ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2018

Drukuj

Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych oraz uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich.

Więcej…
 

„Góra Grosza” w przedszkolu - 2018

Drukuj

front grosz

W ostatnich dniach stycznia 2018 r. posumowaliśmy w przedszkolu akcję „Góra Grosza”.

Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. <foto1> <foto2>

Podczas kilkudniowej zbiórki pieniędzy zgromadziliśmy następujące ilości monet:

Więcej…
 

Bezpieczne Ferie 2018

Drukuj

frontDSC00140

Ostatniego dnia przed feriami zimowymi przypomnieliśmy wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą.

Urządziliśmy też kolejny raz bitwę na papierowe śnieżki.

W tym roku po raz pierwszy w naszej bitwie wzięli uczniowie klas pierwszych i klasy czwartej szkoły podstawowej.

Bawili się wyśmienicie wszyscy – i mali i duzi uczniowie naszej szkoły! <galeria>

Samorząd Uczniowski

 

,,Jasełka przedszkolne’’ połączone z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Drukuj

Dnia 18.01.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się ,,Jasełka przedszkolne’’ połączone z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka.

frontDSC 2395

W organizację spotkania zaangażowały się wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami. Na scenie pojawili się: Maryja z Józefem, aniołki, pasterze, gwiazdki, kolędnicy, a do żłóbka Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. W drugiej części spotkania przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie dla ukochanych babć i dziadków. Tego wyjątkowego dnia na twarzach rodziców i dziadków widoczne było wzruszenie oraz duma ze swoich dzieci i wnuków.

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dnia Dziadka jeszcze raz składamy
wszystkim babciom oraz dziadkom najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wnucząt.

 

Białostocka Akademia Rodziny - informacje

Drukuj

logo akademia rodziny"Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą Białostockiej Akademii Rodziny
oraz w razie potrzeby do skorzystania z telefonicznych konsultacji psychologicznych,
które odbywają się w każdy wtorek od godziny 16:00.

Dyżur telefoniczny psychologa Białostockiej Akademii Rodziny- 781-655-650
Link do strony będzie zawsze aktywny po kliknięciu na logo BAR (lewa część naszej strony www).

 

Wolontariat w ZSP5 - grudzień 2017

Drukuj
front20171201 102131Grudzień to miesiąc, który jak co roku wyjątkowo intensywnie angażuje wolontariuszy w działania na rzecz osób potrzebujących. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z  uczniami oraz nauczycielami ZSP nr 5 przeprowadzili akcje, dzięki którym wspomogliśmy paczkami żywnościowymi oraz rzeczowymi dwie rodziny z naszej szkoły. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę maskotek- pluszaków, które trafią do dzieci -podopiecznych Fundacji Dziewczynka z Zapałkami.
W dniach 1-3 grudnia uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny brały udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Polskie Banki Żywności. W tegorocznej świątecznej zbiórce wspólnie z innymi wolontariuszami z kraju udało się zebrać ponad 5 ton żywności!!!
Bardzo dziękuję wolontariuszom oraz uczniom i nauczycielom za udział w akcjach i serdecznie zapraszam do dalszej współpracy :)
 
<foto1 <foto2> <foto3> <foto4>
opiekun SKW- Marta Twarowska
 

Ogłoszenie - Kuratorium - klasy 3 gimnazjum

Drukuj

Na podstawie § 11 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz. U. z 2017 r. poz. 586), przekazuję informację w załączniku do tego pisma. Wykaz szkół, o których mowa w powyższym rozporządzeniu sporządzono na podstawie Systemu Informacji Oświatowej według stanu na dzień 30 września 2017 roku. <<<Załącznik pobierz>>>

 

BÓG SIĘ RODZI..... GRUDZIEŃ 2017

Drukuj

frontDSC 2371

<<<   |   GALERIA1   |   GALERIA2   |>>>

 

Choinkowe PODZIĘKOWANIA

Drukuj

podz choin

 

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2017 w ZSP nr 5 w Białymstoku

Drukuj

front2

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2017 w ZSP nr 5 w  Białymstoku WYGRAŁ ZESPÓŁ z PG18
4 Wspaniałych i Marcin (3a i 3k)
BRAWO!!!!

Zawodnicy: Mateusz Kirejczyk Maks Kosicki, Mateusz Okuła, Marcin Chmielewski, - klasa III A, Michał Dejneka - klasa III K

W tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników. Uczestnicy zawodów przybyli do nas z np. z Suwałk, Czarnej Białostockiej czy Choroszczy oraz z licznych szkół postawowych i gimnazjów z Białegostoku. Za najciekawszy mecz turnieju uznaję pojedynek między drużyną "4 wspaniałych i Marcin" a "Katastrofą Awionetki" (zobacz film). Za pomoc w przeprowadzeniu turnieju dziękuję: Radzie Rodziców i Panu dyrektorowi za ufundowanie nagród rzeczowych, Riot Games za nagrody dla uczestników (od miejsca 1 do 8), Patrykowi Kaszewskiemu za rejestrację w Riot i pomoc w weryfikacji uczestników i sponsoring, Maksymilianowi Kosickiemu za determinację i wyjaśnianie zawiłości techniczno-regulaminowych, Tomkowi Klem za dwa dni obsługi serwera, aby widownia na korytarzu mogła oglądać mecze z 3 minutowym opóżnieniem, Paniom kucharkom za kanapki, komentatorom za relację pojedynków, publiczności za przybycie i kulturalne przejęcie gości oraz spontaniczny doping :), ... jeszcze raz dziękuję Krzysztof Klem. 

wyniki 1 i 2 dnia turnieju <kliknij więcej>

Galeria dzień 1 | Galeria dzień 2

Więcej…
 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci .... Grudzień 2017

Drukuj

frontDSC 1864,,Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci’’

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, kiedy znalazły się blisko niego. Św. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie wizyty wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy bibliotece szkolnej i samorządowi uczniowskiemu w przygotowaniu naszej uroczystości.

<<< GALERIA >>>

 

MIkołaj odwiedził 4A

Drukuj

miki640IMG 20171206 121518

Mikołaj odwiedził klasę 4A na lekcji informatyki. Grzeczne dzieci dostały cukierki :)
<<powiększ foto>>

 

Festiwal Piosenki Dla Pani Jesieni 2017

Drukuj

front2 DSC 129917.11.2017r.w naszym przedszkolu rozgościła się piękna, kolorowa i rozśpiewana Pani Jesień. Dzieci z wszystkich grup wzięły bowiem udział w Festiwalu Piosenki Dla Pani Jesieni. Przedszkolaki zostały świetnie przygotowane przez swoje panie, a ich stroje były jak zwykle bardzo kolorowe i pomysłowe. To zasługa przede wszystkim rodziców, którzy włożyli dużo wysiłku w przygotowanie przebrań dla naszych małych artystów.

Po wszystkich występach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jesienny liść’’, organizowanego przez Bibliotekę szkolną ZSP nr 5 w Białymstoku. Dyplomy i nagrody wręczył Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński. Gratulujemy.

<<<<GALERIA>>>>

 

Konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 48 w Białymstoku.

Drukuj

Informujemy, że można dokonywać wpłat na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 48 w Białymstoku.
(numery kont dostępne zawsze w menu górnym w zakładce KONTAKT)

PEKAO S.A. 84 1240 1154 1111 0000 2148 1006

 

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY ,,LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO” Toruń Arena 18-19.11.2017

Drukuj

front lekka arenaMiło mi poinformować że nasze 3 utalentowane dziewczęta z klasy lekkoatletycznej wzięły udział w Ogólnopolskim finale ,,Lekkoatletyka dla każdego”. Ten piękny obiekt Arena Toruń w ciągu 2 dni przyjął ponad 700 uczestników z całej Polski, którzy rywalizowali z sobą w konkurencjach takich jak 60m, 60m ppł, 300m, 600m, skok wzwyż, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Zawodniczki wróciły z zawodów z nowymi rekordami życiowymi i wysokimi miejscami:

IIIm Dominika Ostapczuk – 60m ppł z wynikiem 9,75sek
IVm Martyna Rakowicz – pchnięcie kulą z wynikiem 9,30m
VIIm Julia Skreczko – 60m z wynikiem 8,65sek

<<<< GALERIA >>>>

Trener Jarosław Suproń

 

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Drukuj

frontDSC 1188Jak co roku uczciliśmy dzień 11 listopada. W holu zawiesiliśmy białe i czerwone kwiaty, następnie udaliśmy się do przedszkola, gdzie przystroiliśmy przedszkolaki biało-czerwonymi kotylionami, a do samodzielnego wykonania kotylionów zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych. Następnie wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.

galeria bial czerw

Organizatorzy: Joanna Rećko i Samorząd Uczniowski

 


Strona 10 z 54

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.