ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Bal Karnawałowy 2018 - SP48

Drukuj

frontDSC 2869Po Balu Karnawałowym przedszkolaków przyszła kolej na kolorową zabawę dla uczniów klas pierwszych. Bal przeprowadziły jak zwykle niezawodne uczennice klas III C i II A naszego Gimnazjum! Nasi najmłodsi uczniowie oraz ich starsze koleżanki bawili się wyśmienicie!

 

<<<galeria>>>

Samorząd Uczniowski

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2018

Drukuj

prawa dz malyMiło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie na temat prawa dziecka, dyskutowali na ten temat w czasie godzin wychowawczych, a uczniowie klasy IV wykonali rysunki na temat praw przysługujących dzieciom, które umieściliśmy na planszach w holu szkoły. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych na sali gimnastycznej.

<<powiększ dyplom>>

Samorząd Uczniowski, Joanna Rećko, Lucyna Dobrzyńska

 

Konkurs plastyczny 2018 - Zapraszamy.

Drukuj

flaga jozef1

Zapraszamy uczniów białostockich szkół podstawowych do udziału

w Konkursie Plastycznym "Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef"
<<regulamin>>

 

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykłady

Drukuj


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykłady dla rodziców pt:

Więcej…
 

,,Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…” 2018

Drukuj

 frontDSC 27499.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy i roztańczony, a wystrój sali zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane korowodami i różnego rodzaju zabawami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok!

   

WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2018

Drukuj

Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych oraz uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich.

Więcej…
 

„Góra Grosza” w przedszkolu - 2018

Drukuj

front grosz

W ostatnich dniach stycznia 2018 r. posumowaliśmy w przedszkolu akcję „Góra Grosza”.

Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. <foto1> <foto2>

Podczas kilkudniowej zbiórki pieniędzy zgromadziliśmy następujące ilości monet:

Więcej…
 

Bezpieczne Ferie 2018

Drukuj

frontDSC00140

Ostatniego dnia przed feriami zimowymi przypomnieliśmy wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą.

Urządziliśmy też kolejny raz bitwę na papierowe śnieżki.

W tym roku po raz pierwszy w naszej bitwie wzięli uczniowie klas pierwszych i klasy czwartej szkoły podstawowej.

Bawili się wyśmienicie wszyscy – i mali i duzi uczniowie naszej szkoły! <galeria>

Samorząd Uczniowski

 

,,Jasełka przedszkolne’’ połączone z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Drukuj

Dnia 18.01.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się ,,Jasełka przedszkolne’’ połączone z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka.

frontDSC 2395

W organizację spotkania zaangażowały się wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami. Na scenie pojawili się: Maryja z Józefem, aniołki, pasterze, gwiazdki, kolędnicy, a do żłóbka Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. W drugiej części spotkania przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie dla ukochanych babć i dziadków. Tego wyjątkowego dnia na twarzach rodziców i dziadków widoczne było wzruszenie oraz duma ze swoich dzieci i wnuków.

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dnia Dziadka jeszcze raz składamy
wszystkim babciom oraz dziadkom najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wnucząt.

 

Białostocka Akademia Rodziny - informacje

Drukuj

logo akademia rodziny"Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą Białostockiej Akademii Rodziny
oraz w razie potrzeby do skorzystania z telefonicznych konsultacji psychologicznych,
które odbywają się w każdy wtorek od godziny 16:00.

Dyżur telefoniczny psychologa Białostockiej Akademii Rodziny- 781-655-650
Link do strony będzie zawsze aktywny po kliknięciu na logo BAR (lewa część naszej strony www).

 

Wolontariat w ZSP5 - grudzień 2017

Drukuj
front20171201 102131Grudzień to miesiąc, który jak co roku wyjątkowo intensywnie angażuje wolontariuszy w działania na rzecz osób potrzebujących. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z  uczniami oraz nauczycielami ZSP nr 5 przeprowadzili akcje, dzięki którym wspomogliśmy paczkami żywnościowymi oraz rzeczowymi dwie rodziny z naszej szkoły. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę maskotek- pluszaków, które trafią do dzieci -podopiecznych Fundacji Dziewczynka z Zapałkami.
W dniach 1-3 grudnia uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny brały udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Polskie Banki Żywności. W tegorocznej świątecznej zbiórce wspólnie z innymi wolontariuszami z kraju udało się zebrać ponad 5 ton żywności!!!
Bardzo dziękuję wolontariuszom oraz uczniom i nauczycielom za udział w akcjach i serdecznie zapraszam do dalszej współpracy :)
 
<foto1 <foto2> <foto3> <foto4>
opiekun SKW- Marta Twarowska
 

Ogłoszenie - Kuratorium - klasy 3 gimnazjum

Drukuj

Na podstawie § 11 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz. U. z 2017 r. poz. 586), przekazuję informację w załączniku do tego pisma. Wykaz szkół, o których mowa w powyższym rozporządzeniu sporządzono na podstawie Systemu Informacji Oświatowej według stanu na dzień 30 września 2017 roku. <<<Załącznik pobierz>>>

 

BÓG SIĘ RODZI..... GRUDZIEŃ 2017

Drukuj

frontDSC 2371

<<<   |   GALERIA1   |   GALERIA2   |>>>

 

Choinkowe PODZIĘKOWANIA

Drukuj

podz choin

 

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2017 w ZSP nr 5 w Białymstoku

Drukuj

front2

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2017 w ZSP nr 5 w  Białymstoku WYGRAŁ ZESPÓŁ z PG18
4 Wspaniałych i Marcin (3a i 3k)
BRAWO!!!!

Zawodnicy: Mateusz Kirejczyk Maks Kosicki, Mateusz Okuła, Marcin Chmielewski, - klasa III A, Michał Dejneka - klasa III K

W tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników. Uczestnicy zawodów przybyli do nas z np. z Suwałk, Czarnej Białostockiej czy Choroszczy oraz z licznych szkół postawowych i gimnazjów z Białegostoku. Za najciekawszy mecz turnieju uznaję pojedynek między drużyną "4 wspaniałych i Marcin" a "Katastrofą Awionetki" (zobacz film). Za pomoc w przeprowadzeniu turnieju dziękuję: Radzie Rodziców i Panu dyrektorowi za ufundowanie nagród rzeczowych, Riot Games za nagrody dla uczestników (od miejsca 1 do 8), Patrykowi Kaszewskiemu za rejestrację w Riot i pomoc w weryfikacji uczestników i sponsoring, Maksymilianowi Kosickiemu za determinację i wyjaśnianie zawiłości techniczno-regulaminowych, Tomkowi Klem za dwa dni obsługi serwera, aby widownia na korytarzu mogła oglądać mecze z 3 minutowym opóżnieniem, Paniom kucharkom za kanapki, komentatorom za relację pojedynków, publiczności za przybycie i kulturalne przejęcie gości oraz spontaniczny doping :), ... jeszcze raz dziękuję Krzysztof Klem. 

wyniki 1 i 2 dnia turnieju <kliknij więcej>

Galeria dzień 1 | Galeria dzień 2

Więcej…
 


Strona 10 z 54