ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Małe plastyczki - 2019

Drukuj
frontDSC 1641Uczennice klasy III a ; Nicole Daniłowicz, Michalina Niewińska, Daria Superson, zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.,,Jesienny bukiet". Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im.Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku. <nagrodzone uczennice>
Gratulujemy nagrodzonym.
Barbara Zajkowska.
 

"Pluszowy miś- znany nie od dziś" - rozstrzygnięcie konkursu

Drukuj
front mis
Z przyjemnością informujemy, że Miejski Konkurs Plastyczny "Pluszowy miś- znany nie od dziś" został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i adresowany był do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Z białostockich przedszkoli wpłynęły 144 prace. Przyznano nagrody i wyróżnienia. Laureaci o wynikach zostali poinformowani telefonicznie. Serdeczne podziękowania kierujemy do firm, które wsparły nasz konkurs przekazując upominki:
  • Kreatywnej Sali Zabaw KLOCKOLANDIA na Wesołej  - za wejściówki na zabawę w Klockolandii
  • Centrum Zabaw dla dzieci FIKOLAND - za bilety podarunkowe na zabawę w Fikolandzie
  • Manufakturze Słodyczy CUKIER LUKIER - za zestawy cukierków i lizaki :)
  • Hurtowni fotograficznej ERTOM - za albumy i ramki
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy po odbiór nagród od 26 listopada w godzinach 7.00-17.00 do gr. IV "Sówki".
<foto1>  <foto2>  <foto3>
 

Petycja naszych uczniów

Drukuj

frnbt petycja21 listopada uczniowie klasy VI zbierali podpisy wśród rodziców uczniów oraz wśród pracowników szkoły pod petycją skierowaną do Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok” w sprawie ustawienia stojaków na rowery przy wejściu głównym do budynku naszej szkoły. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy podczas realizacji programu edukacyjnego „Weź oddech w Białymstoku” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ma na celu podniesienie kompetencji i wzrost świadomości uczniów na temat niskiej emisji i sposobów ochrony czystości powietrza.

Najnowsze badania dowodzą, że rocznie ok. 45000 osób w Polsce umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Niska emisja powoduje częstsze występowanie chorób alergicznych, zapalenia spojówek, astmy, poronień i niższej wagi urodzeniowej noworodków oraz chorób nowotworowych. Jedną z przyczyn zanieczyszczenia powietrza jest emisja komunikacyjna, czyli ruch samochodowy.

Jesteśmy zdania, że stojaki na rowery przyczynią się do tego, że część uczniów oraz pracowników szkoły będzie dojeżdżała do placówki rowerami, co przyczyni się do zmniejszenia ruchu samochodowego w pobliżu szkoły i równocześnie zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczenia powietrza na naszym osiedlu.

Naszą petycję popiera także Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński oraz Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Julia Koroniecka.

Naszą petycję podpisało 187 osób, bardzo dziękujemy wszystkim za poparcie!

W poniedziałek 26 listopada złożymy petycję Prezesowi Panu Jerzemu Cywoniukowi, mamy nadzieję na przychylność. |  <<<zobacz foto>>> |

Aleksandra Adamczewska, Karolina Dziejma, Diana Markowska - uczennice klasy VI a

Hanna Szymańska

 

30 rocznica Konwencji o prawach dziecka

Drukuj

front unicef

W dniu 20 listopada 2019 r. obchodziliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Patronat nad rocznicą sprawuje UNICEF Polska. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 48 i Przedszkole Samorządowe nr 87) spotkał się tego dnia na szkolnym boisku na wspólnym happeningu wraz z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego nr 79. Wyposażeni w niebieskie akcesoria - symbol tego dnia, rozgrzewając się radosnymi podskokami, gorąco powitaliśmy drona, który uwiecznił naszą „niebieską akcję”. Gościem Specjalnym tego wydarzenia była Pani Magdalena Senderacka - kierownik Departamentu Edukacji Urzędu Miasta. <<galeria>>

 Koordynatorzy obchodów w ZSP nr 5

 

