Nasze MOTTO

Z wszystkich ludzkich rzeczy tylko wiedza jest nieśmiertelna. Plutarch

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
zsp5 napis3
 
    godlo2


Wyśpiewany sukces uczennic PG 18

Drukuj

1 front fotoII MIEJSCE SANDRY STOLARCZYK i WIKTORII ŁUBIŃSKIEJ – UCZENNIC KLASY 3 B
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MISYJNYM „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI"

            21 kwietnia 2016 r. odbyła się jubileuszowa Gala konkursu "Mój szkolny kolega z Misji". Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur SVD, Szef Gabinetu Prezydenta RP - Adam Kwiatkowski, Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Jan Dziedziczak, Poseł Małgorzata Wypych, Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji- o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. kan. Jan Fecko, Dyrektor MIVA Polska- ks. Jerzy Kraśnicki oraz zaproszeni goście.

Nagrody w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i literackiej odebrało ponad 150 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród nich znalazły się również uczennice naszego gimnazjum – Sandra Stolarczyk i Wiktoria Łubińska z klasy 3B, które zajęły II miejsce w kategorii muzycznej.

W trakcie Gali przemawiała s. Krystiana Chojnacka ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek, reprezentująca pracujące Siostry Benedyktynki w Ekwadorze, które prowadzą tamŻłobek na peryferiachw Santo Domingo. Pod opieką tej placówki jest 40 dzieci w wieku od 11 miesięcy do 3 lat, z rodzin najuboższych, patologicznych. Siostra Krystiana wyraziła swoją wdzięczność dla wszystkich uczestników konkursu. Dzieci i młodzież uczestnicząca w konkursie zebrała na rzecz „Żłobka na peryferiach” w Ekwadorze 37 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie placówki. Jak dodała s. Krystiana Chojnacka – "tam teraz dzieci śpią na materacach, nie mają łóżeczek. Potrzeby są wielkie”.  Problem stał się o tyle aktualny, że w ostatnich dniach Ekwador nawiedziło silne trzęsienie ziemi.

Po zakończonej gali 220 dzieci i młodzież  spotkało się z  Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP.  Była to okazja do rozmów i wspólnych fotografii. 

foto1 foto2 foto3 foto4

Laureatom składamy gratulacje i liczymy na dalsze sukcesy uczniów naszego gimnazjum !!! Piotr Harasimowicz

 

Czekoladowe Święto w szkolnej bibliotece - 2016

Drukuj

    frontDSC04762 Czekolada i książki – ta para królowała w naszej bibliotece 14.04.2016r. Już od rana przed wejściem do wypożyczalni, zamienionej w literacką kawiarenkę, unosił się apetyczny zapach czekoladowych smakołyków.
      Na gości czekały nowości czytelnicze, książki popularnonaukowe, czasopisma, które można było wypożyczyć lub przejrzeć przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło 200 osób.

 

napispaper3

Nauczyciele bibliotekarze

 

W DRUŻYNIE SIŁA! 2016

Drukuj

front1W dniach 18 i 19 kwietnia, kiedy trzecioklasiści dzielnie pisali egzamin gimnazjalny, chłopcy z klasy I P brali udział w zajęciach integracyjno-sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz integracji dzieci i młodzieży "Przyjaciele z Osiedla" w ramach programu "Wychowawca Podwórkowy". Pierwszego dnia, oprócz zajęć sportowych, chłopaki mieli okazję wzmocnić swoje relacje poprzez zadania integrujące, ale także wykazać się zaangażowaniem na rzecz wspólnego sukcesu, poznać swoje mocne strony. Drugiego dnia uczestniczyli w podchodach zorganizowanych w lesie Pietrasze. Wyczerpujące zadania oraz świetną zabawę zwieńczyło wspólnie rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek.

<<<GALERIA>>>

 

Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i dobrą zabawę
- psycholog Marta Twarowska,
wychowawczyni- Katarzyna Rodziewicz
oraz p. Wioletta Pojawa i p.Damian Dytkowski

 

TERMINY SPRAWDZIANÓW DYREKTORSKICH 2015/2016

Drukuj

sprawdzian dyrektTerminy sprawdzianów dyrektorskich w roku szkolnym 2015/2016:

 

  • Sprawdzian z języka polskiego w klasach II – 19.05.2016 (czwartek), godz. 10.45
  • Sprawdzian z geografii w klasach I- 24.05.2016 r. (wtorek), godz. 10.45
  • Sprawdzian z matematyki w klasach I – 8.06.2016 (środa), godz. 9.50

Dokładny harmonogram sprawdzianów zostanie przedstawiony w terminie późniejszym.

