Nasze MOTTO

Z wszystkich ludzkich rzeczy tylko wiedza jest nieśmiertelna. Plutarch

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
zsp5 napis3
 
    godlo2


Udział PG 18 w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2016

Drukuj

front20160301 1148521.03.2016r. Poczet Sztandarowy reprezentował nasze gimnazjum w uroczystościach, związanych z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Od godz. 12 przy Rynku Kościuszki nasi uczniowie słuchali wystąpień, wzięli udział w Apelu Poległych, a także towarzyszyli złożeniu kwiatów przed tablicą upamiętniającą Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowegi i następnie pod pomnikiem Armii Krajowej.

foto1 foto2 foto3

Elżbieta Borek

 

Akcja „Poczta Miłosierdzia” 2016

Drukuj

frontCAM00164W holu naszej szkoły pojawiła się czerwona skrzynka pocztowa: „Poczta Miłosierdzia”<<zobacz foto>>. Taki sam tytuł nosi akcja humanitarna, do której przystąpiło PG 18. Głównym celem tej inicjatywy jest pisanie listów do chrześcijan prześladowanych w Syrii, Iraku i Nigerii. Do skrzynki tej będzie można wrzucać listy skierowane do naszych prześladowanych braci i sióstr w wierze. Listy można pisać w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. W liście powinny się znaleźć słowa wsparcia, otuchy, zapewnienia o naszej pamięci, także modlitewnej oraz o naszej z nimi solidarności.

Akcja trwa od I Niedzieli Wielkiego Postu aż do Święta Miłosierdzia Bożego (I Niedzieli po Wielkanocy).W Niedzielę Miłosierdzia skrzynki z listami zostaną przekazane księżom i pojadą do rodzin w wymienionych krajach. Pokażmy, że los naszych chrześcijańskich braci i sióstr nie jest nam obojętny.

Elżbieta Borek – koordynator akcji w PG 18

(Więcej informacji o inicjatywie „Poczty Miłosierdzia” można znaleźć na planszy ustawionej w holu lub stronie http://bialystok.ksm.org.pl/2016/02/akcja-poczta-milosierdzia-w-archidiecezji-bialostockiej-wprowadzenie/.)

 

KONKURS HISTORYCZNY „CHRZEST MIESZKA I 966 – 2016”

Drukuj

matej mieszko

 

Zapraszamy uczniów wszystkich białostockich gimnazjów


do udziału w Konkursie Historycznym pod Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

„CHRZEST MIESZKA I  966 – 2016”

 

<pobierz regulamin>

 

 

Mamy brąz!!!!!

Drukuj

Wyniki współzawodnictwa sportowego gimnazjów woj. podlaskiego w latach 2015-2012

1 miejsce PG19 B-stok; 2 miejsce PG Suchowola; 3 miejsce PG nr 18 B-stok

front szs

<<<<galeria>>>>

 

Promocja siatkówki 2016

Drukuj

frontZawodniczki i trenerzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Publicznym Gimnazjum Nr 18 w Białymstoku,
promują siatkówkę w „Akademiach Siatkarskich SOS”.

28 stycznia 2016 r. uczennice naszych klas sportowych odwiedziły szkoły podstawowe w, których powołane są „Akademie SOS”. Uczestnicząc w spotkaniach zachęcają najmłodsze dziewczęta i chłopców do uprawiania piłki siatkowej.

W Akademiach, które odwiedzają uczennice prowadzone są pogadanki, zabawy i zajęcia sportowo-ruchowe. Na zakończenie spotkań odbywa się wspólny mecz pokazowy, gdzie starsze koleżanki pokazują swoje umiejętności.

„Dni Akademii SOS” odbyły się już w szkole podstawowej nr 21 i 12 w Białymstoku. Po pracowitych feriach odwiedzimy szkołę podstawową nr 34 w Białymstoku i Akademię w Łapach. <<<obejrzyj film>>>

<<<<galeria>>>>

Ze sportowym pozdrowieniem Lucyna Dobrzyńska, Brunon Borek, Wojciech Rodziewicz.

 

Smacznie i zdrowo i za darmo....

Drukuj

jablka

 

Bezpieczne ferie 2016

Drukuj

frontPrzedostatniego dnia przed feriami zorganizowaliśmy happening promujący aktywne i bezpieczne spędzenie dwóch tygodni wolnych od szkoły. „Uzbrojeni” w sanki, łyżwy i narty przypominaliśmy wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Na zakończenie naszej akcji odbyła się integracyjna zabawa - bitwa na papierowe śnieżki między dziewczynami a chłopakami w holu szkoły!

