ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Bierzemy udział w akcji #SzkołaPamięta

Drukuj

szk pamieta

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku
włącza się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

 

"Kto Ty jesteś?" — Polak mały.

Drukuj

frontDSC 692914.10. 2019 r. przy okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy pierwsze przystąpiły do pasowania na ucznia. Przy dźwiękach Marszu Radeckiego, dzielnym krokiem weszły na salę i jednym tchem wraz z Panem dyrektorem wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka", słynne "Kto Ty jesteś?".v

Pan Dyrektor dokonał pasowania oraz wręczył pamiątkowy długopis i dyplom. Naszym bohaterom towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście.

Pierwszaki, witamy w naszej szkole i życzymy samych sukcesów!

<<< Galeria1>>>   <<< Galeria2>>>

Ewelina Hryniewicka

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Drukuj

frontDSC 66064 października 2019r. obchodzono w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już od 30 września uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia. Powtarzali ze swoimi nauczycielami i rodzicami tabliczkę mnożenia. Wywieszali plakaty z trudniejszymi przykładami z tabliczki mnożenia i dekorowali szkołę. Natomiast w piątek 4 października uczniowie klasy szóstej zostali egzaminatorami, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia zarówno u swoich kolegów, jak i osób dorosłych. Byli bardzo odpowiedzialni i dokładni. Na lekcjach w klasach trzecich, piątej i szóstej przeprowadzono pisemny egzamin. Każdy uczeń losował kartę z pięcioma przykładami, które musiał uzupełnić. Kazdy, kto pomyślnie zdał pisemny egzamin, otrzymywał certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Następnie na drugim piętrze zostały zorganizowane konkurencje: „Królowa skakanki” -Uczestnicy ciągnęli 6 losów z zadaniami z tabliczki mnożenia. Podczas odpowiadania na pytania musieli skakać przez skakankę. Wygrywała ta osoba, która poprawnie odpowiadała i skakała przez skakankę. „Piłkarz matematyk” - Uczestnicy ciągnęli 10 losów z zadaniami z tabliczki mnożenia. Podczas odpowiadania strzelali gole. Wygrywała ta osoba, która poprawnie odpowiadała i celnie strzelała gole. Chętnych było wielu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (ołówki z Lewandowskim lub z pieskami, gumki w kształcie myszek ubrankach, mazaki, plany lekcji). Na przerwach patrole egzaminacyjne przepytywały osoby pracujące w szkole ze znajomości tabliczki mnożenia. Ten, kto odpowiedział poprawnie, otrzymywał Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim mogliśmy w sposób przyjemny sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości tabliczki mnożenia i nie tylko.

<<<galeria>>>

 

Nagrody dla naszych nauczycieli - Dzień Edukacji Narodowej 2019

Drukuj

nagr frontZ okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele ZSP5 w Białymstoku otrzymali odznaczenia i nagrody.

W trakcie wojewódzkich obchodów święta nauczycieli, Minister Edukacji Dariusz Piątkowski, odznaczył Pana Krzysztofa Klema medalem Komisji Edukacji Narodowej. Więcej o uroczystości << tu... >> natomiast Pani Regina Siemiończyk oraz Pani Bogusława Turowska-Kuzyka otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku <foto>. Więcej o uroczystości <<tu..>>. 

Gatulujemy!!!

 

Jesień - roztargniona malarka 2019

Drukuj

frontDSC 1452W październiku jesień zagościła na dobre nie tylko za oknem, ale również w naszej świetlicy! Początkowo sale rozweselały kolorowe liście malowane farbami, a teraz piękne drzewa ozdobione kolorowymi bibułkami. Świetliczaki wykorzystują każdą wolną chwilę na dobrą zabawę, a zarazem naukę. Wiedzą, że jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary: owoce, warzywa, dary lasu. Jest także bardzo „zmienna”. Czasami pokazuje swoje oblicze ulewnym deszczem, wiatrem i chłodem, a czasami jest bardzo ciepła, łagodna i słoneczna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i powstałe prace, które wkrótce będzie można podziwiać na wystawie koło naszej świetlicy.

<<< galeria>>>

Wychowawcy świetlicy

 

Perłowy Uśmiech z uczniami ZSP5 w Białymstoku

Drukuj

dentystaOd dnia 3.10.2019r. uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej
w zakresie i na zasadach określonych ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U.2019.1078) w:

Centrum Stomatologii Estetycznej Perłowy Uśmiech ul. Storczykowa 5 gab. 115 I piętro.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu 85 -6618888.

 

Zagłosujmy na projekty w NASZEJ SZKOLE 1 -15 października 2019

Drukuj

budzet obywDrodzy białostoczanie, rodzice, sympatycy NASZEJ SZKOŁY.
Bardzo prosimy o głosownie na projekty zakwalifikowane do kolejnej edycji BUDŻETU OBYWATELSKIEGO.
Głosowanie w formie elektronicznej i "papierowej" będzie przeprowadzone od 1 do 15 października 2019 roku. 

oto adres strony na której można oddac głos (kliknij):

https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/bialystok_obywatelski/budzet-obywatelski-2020-1.html

Jedna osoba będzie mogła zagłosować maksymalnie na dwa projekty z dowolnej kategorii. Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez internet . Wypełnioną kartę do głosowania (w szkole takie karty są dostępne i będą rozdane) będzie można oddać w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
  • w mobilnym punkcie konsultacyjnym (rozkład będzie dostępny w październiku).

