ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”

Drukuj

front olimpZ wielką przyjemnością informujemy, że Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” (sesja wiosenna) przyniosła naszej szkole laureatów z edukacji polonistycznej, matematycznej i języka angielskiego. Wszyscy nagrodzeni są uczniami klas pierwszych.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

Oto lista „Najlepszych z najlepszych”:

Więcej…
 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do SP nr 48 w Białymstoku

Drukuj

Lista kandydatów zakwalifikowanych
Szkoła Podstawowa Nr 48 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku
<<pobierz plik pdf>>

 

Informacja Zastępcy Prezydenta Miasta Białegostoku 2021

Drukuj

Uprzejmie informuję, iż w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczęły się szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat. Zgodnie z głosem ekspertów zaszczepienie jak największej części społeczeństwa pozwoli na osiągnięcie odporności populacyjnej. Dzięki szczepieniom możemy ograniczyć, a nawet zakończyć obecną pandemię.

Osoby chętne mogą zaszczepić się w jednym z punktów zlokalizowanych w:

  • Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A w Białymstoku
  • Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa przy ul. Władysława Broniewskiego 14 w Białymstoku
  • Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Waszyngtona 15a w Białymstoku.

 Więcej informacji na temat szczepień znajdą Państwo pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

 Zastępca Prezydenta Miasta, Rafał Rudnicki

 

Pogodnych, słonecznych, beztroskich wakacji...

Drukuj

Pogodnych, słonecznych, beztroskich wakacji,
udanego wypoczynku, pogody ducha, uśmiechu
i… do zobaczenia we wrześniu.

Życzą Oliwia Bućko i klasa 3a z wychowawczynią

   

Trochę wiosny, trochę lata - wakacje!

Drukuj

front wakacjeTegoroczną wiosnę powitaliśmy z przyczyn pandemicznych wirtualnie. Dzieci z klas I - III mogły zaprezentować swoje wiosenne przebrania jedynie na przesłanych zdjęciach. Przyszło lato, a wraz z nim wakacje. Mamy nadzieję, że uda się nam korzystać z lata w sposób rzeczywisty. Życzymy Wszystkim wspaniałych, udanych, ciekawych i bezpiecznych wakacji.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Samorząd Uczniowski

 

Uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu „Ziemia- Zielona Wyspa”

Drukuj
front konkurs

   16 czerwca 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu wokalno-recytatorskiego o tematyce przyrodniczo-ekologicznej pod hasłem „Ziemia- Zielona Wyspa”. Na spotkaniu gościliśmy laureatów i wyróżnionych z 10 białostockich przedszkoli wraz z rodzicami i nauczycielami oraz zaproszonych przedstawicieli Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Książnicy Podlaskiej i Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok”.
    Laureaci miejsc I-III obu kategorii wiekowych zaprezentowali się na żywo w wierszach i piosenkach. Po części artystycznej dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym zostały wręczone nagrody i dyplomy. Następnie zostały złożone podziękowania nauczycielom i rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu.

   Ogromnym wyróżnieniem dla Przedszkola Samorządowego Nr 87, ale także dla przedszkoli biorących udział w konkursie było objęcie przedsięwzięcia honorowymi patronatami. Nadało to konkursowi prestiżu i dodatkowo podkreśliło szczególne znaczenie poruszanej tematyki. Serdeczne podziękowania za objęcie honorowym patronatem kierujemy do:

Pana Tadeusza Truskolaskiego- Prezydenta Miasta Białegostoku,
Pani Beaty Pietruszki- Podlaskiego Kuratora Oświaty,
Pana Mirosława Markowskiego- Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej „Wody Polskie”,
Pana Jerzego Cywoniuka- Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok
Pani Beaty Zadykowicz – Dyrektora Książnicy Podlaskiej

 Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Cywoniuka, który był głównym sponsorem nagród. Dzięki hojności Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Słoneczny Stok" mogliśmy kupić dzieciom wspaniałe nagrody. Dziękujemy także pracownikom Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej „Wody Polskie” i pracownikom Książnicy Podlaskiej za bogate i hojne wsparcie rzeczowe konkursu.

napis papier niebieski 200

 

Dzień Dziecka w przedszkolu 2021

Drukuj

front dz1 czerwca 2021 r. bardzo radośnie świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało w przedszkolu mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, brały udział w konkurencjach sportowych, uczestniczyły w zajęciach z użyciem kolorowej chusty animacyjnej oraz baniek mydlanych. Chętne dzieci mogły również skorzystać z pomalowania twarzy. Na każdą naszą pociechę czekała również słodka niespodzianka.

Uśmiechy dzieci, nieschodzące tego dnia z ich twarzy, pokazywały, że w dzień ich święta czuły się wyjątkowe i szczęśliwe.

<<<g a l e r i a >>>

 

ROZCZYTANE PODLASIE 2021

Drukuj

front biblW ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 26.05-1.06.2021 pt. “Lubimy czytać polskich autorów”, w naszej szkole prezentowaliśmy książkę naszej regionalnej pisarki, pani Agnieszki Suchowierskiej pt.: „Złote serce Białegostoku”.

Wydarzenie to wpisało się w I edycję akcji czytelniczej „Rozczytane Podlasie”, gdzie proponowane są dzieciom książki autorów związanych z regionem. W imprezie wzięły udział dzieci z klas I - III, uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz całe klasy zapraszane do biblioteki. Po wysłuchaniu fragmentów książki czytanej przez panią Barbarę Brzezińską, Katarzynę Dąbrowską oraz panią Barbarę Szymańską, przy prezentacji gadżetów ułatwiających aktywne słuchanie przez panią Dorotę Artysiewicz, dzieci wysłuchały opowieści o Pałacu Branickich wygłoszonej przez pana Dyrektora Dariusza Mierzyńskiego. Następnie dzieci samodzielnie z różnych klocków budowały Pałac Branickich.

<<<galeria>>>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Okazja do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy,

Drukuj

szkolenie 110 czerwca 2021 r. nauczyciele z przedszkola oraz szkoły wzięli udział w warsztatach „Jak w codziennej pracy zwiększyć poziom koncentracji i uważności u dzieci poprzez proste techniki mindfulness”.

Mindfulness to koncentrowanie uwagi na tym, czego doświadcza się w danej chwili – tu i teraz. W części teoretycznej spotkania mogliśmy posłuchać o skuteczności ćwiczeń skupiania uwagi. O trudnościach zatrzymania się na chwili obecnej, jakich doświadczamy w życiu codziennym my – dorośli, a także nasi wychowankowie - dzieci. Po części teoretycznej poznaliśmy szereg ćwiczeń praktycznych pomagających skupić uwagę naszych uczniów na zajęciach, a także kilka sposobów na to, jak pomóc dzieciom w wyciszeniu się czy uspokojeniu emocji.

Czas warsztatów był dla nas doskonałą okazją do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy, a także możliwością wymiany ciekawych doświadczeń z naszej codziennej pracy.

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>

 

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy 2021

Drukuj

front 123

Dnia 13.05.2021r. w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  

<<<GALERIA>>>

 

Marcelina Niewińska - kolejny raz na podium

Drukuj

front dyr marcelinaNasza uczennica kl 2 B, Marcelina Niewińska kolejny raz na podium. Marcelinka zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo- Plastycznym „Ilustracja do dowolnego wiersza dla dzieci”. W konkursie uczestniczyło ponad 50 szkół. Zwycięskie prace wezmą udział w miejskiej wystawie w Bibliotece Publicznej w Czeladzi.

Marcelinko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ilustracja do wiersza „Ptasie radio”

<foto1>  <foto2>  <foto3

 

,,Bezpieczne wakacje" 2021

Drukuj
frontDSC 0531Dnia 10 czerwca 2021 roku, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili pogadankę dla klas I-III.   Tematem spotkania były ,,Bezpieczne wakacje". Uczniowie chętnie wypowiadali się na zadane pytania przez Panią funkcjonariusz policji Joannę Gustek.  Ponadto klasa VIIa uczestniczyła w ,,Biegu o zdrowie". Najlepszy czas na 800 m wśród dziewcząt uzyskał Karolina Dziejma, natomiast wśród chłopców Andrzej Lebejko. Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie dziękujemy i zachęcamy w następnym roku do kolejnej rywalizacji sportowej.
 
Uczennicy VIIa, Julii Koronieckiej serdecznie dziękujemy za pomoc i oprawę fotograficzną.
 
<<<GALERIA>>>
 
 
 

Czwórbój Lekkoatletyczny

Drukuj
sport forum
 
We wtorek 08 czerwca na stadionie MOSiR odbyły się Mistrzostwa Województwa i Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Nasze dziewczyny spisały się na medal w przenośni i dosłownie, bo zajęły III miejsce w mieście, a Ola Szymiel była najlepsza w Białymstoku.
 
Brawo dziewczyny, gratuluję i dziękuję.
 
<foto1>  <foto2>
Trener Jacek Klimaszewski
 

Dąb przedszkolnej radości

Drukuj
front20210601 110515W maju 2021 r. w samym sercu placu zabaw Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku posadzono dąb, który został podarowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem w placówce został ogłoszony konkurs na imię dla tego wyjątkowego drzewa. Na konkurs wpłynęło 30 propozycji. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Dariusz Mierzyński, Agnieszka Szarało i Urszula Szerge, dokonała wyboru zwycięskiego imienia, które zgłosiła Wiktoria Suchowierska z rodzicami, wychowanka z grupy II „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 87. Dnia 1 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za pomysłowość, oryginalność i trafność doboru imienia. Dąb otrzymał imię „Dąb przedszkolnej radości” i od teraz będzie obecny w życiu wychowanków placówki. Dzieci obiecały szanować i dbać o dąb najlepiej jak potrafią.
 
<foto1>  <foto2>  <foto3>
 

Rozstrzygnięcie Konkursu - Ziemia - Zielona wyspa

Drukuj

300 str1 20210607 133823 300 str2 20210607 133823

powiększ str1  ||  powiększ str2 || dokument pdf

 


Strona 2 z 74

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.