Niepodległościowe zdobienie okien i korytarzy 2019

Drukuj

ZOBACZCIE JAK BYŁA OZDOBIONA SZKOŁA NA 11 LISTOPADA 2019R.

front ozd11l

|galeria|

 

II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej 2019

Drukuj

front 22szkolny14.11.2019 w naszej szkole odbył się II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Druga edycja tej imprezy tak jak w poprzednim roku miała na celu popularyzacje wśród naszych uczniów pieśni patriotycznych, rozwijanie uczuć patriotycznych, poznawanie historii naszego narodu i ogólnie - zachęcenie do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. Zamierzeniem organizatorów było także krzewienie kultury muzycznej poprzez prezentowanie umiejętności wokalnych dzieci i organizowanie warunków do twórczej wymiany doświadczeń artystycznych. Wszyscy młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i wokalny. Zgromadzona publiczność ze wzruszeniem nagradzała gorącymi brawami młodych artystów.

Dziękujemy serdecznie jury tego konkursu oraz wszystkim wychowawczyniom klas I – III za olbrzymi wkład pracy w przygotowaniu swoich podopiecznych. Z pewnością te piękne utwory na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
<<<< G A L E R I A >>>>

Wychowawcy świetlicy

 

Godzina 11.11 - listopad 2019 - ZSP5 śpiewa hymn i pieśni patriotyczne

Drukuj

front11 11

galeriaczerw zsp5

 

„Recytujemy polskie wiersze” 2019

Drukuj

front wierszeW dniu 14.11.2019 w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej. Chętni uczniowie z klas III - ich oraz V–tej i VI–tej pięknie recytowali wybrane wiersze polskich poetów mówiące o miłości do Ojczyzny.

Jury konkursu przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas III-ich zwyciężyli:

I miejsce – Gabriela Bożyk – kl. IIIC, II miejsce – Magdalena Niczyporuk – kl. III, III miejsce – Marlena Pajko – kl. IIIB

W kategorii kl V i VI-ej nagrodzono następujących uczniów:

I miejsce - Laura Szczebiot – kl VA, II miejsce – Adrian Horaczy – kl. VA, III miejsce – Jakub Dmochowski – kl. VA

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za recytację, która dostarczyła nam wielu wzruszeń, a nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu swoich wychowanków.

Zapraszamy do konkursowych zmagań już za rok.  << GALERIA >>

Alina Wardowicz, Barbara Brzezińska

 

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

Drukuj

front grazDnia 08.11.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Białymstoku. Uczeń kl. IIIB - Olaf Roszkowski zaprezentował swoje umiejętności wokalne i instrumentalne w utworze pt.„Dziś idę walczyć, Mamo” autorstwa Józefa „ Ziutka” Szczepańskiego żołnierza batalionu „Parasol” Armii Krajowej.

Zespół „Bemolki” złożony z uczniów klasy IIIB i IIIC zaśpiewał „Leguny w niebie” autorstwa Adama Kowalskiego. Piosenka powstała w okresie wojny polska- bolszewickiej i w żartobliwy sposób oddała polskiego ducha walki. Otrzymaliśmy piękne dyplomy i statuetki, ale przede wszystkim niecodzienną lekcję historii i odpowiedź na pytanie, czym jest niepodległość.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Mierzyńskiemu za cenne wskazówki i pomoc w przygotowaniu uczniów do tego występu.

Grażyna Nieścior, Katarzyna Rodziewicz

galeriaczerw zsp5

  film z występu----->>film1

 

Szkolenie Rady Pedagogicznej 26 listopada o godz.16.30

Drukuj

26 listopada o godz.16.30 w stołówce odbędzie się szkolenie Rady Pedagogicznej na temat:

„Mieć głowę do nauki. Jak nauczyć dzieci sztuki uczenia się”.