 Oto tytuły i numery projektów związanych z  ZSP5 w Białymstoku:


Nr
O02

Budowa placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Magnoliowa 13

Zielone Wzgórza

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci z nawierzchnią amortyzującą upadek, wyposażenie placu m.in. w bujak na sprężynie, zjeżdżalnię, huśtawkę podwójną, ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz wykonanie ogrodzenia.

koszt
456 200,00 zł

O20 Droga dojazdowa wokół Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Magnoliowa 13

Zielone Wzgórza

Projekt zakłada wymianę zniszczonej betonowej nawierzchni drogi dojazdowej wokół budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz jej poszerzenie.

500 000,00 zł

 

Konferencja Samorządów Uczniowskich 2019

Drukuj

konfer suW dniu 27 września 2019 r. uczestniczyliśmy w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich. Konferencja odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, a jej organizatorem była Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowały Julia Koroniecka i Oliwia Miksza z klasy VIa, Agata Furman z klasy Va oraz opiekun SU Joanna Sołowianowicz.

W konferencji uczestniczyło prawie 200 uczniów i opiekunów z ponad 40 szkół województwa podlaskiego. Spotkanie prowadzili przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP Piotr Wasilewski oraz Michał Borkowski z Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Przybyłych delegatów oraz gości konferencji przywitał Jarosław Średnicki dyrektor generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Karolina Frąckiewicz ze Stowarzyszenia ANAWOJ (Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany), Bartosz Szolc z Ogólnopolskiej Federacji Młodych oraz Przemysław Wnorowski z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Gościem Honorowym konferencji był Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Po wysłuchaniu raportu Rady na temat działalności samorządów uczniowskich oraz prezentacji Stowarzyszenia ANAWOJ, uczniowie i nauczyciele przeszli do zajęć w grupach warsztatowych. Uczestnicy konferencji zastanawiali się, jakie korzyści można osiągnąć działając w samorządzie uczniowskim, na jakie trudności napotyka działalność SU i w jaki sposób te przeszkody należy pokonywać. Praca w grupach zaowocowała pomysłami na temat akcji, w które angażują się samorządy uczniowskie oraz sposobów usprawnienia funkcjonowania samorządów.

Minister Dariusz Piontkowski w czasie swojego wystąpienia docenił zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w działalność samorządową oraz wskazał korzyści, jakie osoby aktywnie działające w samorządzie uczniowskim będą miały w późniejszym dorosłym i zawodowym życiu.

<<< G A L E R i A >>>

Samorząd Uczniowski

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Drukuj

frontIMG 6813W dniu 30 września 2019 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 214 uczniów. Wydano 203 karty do głosowania. Głosów ważnych oddano 195, głosów nieważnych 8.

W wyniku głosowania najwięcej głosów zdobyła Julia Koroniecka z VI a132 głosy, Adrian Horaczy z V a – 69, Wiktoria Babul z VI a – 57, Agata Furman z V a – 56, Oliwia Miksza z VI a – 40 oraz Klaudia Dorniak z VI a - 28.

Przewodniczącą Zarządu Samorządu Uczniowskiego została Julia Koroniecka. Gratulujemy!

Członkami Zarządu zostali: Adrian Horaczy, Wiktoria Babul, Agata Furman, Oliwia Miksza oraz Klaudia Dorniak.

<galeria>

Samorząd Uczniowski

 

Festyn Wyborczy 2019

Drukuj

front festyn

Dnia 23 września 2019 r. odbył się w naszej szkole Festyn Wyborczy, w czasie którego zostali zaprezentowani kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020.

 <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Samorząd Uczniowski

 

Ruszyły spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu! 2019

Drukuj

frontPo wakacyjnej przerwie, pełni nowych pomysłów, zapału oraz chęci poświęcenia swojego czasu innym -rozpoczęliśmy kolejną wspólną przygodę. Młodzi adepci zapoznali się już z prawami i obowiązkami wolontariusza, przedstawili swoje pomysły na działalność w wolontariacie oraz stworzyli wspólny plakat dotyczący cech i umiejętności, które powinien posiadać dobry wolontariusz.
Uczniów, którzy jeszcze się zastanawiają nad dołączeniem do naszego Koła, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek  7.10 o godzinie 13:50 w sali lustrzanej.

<powiększ foto>

Opiekunowie SKW

 

Ślubowanie klas I 2019

Drukuj

slubowanie

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSP5 B-stok 2019

Drukuj

licencja malaNasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

<<do rodziców>> |  <<licencja>>

 

Chemiczna kolorowa tęcza

Drukuj

front kolory

 

W kl. 1b dzieci przeprowadzały eksperyment:
badały ile chemii i sztucznych barwników znajduje się w kolorowych słodyczach.
W efekcie powstała kolorowa tęcza.

Do eksperymentu były potrzebne: kolorowe drażetki, biały talerzyk i woda.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Ewelina Hryniewicka

 

Piknik rodzinny w ZSP5 w Białymstoku - fotogaleria

Drukuj

frontDSC 6273

 

Ogłoszenie logopedy szkolnego 2019

Drukuj
logopeda male logoZ przyjemnością informujemy, że od września br. do grona pedagogicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku dołączyła p. mgr Agnieszka Prus – specjalista logopedii.
We wrześniu i październiku będą przeprowadzane przesiewowe badania logopedyczne w klasach I-szych oraz w grupach przedszkolnych dzieci 6-cio letnich. Rodzice zainteresowani konsultacją logopedyczną dzieci spoza wyżej wymienionych grup, proszeni są o bezpośredni kontakt z panią logopedą w piątki w godzinach 8:00- 13:00 w pokoju 122.
 


Strona 9 z 63