ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


11 listopada 2017 - „Koleje losu. Białystok Piłsudskiego”. Spotkanie autorskie.

Drukuj

front spotka11 listopada w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska w Białymstoku reprezentacja naszej społeczności szkolnej uczestniczyła w spotkaniu z Pauliną Królikowską i Danielem Baumem, autorami komiksu „Koleje losu. Białystok Piłsudskiego”. Twórcy opowiedzieli o swojej pracy nad nietypowym przedsięwzięciem - jak trudno było na kilkunastu stronach komiksu przedstawić jedną z najwybitniejszych postaci historii Polski oraz opowiedzieć o wizytach Marszałka w Białymstoku. Warto pamiętać, iż Józef Piłsudski jest pierwszym Honorowym Obywatelem Białegostoku i ten tytuł odebrał osobiście 21 sierpnia 1921 roku.

Po zakończeniu rozmowy można było otrzymać ilustrowaną opowieść poświęconą związkom Marszałka z Białymstokiem oraz wcześniejszą pracę obojga autorów pt. „Inka”.

Nauczyciele historii.

foto1 | foto2 | foto3 | foto4 | foto5

 

Pamiętaj - 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Drukuj

flaga

 

 

 

11 LISTOPADA

 

Szkolne Koło Wolontariatu na zajęciach artystyczno- integrujących - 2017

Drukuj

frontMG 0363 

2 listopada członkinie SKW wraz z opiekunem- p. Martą Twarowską brały udział w zajęciach artystycznych w Klubie Osiedlowym KAKTUS. Spotkanie było wspaniałą okazją do lepszego wzajemnego poznania, powitania nowych dziewcząt w szeregach SKW, a przede wszystkim świetną okazją do relaksu, zabawy i przypomnienia o własnych marzeniach i mocnych stronach. Po raz kolejny miałyśmy szansę na utwierdzanie się w przekonaniu, że siła leży w działaniu zespołowym!

 

<<galeria>>

 

Patriotyczne Śpiewanie 2017

Drukuj

11list

Serdecznie zapraszamy uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi ZSP nr 5 na

Patriotyczne Śpiewanie,

które odbędzie się w dniu 9 listopada 2017r. od godziny 9.50 na naszej sali gimnastycznej.

To wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorzy

 

Jesienny Bal Witaminki 2017

Drukuj

front bal witamin

                Jesienny Bal Witaminki to bardzo ważna uroczystość w naszym przedszkolu- obchodziliśmy ją już po raz drugi. Wszyscy długo jej wyczekiwaliśmy. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały stroje aby wyglądać wyjątkowo. Było to coś naprawdę niezwykłego, bo przedszkolaki na jeden dzień zmieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce oraz warzywa. Wyglądały niesamowicie, niektórych trudno było rozpoznać. Rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością za co bardzo im dziękujemy.

                Tego dnia rozrywek nam nie brakowało. Wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Bal rozpoczęliśmy od prezentacji strojów i odgadywania jaki to owoc lub warzywo. W tym roku dominowały stroje dyni i truskawek ale nie brakowało też winogron, marchewek i groszku. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek, takich jak: „ Ogórek, ogórek”, „ Witaminki, witaminki”, „ Urodziny marchewki” itp.

                Na bal przybył również gość specjalny- Pani Katarzyna Cimek- mama Igora, dietetyk, która opowiedziała o wartościach odżywczych warzyw i owoców, tym samym zachęciła do ich spożywania.

                Urozmaiceniem naszej zabawy było obejrzenie krótkiego teatrzyku o warzywach i owocach w wykonaniu nauczycielek. <<galeria>>

 

Konkurs Poezji Religijnej 2017

Drukuj

"Dorastają znienacka przez miłość i potem
tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują
w wielkim tłumie..."
Jan Paweł II

 front poezja

30 października 2017r. odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

To już siedemnasta edycja tej imprezy, ale jakże inna od wszystkich! W konkursowe szranki stanęli bowiem ci najmłodsi (przedszkolaki i uczniowie klas I i IV) oraz ci najstarsi (gimnazjaliści).