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10

 

 

Samorząd Uczniowski

 

Podsumowanie projektu „Starosielce ze wsi do miasta”

Drukuj

front20 grudnia 2015 roku w Galerii im. Sleńdzińskich miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Starosielce ze wsi do miasta” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ważną rolę odegrały uczennice naszej szkoły, które wykonały a capella dwie pieśni ludowe z Podlasia, w tym jedną w języku ukraińskim. Uczniowie PG nr 18 współtworzyli również planszę wystawową „Opowiedz mi Białystok. Cz. 1 Starosielce” zbierając w środowisku lokalnym pamiątki, szczególnie fotografie, ukazujące dawną zabudowę Starosielc. Na podsumowaniu projektu uczestnicy bawili się świetnie biorąc udział w konkursach historii regionalnej, wykonując własnoręcznie nadruki logo projektu na torbach i projektując przypinki.

Maria Białasz Joanna Rećko

 

<<<GALERIA>>>

 

„MALI uczniowie idą do szkoły” – zajęcia warsztatowe

Drukuj

frontIMG 0464W dniach 15-16 grudnia 2015 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w specjalnych lekcjach zorganizowanych przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego Joannę Sołowianowicz i Joannę Fiłończuk w ramach akcji edukacyjnej UNICEF-u „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne – jedną o Mali, a drugą o sytuacji szkół w krajach rozwijających się oraz film o problemach szkolnictwa w tym afrykańskim kraju. Nasi uczniowie dyskutowali na temat przyczyn – barier w dostępie dzieci malijskich do edukacji oraz skutkach, jakie niesie ze sobą brak wykształcenia lub jego słaba jakość. Zastanawialiśmy się również, jak uczniowie naszej szkoły mogą pomóc dzieciom i młodzieży w Mali.

A możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że uruchomimy wyobraźnię i napiszemy książkę. Naszą książką może być opowiadanie, bajka, komiks lub tomik wierszy ładnie zilustrowane i oprawione. To naprawdę nic trudnego!

Pomóżmy dzieciom z MALI pójść do szkoły! :) Opiekunowie SU

Przypominamy, że termin oddania takiej książeczki to 15 stycznia 2016 r.    foto1   foto2   foto3   foto4

 

Bóg się rodzi....

Drukuj

frontDSC 4280

<<<galeria>>

 

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2015 w PG nr 18 Białystok

Drukuj

1miejsceW finale spotkały się:

OnionGaming (PG6) vs RitoBanBlitzcrank (PG18)

O GODZ. 20.07 21 GRUDNIA 2015 NASI CHŁOPCY WYGRALI  IV EDYCJĘ TURNIEJU. GRATULUJEMY!!!
Oto ich nazwiska: Bartosz Paszkowski 2s, Karol Grycz 2s, Kamil Sandomierski 3s, Mateusz Malinowski 2s, Albert Romanowicz 2l

Turniej w liczbach: zapisało się 14 zespołów i 70 zawodników, zawody trwały łącznie 16 godzin, mieliśmy 13 pojedynków, była jedna dyskwalifikacja, mieliśmy komentatorów, jeden uczeń przyszedł w szlafroku, najszybciej wygrali GlobalePiotrka 18 min. 10 sek., jeden uczeń musiał wcześniej wrócić do domu z turnieju (był BARDZO niezadowolony- ach Ci rodzice:), w turnieju uczestniczyła jedna dziewczyna, najmłodszy uczestnik miał 12 lat, najstarszy 46 lat (konia z rzędem temu, kto odgadnie jego nazwisko), Paciaciaki o mało nie spóźnili się na mecz (pomógł kierowca autobusu linii 28), dwoje uczniów pomagało w organizacji turnieju Wiktoria Łubińska i Bartek Paszkowski, po raz pierwszy pojawiły się nagrody (dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Radzie Rodziców) uczniowie otrzymali pendrajwy, kalendarze, czapeczki, notesy, długopisy, smycze i dyplomy. Do zobaczenia za rok. K. Klem

 

Więcej…
 

DZIENNIK elektroniczny - wdrażanie systemu

Drukuj

dziennik

LOGOWANIE KLIKNIJ W MENU GÓRNYM DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gdy hasło wygaśnie: kliknij co trzeba zrobić

Jeżeli jesteś nauczycielem i nie masz założonego konta do wprowadzania ocen  to kliknij na dziennik elektroniczny w menu górnym -> następnie zaloguj-> i załóż konto (zakładanie konta)

jak wstawiać oceny możesz przeczytać w zakładce ogłoszenia artykuł >> Dziennik elektroniczyny VULKAN - wychowawcy i nauczyciele | Wstawianie ocen


 Jeżeli jesteś uczniem lub rodzicem i podałeś email wychowawcy oraz wychowawca wprowadził email do systemu (dotyczy wychowawców wszystkich klas) pownienieś założyć konto wg. wskazówek z  (instrukcji)

Na zajęciach techniki i informatyki wszyscy uczniowie będą mogli sprawdzić sposób logowania i są przygotowani do udzielenia pomocy rodzicom w założeniu konta.

