka z grupy II „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 87. Dnia 1 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za pomysłowość, oryginalność i trafność doboru imienia. Dąb otrzymał imię „Dąb przedszkolnej radości” i od teraz będzie obecny w życiu wychowanków placówki. Dzieci obiecały szanować i dbać o dąb najlepiej jak potrafią.
 
<foto1>  <foto2>  <foto3>
 

Rozstrzygnięcie Konkursu - Ziemia - Zielona wyspa

Drukuj

300 str1 20210607 133823 300 str2 20210607 133823

powiększ str1  ||  powiększ str2 || dokument pdf

 

Dzień Dziecka w naszej szkole!

Drukuj

 front dz

Od rana czekały na dzieci różne atrakcje. Już o godzinie 8.00 na wszyscy otrzymali pyszne lizaki. Uczniowie z klas II i III wyjechali autokarem do WSFiZ na ,, Magiczny Dzień Dziecka". Od godziny 9.00 duża sala gimnastyczna tętniła życiem. Zostały na niej przeprowadzone zawody sportowe - Olimpijka klas IV. Inne klasy kibicowały i trzymały kciuki za swoich kolegów i koleżanki. Olimpijkę wygrała klasa IVB, drugie miejsce zajęła klasa IVC, a klasa IVA zajęła miejsce trzecie. Wszyscy dobrze się bawili, stanęli na podium – otrzymali puchary
i pamiątkowe medale.

Przez cały dzień dzieci miały możliwość korzystania z dwóch dużych dmuchanych zjeżdżalni rozstawionych na szkolnym boisku. Wrażeń było co
niemiara.

TO BYŁ CUDOWNY DZIEŃ!

<<GALERIA 1> | <GALERIA2>>

Wychowawcy świetlicy

 

Spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Białystok - p. Olgą Gordiejew

Drukuj

frontzdjecie 325 maja 2021 r. Biedroneczki uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu. Naszą grupę odwiedziła pani Olga Gordiejew – dziennikarka Polskiego Radia Białystok. Pani Olga przyjechała do nas, aby wspólnie z nami uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do sięgania po książkę już od najmłodszych lat. Razem śpiewaliśmy piosenkę o misiu, wysłuchaliśmy czytanego przez panią Olgę wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”, a następnie udzieliliśmy wywiadu Polskiemu Radiu Białystok.

Na bazie tego właśnie spotkania powstała audycja radiowa, która wyemitowana była w programie dla dzieci Bajkowy południk w Polskim Radiu Białystok.

Zachęcamy do odsłuchania audycji.
https://www.radio.bialystok.pl/bajkowypoludnik/index/id/200435

Spotkanie z dziennikarką, pracującą w radiu, było dla nas wszystkich niezwykłą przygodą i bardzo ciekawym doświadczeniem.

<foto1>  <foto2>  <foto3>

 

Magiczny Dzień Dziecka

Drukuj

frontJest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień bardzo szczególny w życiu dzieci na całym świecie. W tym ważnym dniu klasy ll i lll wybrały się na Magiczny Dzień Dziecka. Na spotkanie z magią i iluzją. Gwiazdy z grupy Champions off Illusion przenieśli dzieci do Krainy Czarów! Zachwytów nie było końca. Każdy występ był bardzo ciekawy, oryginalny i na wysokim poziomie. Były sztuczki z kartami, znikającymi przedmiotami, lewitacja a nawet ucieczka ze skrzyni. Po powrocie do szkoły czekała na dzieci kolejna niespodzianka ... dmuchańce! Dzieci mogły się wyszaleć, poskakać i  pozjeżdżać z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni. Dzień był udany i pełen wrażeń.

" Wszystkie dzieci Nasze są"

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE” 2021

Drukuj

kuba 

19 maja 2021 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego. Uczestnicy mieli za zadanie napisać wiersz związany z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas I-III. Wiersze oceniła p. Alina Wardowicz – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole. Nagrody i wyróżnienia otrzymało jedenastu uczniów <foto powiększ>:

LP MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ, KLASA
1 I MIEJSCE Wróbel Kornelia, kl. 3c
2 II MIEJSCE Drągowska Alicja, kl. 1a
3 II MIEJSCE Superson Arkadiusz, kl. 2b
4 III MIEJSCE Łaguna Jakub, kl. 2b
5 III MIEJSCE Dudko Patrycja, kl. 2b
6 WYRÓŻNIENIE Niewińska Gabriela, kl. 1a
7 WYRÓŻNIENIE Bućko Oliwia, kl. 3a
8 WYRÓŻNIENIE Łapińska Zofia, kl. 1c
9 WYRÓŻNIENIE Zaremba Franciszek, kl. 2b
10 NAGRODA SPECJALNA Gawrysiak Lidia, kl. 2b
11 NAGRODA SPECJALNA Sacharczuk Aleksandra, kl. 1a