Na początku wystąpiły przedszkolaki: Pola Michałowska i Damian Kromer (z grupy „Biedroneczki”), Izabela Szymańska i Dominik Sidz („Jagódki) oraz Lena Szachowicz („Jeżyki”). Dzieci mówiły krótkie wierszyki, ale wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem powagi i zaangażowania maluchów. Nikogo nie zjadła trema. Nikt nie zapomniał tekstu. Pełen profesjonalizm! Przedszkolaki dostały dyplomy i upominki.

Następnie wystąpili uczniowie z klas IB oraz IVA. Tu już była rywalizacja o miejsca i nagrody. Wszyscy uczniowie SP48 recytowali teksty poetyckie bezbłędnie, dlatego konkursowe jury miało trudny orzech do zgryzienia. Postanowiliśmy wyróżnić następujących uczestników:

Więcej…
 

Mamy trzecie miejsce w Białymstoku.

Drukuj

front szs2017PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW
O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Białostocki Szkolny Związek Sportowy w ramach współzawodnictwa sportowego białostockich gimnazjów zorganizował 35 imprez sportowych (17 dla dziewcząt i 18 dla chłopców). W zawodach tych w sumie wystartowało 1511 dziewcząt i 1939 chłopców z 30 gimnazjów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie imprezy lekkoatletyczne, piłka noŜna, tenis stołowy oraz pływanie. Współzawodnictwo Sportowe Gimnazjów Miasta Białegostoku prowadzone było w trzech kategoriach: głównej (łącznej) oraz dziewcząt i chłopców. O kolejności gimnazjów w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych w sześciu imprezach miejskich. Rywalizację sportową gimnazjów w punktacji łącznej wygrało Publiczne Gimnazjum nr 15 (dziewczęta - 1, chłopcy-1), w którym dyrektorem był Pan Jacek Pronobis. Drugie miejsce w punktacji łącznej wywalczyło Publiczne Gimnazjum nr 19 Sportowe (dziewczęta-1, chłopcy-2), którego dyrektorem jest Pan Bogdan Wróbel. Trzecie miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 18 (dziewczęta-3, chłopcy-3), którego dyrektorem jest Pan Dariusz Mierzyński.

tabela rankingowa 1 | tabela rankingowa 2 | galeria fotografii z uroczystości | Dokument pdf

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP5 - 2017

Drukuj

frontDSC 0752

Galeria1  |  Galeria2  |  Galeria3  |  Galeria4

Uroczystości w przedszkolu 87

 

Harmonogram realizacji projektu edukacyjnego w klasach drugich w roku szkolnym 2017/2018:

Drukuj

Lista tematów - projekt edukacyjny 2017

 

 (wychowawcy kl. 2 dzielą klasę na grupy projektowe najlepiej 4-5 osób min. 3-max 6).
23.10.2017r.(poniedziałek) sala 144 godz.16.30
 26.10.2017r. (czwartek) sala 144 godz.16.30
oraz 27.10.2017r. (piątek) na długich przerwach sala 20  u Pani M. Lompart
zespół koordynatorów przyjmuje zapisy uczniów do wybranego projektu. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia dokonuje lider grupy projektowej, który koordynatorom poda nazwisko nauczyciela, temat projektu oraz wszystkie nazwiska uczniów z grupy projektowej.

Więcej…
 

Ekoprzedszkolak 2017

Drukuj

front ekoDSC 0132

11.10.2017r. odbył się dzień ,,Ekoprzedszkolaka''. Głównym celem uroczystości było odnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Pomogła w tym projekcja bajki edukacyjnej pt. ,,W kontakcie z naturą''. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji segregowania śmieci oraz zabawach muzyczno-ruchowych, w których wykorzystały ekoinstrumenty, zrobione przez nie wcześniej na zajęciach.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz mody ekologicznej. Dzieci odważnie i z wielką radością zaprezentowały stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody – naszym rodzicom!

galeria

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego 2017

Drukuj

frontDSC 9913W dniu 29 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 360 uczniów. Wydano 278 kart do głosowania. Głosów ważnych oddano 277, głosów nieważnych 1.

