ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Nagrody dla naszych nauczycieli - Dzień Edukacji Narodowej 2019

Drukuj

nagr frontZ okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele ZSP5 w Białymstoku otrzymali odznaczenia i nagrody.

W trakcie wojewódzkich obchodów święta nauczycieli, Minister Edukacji Dariusz Piątkowski, odznaczył Pana Krzysztofa Klema medalem Komisji Edukacji Narodowej. Więcej o uroczystości << tu... >> natomiast Pani Regina Siemiończyk oraz Pani Bogusława Turowska-Kuzyka otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku <foto>. Więcej o uroczystości <<tu..>>. 

Gatulujemy!!!

 

Jesień - roztargniona malarka 2019

Drukuj

frontDSC 1452W październiku jesień zagościła na dobre nie tylko za oknem, ale również w naszej świetlicy! Początkowo sale rozweselały kolorowe liście malowane farbami, a teraz piękne drzewa ozdobione kolorowymi bibułkami. Świetliczaki wykorzystują każdą wolną chwilę na dobrą zabawę, a zarazem naukę. Wiedzą, że jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary: owoce, warzywa, dary lasu. Jest także bardzo „zmienna”. Czasami pokazuje swoje oblicze ulewnym deszczem, wiatrem i chłodem, a czasami jest bardzo ciepła, łagodna i słoneczna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i powstałe prace, które wkrótce będzie można podziwiać na wystawie koło naszej świetlicy.

<<< galeria>>>

Wychowawcy świetlicy

 

Perłowy Uśmiech z uczniami ZSP5 w Białymstoku

Drukuj

dentystaOd dnia 3.10.2019r. uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej
w zakresie i na zasadach określonych ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U.2019.1078) w:

Centrum Stomatologii Estetycznej Perłowy Uśmiech ul. Storczykowa 5 gab. 115 I piętro.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu 85 -6618888.

 

Zagłosujmy na projekty w NASZEJ SZKOLE 1 -15 października 2019

Drukuj

budzet obywDrodzy białostoczanie, rodzice, sympatycy NASZEJ SZKOŁY.
Bardzo prosimy o głosownie na projekty zakwalifikowane do kolejnej edycji BUDŻETU OBYWATELSKIEGO.
Głosowanie w formie elektronicznej i "papierowej" będzie przeprowadzone od 1 do 15 października 2019 roku. 

oto adres strony na której można oddac głos (kliknij):

https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/bialystok_obywatelski/budzet-obywatelski-2020-1.html

Jedna osoba będzie mogła zagłosować maksymalnie na dwa projekty z dowolnej kategorii. Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez internet . Wypełnioną kartę do głosowania (w szkole takie karty są dostępne i będą rozdane) będzie można oddać w:

 • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,
 • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
 • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
 • w mobilnym punkcie konsultacyjnym (rozkład będzie dostępny w październiku).

 Oto tytuły i numery projektów związanych z  ZSP5 w Białymstoku:


Nr
O02

Budowa placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Magnoliowa 13

Zielone Wzgórza

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci z nawierzchnią amortyzującą upadek, wyposażenie placu m.in. w bujak na sprężynie, zjeżdżalnię, huśtawkę podwójną, ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz wykonanie ogrodzenia.

koszt
456 200,00 zł

O20 Droga dojazdowa wokół Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Magnoliowa 13

Zielone Wzgórza

Projekt zakłada wymianę zniszczonej betonowej nawierzchni drogi dojazdowej wokół budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz jej poszerzenie.

500 000,00 zł

 

Konferencja Samorządów Uczniowskich 2019

Drukuj

konfer suW dniu 27 września 2019 r. uczestniczyliśmy w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich. Konferencja odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, a jej organizatorem była Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowały Julia Koroniecka i Oliwia Miksza z klasy VIa, Agata Furman z klasy Va oraz opiekun SU Joanna Sołowianowicz.

W konferencji uczestniczyło prawie 200 uczniów i opiekunów z ponad 40 szkół województwa podlaskiego. Spotkanie prowadzili przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP Piotr Wasilewski oraz Michał Borkowski z Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Przybyłych delegatów oraz gości konferencji przywitał Jarosław Średnicki dyrektor generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Karolina Frąckiewicz ze Stowarzyszenia ANAWOJ (Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany), Bartosz Szolc z Ogólnopolskiej Federacji Młodych oraz Przemysław Wnorowski z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Gościem Honorowym konferencji był Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Po wysłuchaniu raportu Rady na temat działalności samorządów uczniowskich oraz prezentacji Stowarzyszenia ANAWOJ, uczniowie i nauczyciele przeszli do zajęć w grupach warsztatowych. Uczestnicy konferencji zastanawiali się, jakie korzyści można osiągnąć działając w samorządzie uczniowskim, na jakie trudności napotyka działalność SU i w jaki sposób te przeszkody należy pokonywać. Praca w grupach zaowocowała pomysłami na temat akcji, w które angażują się samorządy uczniowskie oraz sposobów usprawnienia funkcjonowania samorządów.