 Nagrody i dyplomy ufundował i wręczył p. Dyrektor Dariusz Mierzyński. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Nauczyciele bibliotekarze

 

Klasy 4 w roku szkolnym 2021/2022

Drukuj

W załączniku wykaz uczniów w klasach czwartych w roku szkolnym 2021/2022 <pobierz pdf>

 

Mikrofon dla najmłodszych 2021

Drukuj

front mikrofon

Dnia 20.05.2021 w Naszej Szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wokalnego "Mikrofon dla najmłodszych". W konkursie wzięły udział dzieci z naszej szkoły. Łącznie do konkursu przystąpiło 12 uczestników. Dzieci poradziły sobie z zadaniem doskonale. Jury w składzie: Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Rodziewicz i Sylwia Półkośnik oceniało przede wszystkim muzykalność i predyspozycje głosowe, oraz ogólny wyraz i poziom artystyczny.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

 

 

Kochane Mamy....

Drukuj
Kochane Mamy,
w dniu Waszego święta życzymy Wam samych szczęśliwych dni, niewyczerpanej pogody ducha, cierpliwości i zdrowia, żebyście jak najdłużej przy nas były sercem i myślami. Z obawy przed pogodą już w poniedziałek stworzyliśmy specjalnie dla Was kolorową laurkę, którą dzisiaj za pomocą internetu przekazujemy. Wszystkiego najcudowniejszego życzy społeczność Szkolnego Koła Wolontariatu.
front dz mamy
 

zymon Molski i Oliwia Bednarek Miksza z klasy VIIA - laureatami Konkursu Historycznego

Drukuj

front andersUczniowie naszej szkoły Szymon Molski i Oliwia Bednarek Miksza z klasy VIIA zostali laureatami Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… - życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Zadaniem uczniów było poznanie sylwetki i działalności jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych polskich żołnierzy II wojny światowej. Spośród prac nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta Białegostoku, arcyciekawa prezentacja przygotowana przez Szymona zagwarantowała mu zwycięstwo. Oliwia zajęła równie zacne III miejsce.

<foto1>  <foto2>  <foto3>   <foto4>  <foto5>  <foto6>

Gratulujemy!!!

 

Oddaj głos na "NASZ HOTEL"

Drukuj

front mg 2Uczniowie klasy I B w ramach projektu „Spotkajmy się w teatrze natury” wzięli udział w konkursie „Hotele dla owadów” zorganizowanym przez Koło Naukowe Biologów działające przy Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Dowiedziawszy się, że owady są naszymi sprzymierzeńcami – z entuzjazmem przystąpili do konstruowania domków. Troska o owady jest niezwykle ważna. Was również zachęcamy, wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji.

Prosimy jednocześnie całą społeczność uczniowską ZSP 5 oraz
rodziców uczniów do oddania głosu na nasz projekt.

Dziękujemy!<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>  <foto10>

 

Zasady głosowania:

Więcej…
 

Kubusiowi Przyjaciele Natury 2021

Drukuj

frontKlasa 2 b ukończyła projekt edukacyjny Kubusiowi Przyjaciele Natury. Dzieci poznały bliżej świat roślin i zwierząt, nabyły wiadomości o zdrowym odżywianiu i nawykach, a także poszerzyły wiedzę o recyklingu. Zdobyliśmy certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Na zakończenie dzieci otrzymały imienne dyplomy i poradnik o ptakach. To była ciekawa przygoda!

<foto1>  <foto2>

 

Światowy Dzień Pszczół

Drukuj

front20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji, klasy drugie gościły pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Dzieci dowiedziały się czym się różni trzmiel od pszczoły, jakie są przyczyny ginięcia pszczół, jak zbudowana jest pszczoła i ul, i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Poznały także bliżej pracę pszczelarza i narzędzia, którymi pracuje, a także mierzyły kapelusz pszczelarski. To było naprawdę owocne spotkanie.

Dziękujemy serdecznie Pani Ewie i Panu Kubie za spędzony wspólnie czas!

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6> <foto7>

 


Strona 4 z 75