 


 

 

Egzamin 2016 - fotogaleria

Drukuj

egzaminy

GALERIA1  -  GALERIA2

 

14 tytułów LAUREATA dla PG nr 18 - 2016r.

Drukuj

front 1 lau

galeria nieb ok

 

Patrycja Szczepańska nominowana do nagrody "Ośmiu Wspaniałych" 2016

Drukuj

front1W dniu 11 kwietnia odbyła się finałowa gala XXI edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych", w którym nominowana do tej nagrody była uczennica klasy II k Patrycja Szczepańska. Patrycja od wielu lat zaangażowana jest w działalność wolontariatu, poświęca swój wolny czas na uczestnictwo w zbiórkach żywności, pomoc młodszym kolegom- podopiecznym Stowarzyszenia Szansa. Jest przede wszystkim aktywną członkinią Szkolnego Koła Wolontariatu i niejednokrotnie pomysłodawczynią akcji, które odbywały się w PG 18. Cieszymy się, że jej bezinteresowna praca na rzecz innych została doceniona i jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

 

foto1 foto2 foto3 foto4 

 

NASZE siatkarki NAJLEPSZE w województwie 2016r.

Drukuj

siatka front

Dziewczęta z PG nr 18 B-stok

WYGRAŁY Gimnazjadę Wojewódzką w piłce siatkowej.

GRATULUJEMY!!!. <<powiększ foto>>

<<<<GALERIA>>>

<<<komunikat końcowy PDF>>>

wyniki

 

Elita gimnazjów publicznych w Białymstoku 2016

Drukuj

nowoscLAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2015 / 2016  

Gimnazja publiczne w Białymstoku

Jesteśmy na 3 miejscu w Białymstoku <kliknij więcej>

Więcej…
 

1050. rocznica Chrztu Polski

Drukuj

frontDSC 4737Finał Miejskiego Konkursu Historycznego pod Patronatem Prezydenta

Miasta Białegostoku z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

            6 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się etap finałowy Miejskiego Konkursu Historycznego oraz podsumowanie części plastycznej i testowej tego konkursu. Uczniowie dwunastu białostockich gimnazjów wykazali się ponadprogramową wiedzą o początkach państwa polskiego. I miejsce zdobył Krzysztof Siuchnicki- uczeń PG nr 13, II lokata przypadła Jakubowi Piekutowi- uczniowi tej samej szkoły, a III nagrodę otrzymał Michał Wnorowski z PG nr 7 w Białymstoku.

            Dyplomy i nagrody za część plastyczną konkursu odebrali: Oliwia Przekop z PG nr 17 – I miejsce, Mateusz Markiewicz z PG nr 5 – II miejsce, Karolina Sierbo z PG nr 16 – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Grażyna Sewastianiuk z PG nr 3, Faustyna Kierepka z PG nr 15, Szymon Nieścior zKatolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia, Dominika Czarnomysa i Julia Daniluk z PG nr 18.

            Podsumowaniem uroczystości było wspólne posadzenie dwóch dębów: Dąbrówki i Mieszka. Serdeczne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok, fundatora cennych nagród oraz Nadleśnictwa Dojlidy, które podarowało szkole sadzonki dębów.

            Mamy nadzieję, że młodzież białostockich gimnazjów godnie uczciła 1050. rocznicę Chrztu Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

<<<GALERIA1>>> ___ <<<GALERIA2>>>

Organizatorzy

Więcej…
 

Sukces naszej uczennicy w VIII LO w konkursie „Kontynenty Świata” 2016

Drukuj

geog frontW dniu 18 marca 2016 r. w VIII LO w Białymstoku odbyła się finałowa rozgrywka XII Konkursu Geograficznego „Kontynenty Świata”. Uczniowie gimnazjów z powiatu białostockiego oraz z miasta Białegostoku pisali test z wiedzy o Ameryce Południowej. Zakres materiału znacznie wybiegał poza ramy podstawy programowej i wymagał znajomości internetowej literatury podróżniczej. Spośród 60 piszących test finalistów w gronie laureatów, na drugim miejscu, znalazła się uczennica naszej szkoły – Marta Burakowska z klasy III A (opiekun p. A. Daniluk).<<powiększ foto>>

Gratulujemy Marcie i czekamy na jej naśladowców w przyszłym roku szkolnym.

