ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Stypendia 2011 - dokumenty

Drukuj

Stypendium Marszałka Stypendium artystyczne Prezydenta Stypenium naukowe Prezydenta Stypendium WIDOK Stypendia w ramach projektu Stypendium
Ministra Edukacji
dokument 1 dokument 1
dokument 1
dokument 1
"Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2011"
dokument 2
dokument 2
dokument 2
dokument 2
<kliknij> <kliknij>
dokument 3
dokument 3
dokument 3
dokument 3
dokument 4
dokument 4
wniosek
wniosek
dokument 4
wniosek
stypendia
 

Centrum Kultury Prawosławnej - Konkurs Biblijny

Drukuj
  • ckp27.05.2011 roku w białostockim Centrum Kultury Prawosławnej odbyła się pierwsza edycja Konkursu Biblijnego. Dzieci i młodzież musiały się wykazać znajomością Ewangelii wg św. Mateusza.

    Jak podkreślają organizatorzy celami konkursu było kształtowanie umiejętności posługiwania się Pismem Świętym, zapoznanie uczniów z zasadami i wartościami chrześcijańskimi oraz popularyzacja czytania Pisma Świętego wśród dzieci i młodzieży.
Więcej…
 

Egzamin karta motorowerowa

Drukuj
motorowery
„Wojewódzki egzamin na kartę motorowerową 2011r”.
Więcej…
   

Piękny jest ten świat...

Drukuj

frontZapraszam do obejrzenia fotografii uczniów klas pierwszych. Prace zostały wykonane i przyniesione na zajęcia techniczne. Spośród blisko 800 zdjęć wybrałem 272 fotografie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Uczniowie wykonywali zdjęcia nocne, obiekt w ruchu, portret (tych zdjęć z wizerunkiem osób, nie zamieszczałem), zdjęcia w trybie makro, krajobraz czy fotografie z głębią ostrości. Wszystkim gratuluję i zachęcam do dalszego fotografowania.

Krzysztof Klem

foto

 

Ewelina Bonifatiuk laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj

frontUczennica naszej szkoły Ewelina Bonifatiuk z klasy III L została laureatką XVI białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Serdecznie gratulujemy!!!

Do konkursu zaproszono aktywnych wolontariuszy. Ewelina, wraz z koleżankami, założyła w naszej szkole Klub Ośmiu. W wolontariacie działa już od 4 klasy szkoły podstawowej, współpracuje ze stowarzyszeniem „My dla innych”, fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, wolontariatem w SP 44. W tym roku szkolnym zorganizowała m. in.: Andrzejki w stowarzyszeniu, Szlachetną Paczkę, Dzień Uśmiechu, dyskotekę. Życzymy jej dalszych sukcesów i spełnienia w swoich działaniach!

Więcej…
 

U seniorów...

Drukuj

IMG_7294Po zaprezentowaniu   inscenizacji Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji  szkolnych w kościele, i  chcąc zapewnić  wielkie przeżycia duchowe również  ludziom starszym, uczniowie naszego gimnazjum wyjechali  do Domu Opieki Społecznej przy ulicy Świerkowej. Dnia 08.04.2011 r. jak już wielokrotnie bywało, przyjęto  nas bardzo serdecznie. Wielkie wzruszenie widzów, brawa i poczęstunek dla  aktorów  były nagrodą dla grających. Satysfakcja była nagrodą dodatkową. Tak ciepłe przyjęcia  już od lat dziewięćdziesiątych zachęcają  naszych uczniów  do  szczególnie starannego  przygotowywania  spektakli dla ludzi starszych, do których jeszcze wrócimy.

Więcej…
 

Terminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

Drukuj
zapisyTerminy elektronicznej rekrutacji do gimnazjów

m. Białegostoku na rok szkolny 2011/2012

 

 
Więcej…
 

Egzamin 2011 - Galeria

Drukuj

front

 

 

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

 

 

Mega galeria - Trzymaj Formę 2011

Drukuj


AAA1

 


 

Najlepsi z najlepszych

Drukuj

Uroczystość wręcznia dyplomów
Laureatom Wojewódzkich Konkusów Przedmiotowych
za rok szkolny 2010/2011

front2

lista laureatów oraz ich opiekunów z Naszej szkoły zobacz
napispaper

 

Rekolekcje WIELKOPOSTNE 2011

Drukuj
front
Więcej…
 

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II

Drukuj
jan_pawel_ii

W  tym roku obchody 6 rocznicy śmierci papieża Polaka nabierają szczególnego charakteru. Jan Paweł II wyniesiony zostanie w poczet błogosławionych. Będzie to tylko oficjalne potwierdzenie tego, o czym przeświadczone są miliony osób na całym świecie.

Każdy z nas ma wyryte w sercu jakieś szczególne chwile, słowa, niezapomniane gesty związane z osobą Jana Pawła II. Stanowią one dla nas nie tylko wielką skarbnicę mądrości ale są przede wszystkim znakami wielkiej, niezłomnej wiary człowieka, który swoim codziennym życiem ukazywał nam duchowy sens naszej ludzkiej egzystencji. W przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II mamy jeszcze większą świadomość tego, że obcowaliśmy z osobą, która emanowała blaskiem świętości.

Więcej…
 

Dzień Irlandzki - Podsumowanie

Drukuj

logo1Dnia 17 marca 2011 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ IRLANDZKI (Irish Day). Właśnie ten dzień jest tradycyjnie obchodzony przez Irlandczyków oraz ich sympatyków na całym świecie jako Dzień św. Patryka – misjonarza i patrona Irlandii. Była to też doskonała okazja przybliżenia irlandzkiej historii, kultury, sztuki, życia codziennego, doskonalenia języka angielskiego oraz poznania rodzimego języka Irlandii – języka gaelickiego.

 W tym dniu obowiązywał zielony kolor ubrania. Był to „szczęśliwy” kolorek. Osoby ubrane na zielono były zwolnione z odpytania lub pisania niezapowiedzianej kartkówki. A było dużo „zielonych”! Prawdziwy rekord pobiła klasa 2A. Mamy nadzieję, że dotyczyło to tylko koloru stroju… ;-) Do głów tego dnia nie zaglądałyśmy Śmiech. Nauczyciele również postanowili uczcić ten dzień nosząc na ubraniu jaskrawozielone koniczynki.

Więcej…
 

Wycieczka do WARSZAWY - Centrum KOPERNIK 2011

Drukuj

logo1

Na początku byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy 3 godziny, poznaliśmy wiele doświadczeń ze świata przyrody. Następnie zwiedzialiśmy Park w Łazienkach. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do KFC. W wycieczce uczestniczyli uczniowe z klas 2a,1a, 2s i 2d. Jako opiekunowie pojechały Panie: Maria Śliżewska, Mirosława Kalina, Katarzyna Chyża i Bogusława Turowska-Kuzyka.

Tekst i zdjęcia Marta Chwiećko

 

napispaper2

   


Strona 64 z 69

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.