ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Pierwszy dzień wiosny 2018

Drukuj

W piątek nasze przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.

front wiosna

Dzieci tego dnia prezentowały na wiosennym pokazie mody piękne kolorowe stroje, a nową porę roku powitały spacerem wokół przedszkola .Zabrały ze sobą kukłę Marzanny ,która została przepędzona wiadrem zimnej wody. Dzieci krzyczały hasła ,,Uciekaj Marzanno zimowa panno…’’, śpiewały piosenki, a przede wszystkim zapewniały, że bardzo tęsknią za długo oczekiwaną wiosną.

 

< G A L E R I A >

 

Zdrowie dzieci w naszych rękach! 2018

Drukuj

frontIMG 1479W dniu 21 marca dzieci z klas pierwszych SP 48, na zaproszenie pani psycholog, spotkały się z Panią Urszulą Chrzanowską, która w ramach realizacji projektu poświęconego ochronie zdrowia dzieci zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania, a także przybliżyła dzieciom sposoby ochrony przed wirusami i zarazkami. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają rączki, kiedy sprawdzamy ich czystość pod mikroskopem, a także poznały sposoby wzmacniania swojej odporności.

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

 

NOWE KLOCKI - NOWA ZABAWA

Drukuj

frontSAVE 20180321 143205

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

 

Konkurs plastyczny Maria Skłodowska-Curie 2018

Drukuj

front sklodowska

W związku z faktem, że w tym roku przypada 150. rocznica urodzin znamienitej Polki – Marii Skłodowskiej – Curie, w bibliotece szkolnej ogłoszony został konkurs na plakat przedstawiający dokonania uczonej. Rozstrzygnięcie konkursu zaowocowało przyznaniem trzech nagród. Otrzymali je: Mateusz Kirejczyk z klasy III a, Dorota i Weronika Busłowskie z klasy III b .Gratulujemy

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami SP 48 i PG nr 18” zostali...

Drukuj

oglosz gif

foto1    foto2

   

Dzień otwarty „Trzymaj Formę” 2018

Drukuj

frontDSC 3014Dnia 27 lutego 2018 roku młodzież z PG 18 i dzieci ze SP 48 w Białymstoku pokazały swoim przyszłym, młodszym kolegom i ich rodzicom jak powinno się trzymać formę zdrowotną, intelektualną, naukową, artystyczną i fizyczną.

Przedstawiciele SU wszystkich gości przybywających do naszej szkoły witali słodką niespodzianką i zapraszali do obejrzenia propozycji, jakie uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali na ten dzień.

Hol główny szkoły zdominowany został przez nauki ścisłe. Nauczyciele fizyki, chemii i matematyki zaprosili nas w świat nauki i doświadczeń. Na holu obecny był również robot Photon. Każdy odwiedzający naszą szkołę w to wtorkowe popołudnie mógł też zostać artystą i zmierzyć się z malarstwem, rysunkiem, papieroplastyką czy origami.

Sala gimnastyczna pełna była przyszłych adeptów różnych dyscyplin sportowych. Absolwenci PG 18, obecnie utytułowani zawodnicy polscy, prezentowali przyszłym uczniom SP 48 arkana lekkoatletyczne.

Na pierwszym piętrze na przybyłych czekały mikroskopy i preparaty, zobaczyć można było hodowle szkolne, wziąć udział w kręceniu filmu oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Goście zaproszeni byli do świata bajek i baśni. Można było w sposób zabawny zmierzyć się z językiem niemieckim oraz odbyć wirtualną i plastyczną podróż po krajach anglojęzycznych. Nie zabrakło też herbatki i dietetycznych ciasteczek u królowej angielskiej. Prezentowane były sale lekcyjne i świetlica. Nauczyciele i dyrekcja starali się odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Drugie piętro szkoły witało gości wystawą pod tytułem „Jak powstała Biblia?”, którą nauczyciele katecheci zorganizowali w sali religijnej. Swoje podwoje otworzyła biblioteka szkolna, która trzykrotnie została wybrana najlepszą biblioteką szkolną w województwie podlaskim, a odwiedzającym udostępniła możliwość wysłuchania polskich legend oraz zapoznanie się z księgozbiorem.

Wszyscy obecni doskonale się bawili, mogąc spędzić wtorkowe popołudnie w sposób zdrowy i ciekawy. <<GALERIA>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
i koordynator programu „Trzymaj Formę”

   

Konkurs na oficjalne logo Szkolnego Koła Wolontariatu 2018

Drukuj

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 5 do wzięcia udziału w konkursie na  oficjalne logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Prace konkursowe przedstawiające logo mogą być wykonane w dowolnej formie ( rysunek A4, grafika w postaci pliku graficznego na płycie CD) i muszą spełniać poniższe kryteria:
- oddanie charakteru Szkolnego Koła Wolontariatu (m.in.  praca na rzecz drugiego człowieka, pomoc, współdziałanie, bezinteresowność)
- oryginalność
- łatwość rozpoznania i zapamiętania logo;

Prace należy składać u opiekuna SKW p. Marty Twarowskiej (s. 122) do 13 kwietnia 2018r. wraz z Kartą Zgłoszeniową.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę niespodziankę, a zwycięski projekt stanie się oficjalnym logo Szkolnego Koła Wolontariatu.

<regulamin> | <karta zgłoszeniowa>

 

Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskigo 2018

Drukuj

front halowe24 lutego w Białostockiej Hali Lekkoatletycznej SMS odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony i osiągnęli życiowe rezultaty tym samym zajmując medalowe pozycje. Wielkie Brawa należą się naszym uczniom, których zaszczytnie dekorowała utytułowana Olimpijka Krystyna Danilczyk-Zabawska.

I miejsce Dominika Ostapczuk - 60mppł
III miejsce Martyna Rakowicz - Pchnięcie kulą
III miejsce Jakub Kropiewnicki - 60m ppł
V miejsce Radosław Starak - Pchnięcie kulą

napis papier niebieski

 

Bal Karnawałowy 2018 - SP48

Drukuj

frontDSC 2869Po Balu Karnawałowym przedszkolaków przyszła kolej na kolorową zabawę dla uczniów klas pierwszych. Bal przeprowadziły jak zwykle niezawodne uczennice klas III C i II A naszego Gimnazjum! Nasi najmłodsi uczniowie oraz ich starsze koleżanki bawili się wyśmienicie!

 

<<<galeria>>>

Samorząd Uczniowski

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2018

Drukuj

prawa dz malyMiło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie na temat prawa dziecka, dyskutowali na ten temat w czasie godzin wychowawczych, a uczniowie klasy IV wykonali rysunki na temat praw przysługujących dzieciom, które umieściliśmy na planszach w holu szkoły. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych na sali gimnastycznej.

<<powiększ dyplom>>

Samorząd Uczniowski, Joanna Rećko, Lucyna Dobrzyńska

 

Konkurs plastyczny 2018 - Zapraszamy.

Drukuj

flaga jozef1

Zapraszamy uczniów białostockich szkół podstawowych do udziału

w Konkursie Plastycznym "Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef"
<<regulamin>>

 

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykłady

Drukuj


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykłady dla rodziców pt:

Więcej…
 

,,Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…” 2018

Drukuj

 frontDSC 27499.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy i roztańczony, a wystrój sali zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane korowodami i różnego rodzaju zabawami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok!

   


Strona 9 z 54