ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Podręczniki - 2016/2017 - klasy III

Drukuj

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY


 2016/2017

lista podręczników dla klasy III

Uczniowie klas pierwszych i drugich nie muszą kupować podręczników i zeszytów ćwiczeń.
Bezpłatne podręczniki i zeszyty ćwiczeń będą dostępne w szkole na początku września.

 
 

Kiermasz podręczników 2016

Drukuj

front kiermaszWzorem lat ubiegłych, w ostatnim tygodniu roku szkolnego, Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz używanych podręczników. Tym razem, podręczniki mogli odsprzedać tylko uczniowie klas trzecich, bowiem przyszłe klasy drugie i pierwsze będą korzystać z podręczników wieloletnich. <powiększ>

Samorząd Uczniowski

 

Hasło naszej uczennicy na pocztówce z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski

Drukuj

front pocztUczennica klasy III B Patrycja Borys wygrała konkurs na hasło z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski „W kraju Mieszka” zorganizowany przez SP nr 19 w Białymstoku i Pocztę Polską. Nagrodzone hasło znalazło się na wydanej przez Pocztę Polską okolicznościowej pocztówce. Drugie miejsce w tym konkursie przypadło uczennicy klasy II k Izabeli Dziermańskiej. W części konkursu na projekt pocztówki II miejsce zajął Kornel Komoń z klasy I P, III miejsce Natalia Dembko z III B. Wyróżniono też prace Moniki Dziełak z II A, Dominiki Czarnomysa z III P i Dominiki Topczewskiej z klasy II L.

<<<powiększ pocztówkę foto1>>>  <<<powiększ pocztówkę foto2>>>

Serdecznie gratulujemy.

 

Konkursy o ROSJI 2016

Drukuj

front ros2016W dniu 18 marca 2016 roku na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się część I- pisemna XIII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pt.” WOŁGA”. Do części drugiej ustnej, która odbyła się 23 marca zostało zakwalifikowanych pięć uczennic z naszej szkoły: Rogalewska Karolina, Sołościuk Ewelina, Fiedoruk Justyna, Czarnomysa Dominika z kl.3p i Klepacka Wiktoria z kl.2a.

<<<<galeria>>>>

Wyniki konkursu:

Więcej…
 

„Mistrz ze Stratfordu” 2016

Drukuj

frontDSC05040W bieżącym roku obchodzona jest 400 rocznica śmierci Williama Szekspira, najwybitniejszego dramaturga świata. Chociaż od jego śmierci minęły już cztery wieki, to treści zawarte w jego sztukach i poezji są ponadczasowe i towarzyszą nam na co dzień.

PG 18 również postanowiło upamiętnić tę rocznicę. Z tej okazji klasy 3B i 3L obejrzały współczesną wersję „Romea i Julii” z Leonardo di Caprio i Claire Danes w rolach głównych. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym na portret Williama Szekspira „Mistrz ze Stratfordu”. Uczniowie wykonali też okolicznościowe plakaty o jego życiu i twórczości.

Wyniki konkursu: 1 miejsce ex-aequo: Natalia Dembko i Sylwia Gontar z klasy 3B, 2 miejsce ex-aequo: Jakub Charyton z 1K oraz Paulina Sawoniuk z PG 20, 3 miejsce ex-aequo: Martyna Puchacz z 1K oraz Paulina Piechowska z 1C. Przyznano także cztery wyróżnienia (Monice Dziełak z 2a, Krzysztofowi Andrukowi z 3B, Sebastianowi Tarachoniowi z 3L oraz Gabrieli Mikołajuk z 1C). Gratulujemy!

Projekcja filmu oraz konkurs plastyczny odbyły się w ramach „Dni Krajów Anglojęzycznych” organizowanych w naszej szkole od kilku lat. Dziękujemy p. Dorocie Artysiewicz za przyłączenie się do obchodów rocznicy i zachęcenie uczniów do podjęcia próby naszkicowania portretu Mistrza.