Więcej informacji na stronie: 8lo.bialystok.pl

 

Turniej - League of Legends. PG 18 na podium w PG 6

Drukuj

lol pg18 okm

Informacja ze strony PG 6 (https://www.facebook.com/PG-6-Bia%C5%82ystok-524538840997022/?fref=ts ) W dniach 29 i 30 marca b.r. odbyła się I edycja Międzyszkolnego Turnieju LoL - League of Legends. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z trzech szkół. Każda drużyna liczyła po 5 osób. W finale zagrali „Onion Gaming” z PG 6 i „Rito Ban Blitzcrank” z PG 18. Turniej zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z PG 18. Całość trwała 8 godzin z przerwami. Gracze doskonalili swoje umiejętności współpracy i współzawodnictwa. Wszystko zorganizowali uczniowie z klas II a i II c oraz p. Beata Popławska, n-l informatyki.  Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia być może jeszcze w tym roku na kolejnym turnieju LoLa.

 

OSIEMNASTKA FUTSALEM STOI !!! 2016

Drukuj

front21 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku, odbył się finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców, do którego zakwalifikowały się cztery zespoły. W sportowych zmaganiach wzięły udział drużyny z PG 9 i PG 18 w Białymstoku, PG 8 w Łomży oraz Gimnazjum w Trzciannem. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim było uplasowanie się na dwóch pierwszych lokatach w obrębie poszczególnych grup.

Gimnazjada Miasta Białegostoku w futsalu miała miejsce pomiędzy 18 listopada a 16 grudnia 2015r. W zawodach wystartowały 24 zespoły chłopców. Do finałów wojewódzkich awansowały: PG 9 i PG 18. Rozgrywki grupy centralnej odbywały się na obiektach sportowych Publicznych Gimnazjów nr 6, 14, 18 oraz Katolickiego Gimnazjum w Białymstoku. Finał Gimnazjady Miasta Białegostoku w futsalu rozegrał się w Publicznym Gimnazjum nr 18.

<<<<galeria>>>>

Więcej…
 

Dzień Otwarty w PG nr 18! 2016

Drukuj

frontIMG 064017.03.2016r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty, który od kilku lat przebiega pod hasłem „Trzymaj formę" ze względu na fakt, że realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

 Tego dnia odwiedzili nas uczniowie Szkół Podstawowych nr 7, 21, 44, 49, 50.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

Kalejdoskop fotografii z Dnia Otwartego

galeria1 galeria2

Na przebieg Dnia Otwartego złożyły się następujące propozycje:
 1. VII Konkurs Interdyscyplinarny dla klas szóstych (trzyosobowe zespoły uczniów z klas szóstych szkół podstawowych z Białegostoku odpowiadały na pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy: języka polskiego, biologii, geografii, historii. <<zobacz artykuł i galerię>>

Więcej…
 

Historyczny spacer z Józefem Piłsudskim po Białymstoku. 2016

Drukuj

frontW sobotę 19 marca spod pomnika Józefa Piłsudskiego wyruszyła grupa miłośników historii, w tym dość liczna grupa młodzieży z naszego gimnazjum. Szliśmy śladami miejsc, które odwiedził Marszałek podczas swojej wizyty w Białymstoku w 1921 r., kiedy odbierał tytuł honorowego obywatela miasta.

Spacerem nawiązaliśmy do przedwojennej tradycji uroczystych obchodów Imienin Józefa,
a przede wszystkim przypomnieliśmy, jak wyglądało i czym żyło miasto w czasie II RP. Atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia z samym Marszałkiem lub przymierzenia maciejówki.

Spacer poprowadzili przewodnicy PTTK, przy współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Muzeum Wojska w Białymstoku. Po spacerze uczestniczyliśmy w warsztatach zakończonych konkursem historycznym, w którym kilkoro uczniów wygrało nagrody książkowe o Marszałku lub Białymstoku.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8

Relacje z wędrówki można obejrzeć w OBIEKTYWIE z 19.03.2016, godz. 18.30.

http://bialystok.tvp.pl/24504515/19032016-godz1830

Koło Edukacji Obywatelskiej.

 

Pazn@jcie N@szą Szkołę

Drukuj

front film pg18m

<<>>

 


Strona 9 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 239 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos