ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Lektura zamknięta w pudełku

Drukuj

frontCo zrobić, by uczniowie zaczęli czytać lektury? Sposobów jest wiele. Jednym z nich może być LEKTURA W PUDEŁKU. Na czym polega?
Na pewno na przeczytaniu tekstu, ponieważ samo streszczenie nie sprawi, że uczeń będzie wiedział, co powinno się znaleźć w owym tajemniczym pudełku.  Lekturą zamkniętą w pudełku była książka "Dzieci z Bullerbyn". Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały zebrane przez siebie przedmioty kojarzące się z lekturą, napisały list do jednego z głównych bohaterów i pięknie przyozdobiły swoje pudełka.
Prezentacja skarbów odbyła się też na korytarzu szkolnym i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

<<<galeria>>>

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego 2021

Drukuj

front wyboryWybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022

 Dnia 5 października 2021 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą Zarządu Samorządu Uczniowskiego została Julia Koroniecka z kl. 8a. W skład Zarządu SU weszły: I zastępca - Katarzyna Kowalczuk z kl. 5b, II zastępca - Julia Żukowska z kl. 5b, III zastępca - Daria Superson z kl. 5a.

Gratulujemy!

napis papier niebieski

Samorząd Uczniowski

 

Nasze absolwentki w 1 lidze siatkówki kobiet

Drukuj

absolwentki1Dwie nasze absolwentki Aleksandra Szymańska (rozgrywająca) oraz Katarzyna Lichodziejewska (libero) występują w pierwszo-ligowej drużynie siatkówki kobiet, BAS Kombinat Budowlany. Gratulujemy naszym uczennicom i trzymamy kciuki za miejsce w tabeli.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4<foto5>

 

Festyn Wyborczy 2021

Drukuj

wyb front

Dnia 28 września 2021 r. odbył się w naszej szkole Festyn Wyborczy, w czasie którego zostali zaprezentowani kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022. Wybory do Zarządu SU odbędą się 5 października 2021 r.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Samorząd Uczniowski

 

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA 2021

Drukuj
front liscieDnia 23 września nasza świetlica obchodziła Dzień Spadającego Liścia. Pomysłodawcą tego dnia jest Jerzy Szewczuk (podróżnik), który zauważył, że jesienią brakuje wesołych optymistycznych świąt. Ten dzień ma więc być nie smutnym pożegnaniem lata, ale szczęśliwym powitaniem jesieni.
Podczas zajęć dzieci słuchały fragmentu koncertu skrzypcowego "Jesień" z cyklu "Cztery Pory Roku" A. Vivaldiego, wysłuchały opowiadania Iriny Prokopienko pt. "Jak brzoza liście rozdawała". Na koniec wykonały prace plastyczne z suszonych liści a także zrobiły maski z liści budzące świadomość, że każdy z nas jest cząstką natury.
Niech 23 września stanie się dniem radości, uśmiechu i pozytywnego myślenia. 
Tego życzą wychowawcy świetlicy.
galeria green
 

Wycieczka do kina

Drukuj

kino frontW dniu 17 września 2021r kl. 4a i 5a, wybrały się na wycieczkę do kina na film pod tytułem "Lassie, wróć!". Celem wycieczki była integracja  klas.

 

 

<<<foto1>>> | <<<foto2>>>

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Drukuj
front kropkaDnia 15 września nasza świetlica obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy i rozwijania ukrytego potencjału. Z tej okazji uczniowie świetlicy uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów. To był naprawdę wesoły dzień.
 
Wychowawcy świetlicy
 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2021

Drukuj
front sp swDnia 09.09.2021 (czwartek) dzieci ze świetlicy uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata" . Celem akcji jest budowanie świadomości proekologicznej, nauka segregacji śmieci oraz zachęcania do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wyposażeni w worki oraz rękawice jednorazowe ruszyliśmy do walki o czysty teren wokół naszej szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z wielkim zaangażowaniem. Po powrocie do świetlicy dzieci wykonały pracę plastyczną pt "Czysty Białystok".
Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy!
napis papier niebieski
Wychowawcy świetlicy.
Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Białymstoku.
 

Profesjonalna pomoc psychologów oraz prawników.

Drukuj
Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, rodziców, pedagogów. Pod numerem telefonu 800 800 605 będzie można uzyskać profesjonalną pomoc psychologów oraz prawników.
Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej informacji o infolinii można uzyskać klikając na link...
 

Spotkanie - Szkolne Koło Wolontariatu. 2021r.

Drukuj

plakat wol maly

 

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych uczniów na I w bieżącym roku szkolnym spotkanie, które odbędzie się  13.09 ( poniedziałek), o g. 14:45 w sali lustrzanej ( poziom -1).

 

<<< plakat powiększ>>>

 

 

BEZPŁATNE PRZEJAZDY AUTOBUSAMI

Drukuj

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW NA TEMAT ZASAD
KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PRZEJAZDÓW AUTOBUSAMI
BIAŁOSTOCKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
<<<< plik pdf>>>>

 

Pielęgniarka szkolna informuje

Drukuj

pielegniarka napis

pielegniarka

 

<<<<Przeczytaj plik pdf>>>>

 

Medale "Diligentiae - za pilność" 2021

Drukuj
maly foto11.09.2021r w Szkole Podstawowej nr 24 prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył medale "Diligentiae - za pilność" wyróżniającym się uczniom i nauczycielom ze szkół miasta Białegostoku. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Kacper Kołomyjski. Wyróżniono także panią Wiesławę Winkiewicz - nauczyciela matematyki.
 
Medale Diligentiae ustanowione przez króla Stanisława Augusta w 1767r nadawane były pierwotnie wychowankom Korpusu Kadetów jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce. Od 2004r w Białymstoku honoruje się w ten sposób najpilniejszych uczniów i ich nauczycieli.
 
<foto1>  |  <foto2>
 

ANALIZA WYNIKÓW NAUCZANIA klasy 1 i 3 - rok szkolny 2020/2021

Drukuj

Analiza wyników diagnozy umiejętności w klasach III rok szkolny 2020/2021 <plik pdf


Analiza wyników diagnozy umiejętności w klasach I rok szkolny 2020/2021 <link do prezentacji niżej>

https://view.genial.ly/60c61ea65878070dba705e3c/presentation-diagnoza-klas-pierwszych

 

Białystok czyta Małemu Misiowi - film

Drukuj

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować filmy, które zostały nagrane z okazji zakończenia projektu
Białystok czyta Małemu Misiowi.

Głównym bohaterem każdego filmu jest oczywiście MIŚ.

Dziękujemy paniom oraz dzieciom z przedszkoli, które przygotowały nagrania: Przedszkole Samorządowe nr 47 „Z uśmiechem”, Przedszkole Samorządowe nr 73, Przedszkole Samorządowe nr 82 „Stumilowy Las”, Przedszkole Samorządowe nr 87.

 

Nasza absolwentka - 1 Wicemiss Podlasia 2021

Drukuj

Absolwentka naszej szkoły Weronika Sienkiewicz - została 1 Wicemiss Podlasia 2021.

miss1 1miss vice111

 


Strona 2 z 75

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.