PG nr 18 w Białymstoku wprowadza nowy dziennik elektroniczny firmy Vulkan. System jest wdrażany i w razie pytań proszę o kontakt Krzysztof Klem sala 144.

   

Finał Szlachetnej Paczki 2015

Drukuj

img 3535 400frontDrodzy Darczyńcy, zakończyliśmy XV edycję Szlachetnej Paczki! To był czas intensywnych działań oraz pełnego zaangażowania i współpracy wolontariuszy, nauczycieli i rodziców. Gabinet psychologa na okres trzech tygodni zamienił się w magazyn pełen szlachetności. Dzięki Wam rodzina, którą wybraliśmy , w niedzielę 13 grudnia otrzymała 13 świątecznych paczek! Jestem przekonana, że to była szczęśliwa 13- tka :)

Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy poświęcili swój czas na planowanie i realizację wszelkich pomysłów na rzecz akcji, a także zdecydowali o przeznaczeniu mikołajkowych pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy do szlachetnej paczki. Kolejne podziękowania kieruję do nauczycieli, którzy dając przykład młodzieży równie chętnie zaangażowali się w pomoc m.in. robiąc wspólnie zakupy , biorąc udział w kiermaszu ciast oraz pomagając przy pakowaniu szlachetnych paczek. Dziękuję Rodzicom, którzy bezpośrednio włączyli się w pomoc, a tym samym uczą własne dzieci empatii i szacunku dla potrzebujących. Drodzy Darczyńcy, bez Was i Waszej chęci niesienia dobra nie odnieślibyśmy sukcesu. <<zobacz dyplom>>

DRUŻYNO SZLACHETNEJ PACZKI- DZIĘKUJĘ :)

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8

 Marta Twarowska- Opiekun Szkolnego koła Wolontariatu

 

O SUKCESIE W KONKURSIE TRANSGRANICZNYM jeszcze raz!

Drukuj

wlodawa2015

O Dniu Europejskiej Współpracy i naszym sukcesie w międzynarodowym konkursie już pisaliśmy na stronie szkoły oraz zamieściliśmy (poniżej) link do artykułu w listopadowym numerze "Podlaskich Wieści Oświatowych". Miło nam Państwa poinformować, że relacje z tych  wydarzeń ukazały się także w najnowszym numerze magazynu "The Crossborderer" dostępnym w krajach Unii Europejskiej.  http://www.pl-by-ua.eu/upload/pl/Crossborderer_winter_2015.pdf Na stronie 12 tego czasopisma wydrukowano tekst naszego Przesłania do przyszłych pokoleń, który decyzją komisji konkursowej, reprezentował stanowisko polskiej młodzieży.

Koło Edukacji Obywatelskiej.

DZIEŃ EUROPEJSKIEJ WSPÓŁPRACY - WŁODAWA 2015

O udziale uczennic naszej szkoły w Dniu Europejskiej Współpracy możemy przeczytać
w listopadowym wydaniu "Podlaskich Wieści Oświatowych".
strona 1 strona2

<przeczytaj strona 26 plik pdf>

Miłej lektury!

 

Sukces naszej biblioteki – tytuł „Librarium Primum” po raz drugi! 2015

Drukuj

LibrariumPrimum logo24 listopada 2015 r przyznano nam po raz drugi honorowy tytuł Librarium Primum. Odbyło się to w czasie konferencji, zorganizowanej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i podsumowującej obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w roku 2015.. Ten konkurs na najciekawsze działania biblioteczne miał zasięg wojewódzki, ale rozstrzygała go Kapituła złożona z nauczycieli bibliotekarzy z całej Polski. Dzięki naszym wysiłkom staliśmy się „Najlepszą z Najlepszych Bibliotek Szkolnych” w 2015 r. w województwie podlaskim, a najlepszą w Białymstoku. <zobacz dyplom>

W naszym gimnazjum obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych przebiegały pod hasłem „Różne oblicza teatru” (m.in. dlatego, że rok 2015 został ogłoszony Rokiem Teatru).

Dzięki temu mogłyśmy w naszej bibliotece przybliżyć uczniom specyfikę tego obszaru kultury w taki sposób, że stali się czynnymi, aktywnymi twórcami, a nie tylko znudzonymi odbiorcami. Przygotowałyśmy wystawy, warsztaty, konkursy i przedstawienie teatralne, które stanowiło finał naszego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zostało ono przygotowane przez uczniów i do uczniów miało też trafić przesłanie tego spektaklu: dopalacze niszczą życie.

W roku 2014 otrzymałyśmy tytuł „Librarium Primum” za akcje promujące Rok Oskara Kolberga. <<<<zobacz dyplom1 dyplom2>>>

Opis wszystkich naszych działań można znaleźć na stronie PG nr 18 w zakładce „Biblioteka”/Akcje.

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 10 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos