ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Początek roku 2019_2020 klasy 1, 2 i 3

Drukuj

frontDSC 6116

napis papier niebieski

 

WYPRAWKA UCZNIA PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Drukuj

wyprawkaWYPRAWKA do klasy pierwszej szkoły podstawowej –
rok szkolny 2019/2020

Więcej…
 

ANALIZA WYNIKÓW NAUCZANIA rok szkolny 2018/2019

Drukuj

analiza wyn 2019

<< pobierz prezentację>> |  <<pobierz pdf>>

   

Zakończenie roku klasy 4 i 5 oraz najlepszy czytelnik 2018/2019

Drukuj

frontaP1290915frontbP1290923

<<galeria>>

 

Zakończenie roku 2018/2019 klasy 1-3

Drukuj

fronta DSC 5427frontb DSC 5483

frontc DSC 5494frontd DSC 5582

<<galeria>>

 

Polonez 2018/2019 - klasy III PG nr 18 w Białymstoku

Drukuj

 

BEZ STRESU DLA ŚRODOWISKA

Drukuj

front dawid17 czerwca 2019r. zagościli w szkole pracownicy Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowo-Produkcyjnego "LECH" Spółka z o.o. Goście przywieźli do szkoły nagrody w konkursie zbiórki zużytych baterii pt.: Bez stresu dla środowiska”:

  1. Za I miejsce w Białymstoku i tytuł EKOSZKOŁY dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Szkoła otrzymała nagrodę wartości 1000zł (słowniki PWN, plansze dydaktyczne i podświetlany globus).
  2. Za I miejsce indywidualnie dla Dawida Śliwki klasa I b - tytuł EKOUCZNIA. (nagroda o wartości -400 zł).
  3. Za III miejsce indywidualnie dla Marty Cichockiej z klasy II b - tytuł EKOUCZNIA (nagroda o wartości -200 zł).

Uczniowie naszej szkoły zebrali w roku szkolnym 2018/2019 ponad 1600 kg baterii!!!

Wyróżniono dodatkowo jeszcze dziewięcioro uczniów, którzy również uzyskali tytuły EKOUCZNIA, a nagrody ufundował Dyrektor Szkoły – p. Dariusz Mierzyński

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5

Koordynator akcji w szkole: Barbara Szymańska

 

Sukces Laury Szczebiot

Drukuj

front lauraKONKURS „KOMIKS INSPIROWANY LEKTURĄ – Z POSTACIAMI LITERACKIMI PRZEZ EPOKI. EDYCJA 1. ANTYK”

Sukces Laury Szczebiot z klasy 4a. Uczennica wzięła udział w konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim pt. „Komiks inspirowany lekturą – z postaciami literackimi przez epoki. Edycja 1. Antyk”, w którym zajęła zaszczytne II miejsce. Nagrodę i dyplom odebrała 12 czerwca 2019r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Życzymy dalszych sukcesów.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4

http://www.cen.bialystok.pl/bibservis/?id/532/wyniki-konkursu-komiks-inspirowany-lektura-z-postaciami-literackimi-przez-epoki-edycja-1-antyk

Barbara Szymańska i Alina Wardowicz

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019

Drukuj

front czytam

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - 7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 po raz kolejny przyłączyliśmy do akcji czytelniczej, służącej biciu Rekordu Guinnessa. Dzieci z SP 48 (z klas 1-2, 4 i 5) oraz młodzież z PG 18 (klasy 3 - po raz ostatni- szkoda) zebrała się przed szkołą gdzie czytała książki i jednocześnie pozowała do wspólnych zdjęć. W sumie w akcji wzięło udział 191 osób.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  

Link do mapy i sprawozdania: https://czytamy.org/sprawozdanie/2019/11667/Zespol-Szkolno-Przedszkolny-nr-5

Nauczyciele bibliotekarze

 

8. BIAŁOSTOCKI TYGODZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Drukuj

front czytW dniach 3 – 7. 06. 2019 r. w szkole miały miejsce imprezy związane z 8. Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom. Tegoroczną lekturą akcji był „Poradnik Młodego Ekologa” Uczniom klas pierwszych i drugich czytały uczennice klas trzecich naszego gimnazjum. W szkolnej bibliotece miała też miejsce wystawa związana z ochroną środowiska pt: „Formy ochrony przyrody w Polsce”, z którą zapoznawali się nasi uczniowie. Tegorocznej akcji towarzyszył również konkurs plastyczny pt. „Portret Ekoludka”, w którym nagrodzono dziewięcioro dzieci.

Mieliśmy również gościa specjalnego p. Magdalenę Kraszewską pracownika Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, która czytała naszym uczniom ciekawą książkę "Jak tata się z nami bawił."

<<< GALERIA >>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Szkolne Koło Wolontariatu 2019

Drukuj

wol front10 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Nie było to zwykłe spotkanie, bo to także ostatnie spotkanie wolontariuszy w historii gimnazjum!!! Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy przez ostatnie lata działali w ramach wolontariatu, przychodzili na spotkania, zgłaszali swoje pomysły i poświęcali swój czas. To była wielka przyjemność z Wami pracować.

Dziękuje także p.Katarzynie Paszko za współprowadzenie SKW w bieżącym roku.
Życzę wszystkim naszym wolontariuszom powodzenia w nowych szkołach i nieustającej wrażliwości na losy innych. A młodych przyszłych adeptów zapraszam już we wrześniu.

<<powiększ foto>>

Opiekun SKW- Marta Twarowska

 

Stypendia szkolne od 01.08.2019 w MOPR

Drukuj

Informujemy, że od 01.08.2019 r. na podstawie uchwały Rady Miasta
Białystok stypendia szkolne będą realizowane przez Miejski Ośrodek
Pomocy Rodzinie w Białymstoku. <pismo UM>

 

"Czas bohatera" - nasi programiści na konkursie Bialjam 2019

Drukuj

400 bialW dniach 7-9 czerwca dwoje uczniów naszej szkoły (Adam Rogowski - programista i Dawid Podbielski - grafik) miało przyjemność brać udział w V edycji białostokiegi konkursu tworzenia gier komputerowych Bialjam 2019, który odbył się na oddziale Architektury Politechniki Białostockiej. Po rejestracji, został wylosowany temat - "Czas bohatera". Był to temat szeroki, każdy mógł go interpretować w dowolny sposób. Część konkursowa (tworzenie gier) trwało 48 godzin. W trakcie konkursu zostało podane dodatkowe hasło-temat: "Va banque". W niedzielę po prezentacji gier miały zostać wybrane i nagrodzone trzy drużyny, których dzieła było najlepsze, jak również te które były najlepsze w wybranych przez organizatorów kategoriach. W tym roku taka kategoria była tylko jedna - realizacja hasła "Va banque". Naszym uczestnikom udało się stworzyć funkcjonalną grę, spotykającą się z pozytywnym odbiorem wśród graczy, jednak nie zajęli oni żadnego miejsca. Nasi uczestnicy otrzymali koszulki, długopisy, smycze i naklejki z logami sponsorów i konkursu. Było to bardzo interesujące doświadczenie i z przyjemnością, nasi "developerzy" już jako absolwenci wezmą udział w przyszłym roku w tym konkursie .

<<powiększ foto>>

 

Olimpijka Szkolna 2019

Drukuj

frontDSC 5212frontDSC 5236

frontDSC 5097frontDSC 5195

W dniu 04.06. 2019r. w ramach Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się „Olimpijka Szkolna" kl. I i II. Głównymi celami imprezy było: promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej, wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci, wyzwalanie ducha rywalizacji, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

Konkurencje były dopasowane do możliwości ruchowych i umiejętności dzieci. Podczas zawodów panowała niezwykle spontaniczna i gorąca atmosfera. Temperatura w sali gimnastycznej rosła wraz z każdą konkurencją. Okrzyki, oklaski dodawały otuchy i wsparcia zawodnikom.

Dzieciaki były wspaniałe, walczyły do końca. Na zakończenie wspólnej zabawy zawodnicy – reprezentanci klas otrzymali pamiątkowe PUCHARY i MEDALE.

Po Olimpijce wszyscy bawili się świetnie na świeżym powietrzu zjeżdżając na DMUCHAŃCACH – ZJEŻDŻAŃCACH.

<<<<galeria 1>>>> |  <<<<galeria 2>>>>

Gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy

 

Turniej Wiedzy o Zdrowiu 2019

Drukuj

frontDSC 049530 maja uczennice klasy III s uczestniczyły w II etapie Turnieju Wiedzy o Zdrowiu. Odbywał się on w Parku Linowym w Fastach. Dziewczęta musiały wykonać dziewięć różnych konkurencji sportowych, które wymagały dużej sprawności, celności, siły, koordynacji i utrzymywania równowagi. Pomimo ogromnego zaangażowania i starań do podium zabrakło jednego punktu, jednak był to przyjemny i dobrze spędzony czas. Dziękuję dziewczętom za starania i włożony wysiłek w rywalizacji sportowej!

<G A L E R I A>

Hanna Szymańska

 


Strona 9 z 62

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.