ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Drukowanie świadectw 2019

Drukuj

Uwaga wychowawcy!

Każdy wychowawca wypełnia świadectwa i arkusze ocen w dzienniku elektronicznym.

Więcej…
 

Wizyta w Wiosce Indiańskiej - 2019

Drukuj

front wioskaKażdemu kto chce poznać zwyczaje Indian, klasy II SP48 z przyjemnością mogą polecić wizytę w  Wiosce Indiańskiej w Puszczykówce koło Suchowoli. Uczniowie klas drugich mieli tą przyjemność podczas wycieczki, która odbyła się 17 maja 2019. Każdy z nas mógł zostać poszukiwaczem złota, łowcą dzikich zwierząt, wędkarzem, wyborowym strzelcem z łuku i wiatrówki,a nawet zasmakować jeździectwa. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w grach zręcznościowych. Zwieńczeniem całej wycieczki był posiłek z kiełbaską przy ognisku. Czas minął szybko, przyjemnie i wszyscy pełni pozytywnych emocji i wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Białegostoku. 

<<<<GALERIA>>>
 

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Drukuj
PRZYPOMINAMY I INFORMUJEMY

Wszelkie informacje o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie miasta pod adresem:
 

IX Konkurs Biblijny- uczniowie ks. Mariusza Romańczuka na podium

Drukuj

front bDSC00653Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego w Diecezji Białostocko-Gdańskiej został zorganizowany IX Konkurs Biblijny. Tematy tegorocznej edycji konkursu zostały zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. Uczniowie kl. VII, VIII i gimnazjaliści rozwiązywali test z wiedzy biblijnej.

17 maja w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań wszystkim uczestnikom konkursu.

Na uroczystości byli obecni: ks. Jan Fiedorczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Białostocko-Gdańskiej, ks. Mirosław Filimoniuk – wizytator diecezjalny, ks. Roman Płoński – wizytator diecezjalny, Adam Musiuk – zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Stefan Nikiciuk – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Joanna Misiuk – przewodnicząca komisji edukacji, Ksenia Juchimowicz – wiceprzewodnicząca komisji kultury, Barbara Uścinowicz – konsultant CEN w Białymstoku oraz Mirosława Pietkiewicz – doradca metodyczny MODM w Białymstoku.

Ojciec Jan Fiedorczuk w imieniu Władyki i organizatorów pogratulował uczniom uczestnictwa w konkursie, wskazując na Biblię jako księgę, która stanowi źródło właściwych wzorców postępowania dla każdego chrześcijanina. Zastępca Prezydenta Adam Musiuk podkreślił aspekt dydaktyczny i wychowawczy konkursu, którego celem jest popularyzacja czytania i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4> <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>  <foto10>  <foto11>

Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

Więcej…
 

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE!

Drukuj

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE!

       Informujemy, że z dniem 27 kwietnia 2019 r. od godziny 06.00 strajk pracowników oświaty w ZSP nr 5 zostaje zawieszony.

Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 29, 30 kwietnia 2019 r. oraz 2 maja 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Pierwsze zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w poniedziałek 6 maja 2019 r.

       Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie okazane nam w trakcie prowadzonej akcji protestacyjnej.

                                                                                     Dyrekcja i nauczyciele ZSP nr 5 w Białymstoku

 

Stypendia szkolne za okres I-IV.2019

Drukuj

Informujemy, że można zgłaszać się po odbiór stypendiów szkolnych za okres I-IV.2019.

Więcej…
 

Komunikaty

Drukuj

 

Od dnia 17 kwietnia PS87 zawiesza akcję protestacyjną.

 


Od jutra (10.04.2019) zaczynają się egzaminy gimnazjalne od godziny 9.00.


Nie doszło do porozumienia między ZNP i rządem.
W poniedziałek (08.04.2019) rozpoczyna się zaplanowana przez związki akcja strajkowa.

Nauczyciele i dyrekcja ZSP5 w Białymstoku dziękują rodzicom za wyrozumiałość.

 

Ogłoszenie - strajk - 08.0.4.2019

Drukuj

UWAGA!!!

Informuję, że w dniu 8 kwietnia 2019r. (poniedziałek) rozpoczyna się akcja strajkowa.

W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 zostają odwołane. Planowana akcja strajkowa będzie trwała do odwołania. Zwracam się z prośbą o zapewnienie opieki nad dziećmi w domu w okresie strajku.

W zakresie egzaminu gimnazjalnego podjęte zostaną wszelkie możliwe starania w celu przeprowadzenia go zgodnie z obowiązującymi procedurami. W przypadku zmiany decyzji dotyczącej strajku zostaniecie Państwo poinformowani poprzez ogłoszenia na terenie szkoły i przedszkola oraz na stronie internetowej zespołu.

W dniu 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 17.00 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące strajku.

            Rodzice wychowanków oddziałów przedszkolnych i uczniów do lat 8 w związku z koniecznością sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem z powodu nieprzewidzianego zamknięcia szkoły na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2014 poz. 1632) uprzedzają pracodawcę o nieobecności i jej przyczynach oraz planowanym okresie trwania – szczegółowa INFORMACJA znajduje się poniżej.