Minister Dariusz Piontkowski w czasie swojego wystąpienia docenił zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w działalność samorządową oraz wskazał korzyści, jakie osoby aktywnie działające w samorządzie uczniowskim będą miały w późniejszym dorosłym i zawodowym życiu.

<<< G A L E R i A >>>

Samorząd Uczniowski

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Drukuj

frontIMG 6813W dniu 30 września 2019 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 214 uczniów. Wydano 203 karty do głosowania. Głosów ważnych oddano 195, głosów nieważnych 8.

W wyniku głosowania najwięcej głosów zdobyła Julia Koroniecka z VI a132 głosy, Adrian Horaczy z V a – 69, Wiktoria Babul z VI a – 57, Agata Furman z V a – 56, Oliwia Miksza z VI a – 40 oraz Klaudia Dorniak z VI a - 28.

Przewodniczącą Zarządu Samorządu Uczniowskiego została Julia Koroniecka. Gratulujemy!

Członkami Zarządu zostali: Adrian Horaczy, Wiktoria Babul, Agata Furman, Oliwia Miksza oraz Klaudia Dorniak.

<galeria>

Samorząd Uczniowski

 

Festyn Wyborczy 2019

Drukuj

front festyn

Dnia 23 września 2019 r. odbył się w naszej szkole Festyn Wyborczy, w czasie którego zostali zaprezentowani kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Samorząd Uczniowski

 

Ruszyły spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu! 2019

Drukuj

frontPo wakacyjnej przerwie, pełni nowych pomysłów, zapału oraz chęci poświęcenia swojego czasu innym -rozpoczęliśmy kolejną wspólną przygodę. Młodzi adepci zapoznali się już z prawami i obowiązkami wolontariusza, przedstawili swoje pomysły na działalność w wolontariacie oraz stworzyli wspólny plakat dotyczący cech i umiejętności, które powinien posiadać dobry wolontariusz.
Uczniów, którzy jeszcze się zastanawiają nad dołączeniem do naszego Koła, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek  7.10 o godzinie 13:50 w sali lustrzanej.

<powiększ foto>

Opiekunowie SKW

 

Ślubowanie klas I 2019

Drukuj

slubowanie

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSP5 B-stok 2019

Drukuj

licencja malaNasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

<<do rodziców>> |  <<licencja>>

 

Chemiczna kolorowa tęcza

Drukuj

front kolory

 

W kl. 1b dzieci przeprowadzały eksperyment:
badały ile chemii i sztucznych barwników znajduje się w kolorowych słodyczach.
W efekcie powstała kolorowa tęcza.

Do eksperymentu były potrzebne: kolorowe drażetki, biały talerzyk i woda.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Ewelina Hryniewicka

 

Piknik rodzinny w ZSP5 w Białymstoku - fotogaleria

Drukuj

frontDSC 6273

 

Ogłoszenie logopedy szkolnego 2019

Drukuj
logopeda male logoZ przyjemnością informujemy, że od września br. do grona pedagogicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku dołączyła p. mgr Agnieszka Prus – specjalista logopedii.
We wrześniu i październiku będą przeprowadzane przesiewowe badania logopedyczne w klasach I-szych oraz w grupach przedszkolnych dzieci 6-cio letnich. Rodzice zainteresowani konsultacją logopedyczną dzieci spoza wyżej wymienionych grup, proszeni są o bezpośredni kontakt z panią logopedą w piątki w godzinach 8:00- 13:00 w pokoju 122.
 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU 2019

Drukuj

ogloszenie male

<<<powiększ ogłoszenie>>>

 

XIX Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru 2019

Drukuj
front20190906 1105216 września w Białymstoku odbył się XIX Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Wzięło w nim udział kilka tysięcy ludzi z całego świata. W tym doniosłym i ważnym wydarzeniu brała też udział delegacja naszej szkoły. W ten sposób nasi uczniowie godnie oddali pamięć tym, którzy przed laty zostali siłą wywiezieni ze swojej Ojczyzny...
 
<foto1>  <foto2>  <foto3>
 

NARODOWE CZYTANIE 2019

Drukuj

front111Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

 1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
 2. Dym – Maria Konopnicka
 3. Katarynka – Bolesław Prus
 4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
 5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
 6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
 7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
 8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Był to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

W naszej szkole uczniom klasy V i VI czytał p. Dyrektor Dariusz Mierzyński - nowelę Sachem. Młodzież z zainteresowaniem słuchała tekstu o historii indiańskiego wodza, którego przewrotny los bardzo upokorzył. Jest to przestroga dla współczesnych, aby pamiętać o szacunku do narodowej kultury, tradycji, ojczystego języka. <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 2 z 56