<<<galeria>>>

Organizatorzy akcji: Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior

 

Zielona Szkoła 2016

Drukuj

front 800

Więcej…
 

KILOMETRY DOBRA 2016

Drukuj

frontIMG 4638Na przełomie kwietnia i maja Szkolne Koło Wolontariatu wraz z całą społecznością szkolną wzięli udział w kolejnej edycji "Kilometrów Dobra". Celem tegorocznej kampanii charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej  oraz Polskiego Instytutu Filantropii była zbiórka funduszy na rzecz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia" w Czarnej Białostockiej. Młodzież naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami zaangażowali się poprzez udział w kiermaszu zdrowych kanapek i schłodzonej lemoniady oraz zbiórki monet o nominale 1 zł, z którego ułożyliśmy 5 metrów dobra. Rywalizację międzyklasową wygrała klasa I k, która zebrała monety o długości 1metra i 15 centymetrów. Nagrodą w tej rywalizacji była pizza dla wszystkich uczniów  klasy koszykarskiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę kampanię. Wasze zainteresowanie i zaangażowanie zostało docenione pięknym podziękowaniem.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6


-opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marta Twarowska wraz z wolontariuszami-

 

Biliśmy rekord czytania! 2016

Drukuj

front rekord

10 czerwca 2016r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. W piątek o godz. 10. 00 do dużej sali gimnastycznej. przyszli nauczyciele i uczniowie z wybranymi przez siebie książkami. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na zdjęciu znajduje się 219 osób.  Nauczyciele bibliotekarze

foto1 foto2 foto3

 

Kolejny sukces naszej Biblioteki! 2016

Drukuj

front DSC05087 10249.06.2016r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moda na czytanie”, w ramach którego były oceniane projekty edukacyjne realizowane w szkole i służące rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka została WYRÓŻNIONA za projekt pt. „Przez żołądek … do książki”. W ramach nagrody otrzymaliśmy nie tylko świetne książki (dostępne w czytelni), ale również pieniądze na zakup nowości czytelniczych. 

Zapraszamy do obejrzenia nagród, natomiast na nowości czytelnicze trzeba poczekać do września. 

foto1 foto2 foto3

Nauczyciele bibliotekarze

 

Dyplom Klubu Szkół UNICEF 2016

Drukuj
logofrontcert22
 
 
Otrzymaliśmy dyplom za działalność PG 18 w Klubie Szkół UNICEF w roku szkolnym 2015/2016. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekty edukacyjne “MALI uczniowie idą do szkoły” oraz “Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”.
 
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
 

Piękny jest ten świat - edycja V - 2016

Drukuj

ANGLICY kontra PIŁKARZE

Zapraszam wszystkich, już po raz piąty,  do obejrzenia fotografii uczniów klas pierwszych. Tym razem przedstawiam galerię klasy 1A i 1P. Prace zostały wykonane na zajęcia techniczne. Spośród blisko 200 zdjęć wybrałem ponad 150 fotografii, które moim zdaniem, warto zobaczyć. Uczniowie wykonywali zdjęcia nocne, obiekt w ruchu, portret (wyjątkowo w tym roku zamieściłem kilka urokliwych portretów ), zdjęcia w trybie makro, krajobraz oraz fotografie z głębią ostrości. Chciałbym pochwalić "PIŁKARZY" z 1P  za sprawniejsze "rozliczenie" się z fotografii, "ANGLICY" z 1A byli mniej zdyscyplinowani, ale wykazali się za to, odrobinę większą weną i oryginalnością fotograficzną. Wynik pojedynku 1:1 z lekkim wskazaniem na "anglików", co by nie pisać i tak wygrywa PG18 ;). Zapraszam do obejrzenia prac. Krzysztof Klem

front58   front29

<galeria "ANGLIKÓW">                                              <galeria "PIŁKARZY">

 

„Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” 2016

Drukuj

frontIMG 0704Takie hasło przyświecało kolejnej akcji UNICEF-u, w której wzięliśmy udział w bieżącym roku szkolnym. W czasie zajęć uczniowie klasy 3L zastanawiali się nad zależnościami między trzema ONZ-owskimi Celami Zrównoważonego Rozwoju – ochroną zdrowia, walką z ubóstwem oraz zmianami klimatycznymi, a także ich wpływem na sytuację dzieci na całym świecie.

O wspomnianych problemach w kontekście ich wpływu na prawa dziecka uczniowie dyskutowali poprzez porównanie warunków życia dzieci w dwóch krajach – wysoko uprzemysłowionym, jakim jest Polska oraz tzw. Globalnego Południa – Gwatemali w Ameryce Środkowej.

Zajęcia przeprowadziły panie Joanna Sołowianowicz i Joanna Fiłończuk. <zobacz galerię>

Samorząd Uczniowski

 

Chór PG nr 18 koncertuje - 2016

Drukuj

front20160518 184815

 

 

 

Nasze chórzystki podczas koncertu w kościele Św. Kazimierza w Białymstoku
z okazji XIV Festiwalu Kultury i Nauki.
Gratulujemy!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 

 

Święto Szkoły - 7 czerwca 2016

Drukuj

front2

<galeria1> <galeria2>

   


Strona 10 z 46