W wyniku głosowania najwięcej głosów zdobył Patryk Kaszewski z 3D – 214 głosów, Marcel Murzyn z 3P – 131, Marta Bołdak z 4A – 95, Kornelia Wróbel z 2K – 57.

Przewodniczącym Zarządu Samorządu Uczniowskiego został Patryk Kaszewski. Gratulujemy!

Członkami Zarządu zostali: Marcel Murzyn, Marta Bołdak, Kornelia Wróbel.

galeria bial czerw

Samorząd Uczniowski

 

„Po pierwsze dziecko”

Drukuj

img050mOtrzymaliśmy Dyplom UNICEF za udział Publicznego Gimnazjum nr 18 w projekcie edukacyjnym „Po pierwsze dziecko”. Projekt zrealizowaliśmy przed wakacjami, a dotyczył on problemu uchodźców.

 

<<powiększ dyplom>>>

Samorząd Uczniowski

   

Dziewczęta i chłopcy ze złotymi medalami 2017

Drukuj

front zawody26 września 2017 na stadionie lekkoatletycznym w zwierzyńcu odbyły się Idrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze lekkoatletycznej. ZSP nr 5 w Białymstoku „18 Gimnazjum” dziewczęta i chłopcy zdobyli 1 miejsce w składzie: Dziewczęta Skreczko Julia,Ostapczuk Dominika, Rakowicz Martyna, Szawluk Wiktoria, Wijas Klaudia ,Zawistowska Anna uczennice kl. II L, Andrukonis Gabriela kl. III B, Brukarz Paulina, Łuczko Aleksandra, Sienkiewicz Weronika,Soszyńska Julia uczennice kl. III D, Trybułowska Amelia, Łukawska Ameliauczennice kl. II K, Jasiuk Marta kl.III C.

Chłopcy: Kaszewski Patryk, Łozowski Marcin, Mazuruk Mateusz, Mikulski Dawid, Misiewicz Kacper, Stachuurski Artur, Starak Radosław, Wasilewski Damian, Wawrzeniuk Grzegorz uczniowie klasuy III D, Król Szymon, Wojtulewicz Michał kl.III K, Komoń Kornel, Dąbroeski Przemysław, Milkamanoeicz Tomasz, Murzyn Marcel uczniowie klasy III P.

Trener Jarosław Suproń i nauczyciele gratulują wszystkim uczestnikom zwycięstwa oraz awansu do finału wojewódzkiego.

<<<GALERIA>>>

 

VII MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ 2017

Drukuj

22 września 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017. W generalnej klasyfikacji zostały sklasyfikowane 164 szkoły.

Nasze gimnazjum uplasowało się na VII miejscu.

Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński odebrał puchary i gratulacje od Pani Kurator Jadwigi Marioli Szczypiń oraz Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego. W szczególności na ten sukces zasłużyły dziewczęta naszej szkoły zajmującIII miejsce oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Jarosław Suproń, Pani Lucyna Dobrzyńska, Pan Jacek Klimaszewski, Pan Zbigniew Zajko, Pan Andrzej Marczuk.. <<<galeria>>>

 

Festyn wyborczy 2017

Drukuj

front wybory21 września 2017 r. odbył w naszej szkole festyn wyborczy, na którym zaprezentowali się kandydaci do Zarządu SU.

Są to (numery wg kolejności na listach wyborczych - alfabetycznie):

1. Marta Bołdak – kl. IV A,

2. Patryk Kaszewski – kl. III D,

3. Marcel Murzyn – kl. III P,

4. Kornelia Wróbel – kl. II K.

Wybory do Zarządu SU odbędą się w piątek 29 września 2017 r. i dlatego od czwartku (21 września 2017r.) do środy (27 września 2017r.) kandydaci na stanowisko Przewodniczącego Zarządu SU mogą prowadzić kampanię wyborczą.

We czwartek (28 września 2017r.) i w piątek (29 września 2017r.) obowiązuje cisza wyborcza.

Drodzy Uczniowie! Czytajcie hasła wyborcze, rozmawiajcie z Kandydatami, żebyście mogli podjąć właściwą decyzję. Przewodniczący Zarządu SU będzie Was reprezentować przez cały rok szkolny 2017/2018. <<galeria>>

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


Strona 10 z 53