<<<Informacja kliknij >>>>

Dyrekcja ZSP 5 w Białymstoku

   

"Siedmiu wspaniałych" - laureaci PG nr 18 rok. szk. 2018/2019

Drukuj

ZSP5 w Białymstoku
Uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych
w dotychczasowych gimnazjach w roku szkolnym 2018/2019

frontDSC 4290
Tytuł laureata w rok. szk. 2018/2019 w PG nr 18 otrzymali:
od lewej: Burak Gabriela, Sztok Magdalena, Bebko Magdalena, Smółko Filip Piotr, Wojciulik Wiktoria i Rogowski Adam oraz nieobecna na fotografii Wojtkowska Weronika

Jesteśmy jednym z 7 najlepszych gimnazjów w województwie!!!

Galeria 2 mala

 

Prima Aprilis. :) Pamiętaj - do szkoły od kwietnia bez telefonów.

Drukuj

malpki

Zgodnie z decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 30.02.2019 od kwietnia do końca roku szkolnego 2018/2019 obowiązuje uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych szkoły, zakaz używania, ale i przynoszenia telefonów komórkowych do pracy. Osoby, które zapomną o zakazie, będą zostawiały telefony na portierni. W sekretariacie można otrzymać druk wniosku do dyrektora szkoły o zwolnienie z zakazu (zwolninie jest ważne od 1 do 3 dni).

Podstawa prawna wprowadznia tego zakazu: art 22, art. 100, art. 207 ustawy z 26 czerwca 1974 Kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018 poz. 917 ze zm.).

https://www.portalbhp.pl/aktualnosci/zakaz-uzywania-telefonow-komorkowych-w-pracy-moze-poprawic-bezpieczenstwo-pracy-zobacz-jak-go-zrealizowac-8341.html

   

ZSP5 w obietywie naszych uczniów. 2019

Drukuj

frontDSC 3858W dniach 18-21 marca 2019r. dwoje uczniów z klasy 5a, Julia Koroniecka i Piotr Kozłowski, pod opieką Magdaleny Sztok 3a, utrwalali w fotografii zwykłe dni ZSP5, robiąc zdjęcia uczniom oraz pracownikom naszego zespołu szkół. Większość osób bardzo chętnie pozowała do zdjęć. Oby w następnych latach, kandydaci na szkolnych fotografów, godnie i odpowiedzialnie wypełniali swoje zadanie. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.

napis papier niebieski

Magdalena Sztok, kl. 3a

 

5 lat działalności MKS Batory 18

Drukuj

5 LAT

5lat Schowek01

13 października 2013 minęło 5 lat odkąd nasz Klub zaczął swoją działalność. Przez te wszystkie lata uczestniczyliśmy w rozgrywkach klubowych na Podlasiu, gdzie wiele razy stawaliśmy na podium. Uczestniczyliśmy również w wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Byliśmy też sami organizatorami wielkich imprez ogólnopolskich i międzynarodowych - Batory Basket Cup połączonych z profilaktyką antyalkoholową. Wielu naszych wychowanków reprezentowało Podlasie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce. Obecnie działamy w trzech szkołach SP 19, SP 14, ZSP nr 5. <powiększ foto>

<< N A S Z E     S U K C E S Y>>

 

Budujemy mosty nie tylko dla Pana Starosty! – klocki KORBO 2019

Drukuj

front20190313 073835Świetlica szkolna zamieniła się w jeden wielki plac budowy. Chłopcy budowali elektrownię inni osiedla mieszkaniowe jeszcze inni pomysłowe pojazdy. To wszystko dzięki klockom, Korbo opartym na kołach zębatych oraz specjalnych łącznikach, które pozwalają na budowanie ruchomych konstrukcji w pionie i w poziomie. Dziewczynki również znalazły coś dla siebie. Z nowozakupionych różowych, pomarańczowych, jaskrawo zielonych, a przede wszystkim bezpiecznych klocków robiły domki dla lalek i super „samochody przyszłości”.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za wspaniały prezent.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Wychowawcy świetlicy

 

Dzień otwarty 2019

Drukuj

frontDSC 3095Dnia 27 lutego 2019 nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Dzień Otwarty był realizowany tradycyjnie pod hasłem „Trzymaj Formę”. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 16.00 a 18.30. Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla przyszłych uczniów, którzy przybyli tego dnia obejrzeć naszą placówkę. Wszystkie dzieci oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka szkoły bawiąc się przy tym wspaniale.

Przedstawicielki Samorządu Szkolnego w pięknych strojach księżniczek z bajek Walta Disneya witały gości wręczając im słodkie upominki. Inni uczniowie naszej szkoły (z klasy V SP i III Gimnazjum) zamieniali się w przewodników i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Dużą atrakcją okazały się XXL Bańki Mydlane oraz Koło Fortuny – ZDROWIA, gdzie można było wylosować atrakcyjne zdrowe upominki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się inne przygotowane atrakcje np. pokazy w sali biologicznej i w sali gimnastycznej, stoisko historyczne pt. „Być rycerzem” oraz warsztaty rękodzieła i inne.

Dziękujemy społeczności szkolnej, która przygotowywała Dzień Otwarty 2019.

Galeria 2 mala

 


Strona 10 z 62

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.