 

11 Listopada - PAMIĘTAMY - POLSKA NIEPODLEGŁA

Drukuj

11list pam

HARMONOGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 48

IM. KRÓLA STEFANA BATOREGO W BIAŁYMSTOKU
<<<kliknij plik pdf>>>

 

Dzień Piżamy 2019

Drukuj

front p
W dniu 31 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Piżamy. Tego dnia można było przyjść do szkoły w ulubionej piżamie, szlafroku i bamboszach! :-)

<foto>  <foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

Samorząd Uczniowski

 

Wycieczka uczniow klasy 5a i 6a - 2019

Drukuj

frontaIMG 699023 października 2019 roku uczniowie klasy 5a i 6a wreszcie odbyli upragnioną wycieczkę do Warszawy. Najpierw poniosły nas sportowe emocje na Stadionie Narodowym, potem ,,łyk" historii na warszawskiej Starówce i pełne wrażeń odkrywanie tajemnic wiedzy i świata w Centrum Nauki Kopernik. Humory wszystkim dopisywały. Pozostały cudowne wspomnienia i ,,apetyt" na nową wycieczkę i przygodę.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5

uczniowie klas 5a i 6a

 

Calineczka 2019

Drukuj

frontDSC 7913Dnia 23.10.19r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej prezentując przepiękne przedstawienie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka.” Młodymi artystami z Koła poetycko – teatralnego „Turgina” działającymi przy Zespole Szkół w Turośni Kościelnej opiekuje się Pani Beatrycze Smaszcz - Turosieńska, która była jednocześnie reżyserem tego przedstawienia. Dzieci z naszej szkoły miały możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat wzbogacając przy tym swoją wyobraźnię. Na koniec nagrodziły naszych wspaniałych aktorów ogromnymi brawami.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Chrabołowskiej za możliwość obejrzenia przedstawienia i licząc na dalszą współpracę życzymy sukcesów młodym aktorom.

<<galeria>>

Wychowawcy świetlicy

 

Otrzęsiny Świetliczaka 2019

Drukuj

frontDSC 7677W dniu 22 października 2019r. w naszej szkole odbyły się „Otrzęsiny świetliczaka”. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłe dzieci. Zanim uczniowie I klas zostali „pełnoprawnymi” wychowankami świetlicy, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Podczas zabawnych konkurencji śmiechu było co niemiara. Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną i wieloma niezbędnymi umiejętnościami.

Na zakończenie Pan Dyrektor pasował każdego ucznia na świetliczaka i nagradzał medalem. Pod koniec imprezy wszyscy uczniowie klas pierwszych i ich nauczyciele bawili się razem na dyskotece.

Życzymy wszystkim świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym!

Dziękujemy bardzo wychowawczyniom klas pierwszych za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.

<<<galeria>>>

Wychowawcy świetlicy

 

Szkolny Konkurs Poezji Religijnej 2019

Drukuj

                frontDSC 752221 października 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Świętego Jana Pawła II. Udział wzięło 28 uczestników.

                Najpierw zaprezentowali się najmłodsi - uczniowie przedszkola: Kacper Horosz, Bartłomiej Sawicki, Emilia Gumieniak, Łucja Kozicka, Liliana Dubkowska, Dominik Sidz, Karolina Łukaszuk, Hanna Wityk. Poziom wystąpień był bardzo wyrównany, dlatego wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Dyrekcję.

                Następnie odbyły się przesłuchania w dwóch kategoriach: klas I-II i klas III oraz V.

                W pierwszej kategorii zwycięzcami okazali się uczniowie: Klara Wróbel 2a - I miejsce; Arkadiusz Superson 1b - II miejsce; Kornelia Wróbel 2c i Wiktoria Pac 2c - III miejsce.

                W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Laura Szczebiot - uczennica klasy 5a; II miejsce Marlena Pajko - uczennica 3b; III miejsce ex aequo: Daria Superson z klasy 3a i Hanna Rudź z klasy 5a.

                Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

                Królowały wiersze księdza Jana Twardowskiego. Była to wspaniała uczta dla ducha. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. <<<GALERIA>>>

Dyrekcja i organizatorzy

 


Strona 8 z 63

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.